turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu
40 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. Dervis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    20 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Arrow Dreambox 920 HD Ön İnceleme

Yeni cihazı alacak arkadaşlara fikir vermesi bakımından hazırlanmıştır...Sormak istediğiniz,denenmesini istediğiniz bölümleri lütfen konuya yazarak belirtebilirsiniz.Birinci mesaja eklenecektir.Saygılar.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

1- 4K PERFORMANSI: Fazlasıyla tatmin edici bir görüntüye sahip.Hem uydu 4K kanalları hemde Mumya filminin 4K sını izledim...Hiçbir sorunla karşılaşmadım...

2- TUNER: Ben sipariş verirken FBC Dvb-S2X tuner ile değil, Triple Multistream tuner ile sipariş ettim...Çünkü Kablo Tv benim olmazsa olmazım...Tavsiyem hazır kanal listesi kullanmayın.Çünkü OE2.0 yapıya ait listeler OE2.5 imageda ve Opendreambox tabanlı yazılımlarda sıkıntı çıkartıyor.Ama illa hazır listemi kullanacağım diyorsanız uyduyu tekrar tarattığınızda tüm kanallarınız geliyor...Herhangi bir sinyal kaybı vs. hiçbir sıkıntı yaşamadım...

3-KÖR TARAMA ÖZELLİĞİ: Tüm samimiyetimle söylüyorum böyle bir tarama hızı bunca yıllık uydu deneyimimde görmedim...Önceki cihazlarda 15 dk süren kör taramada tüm TP ler 2 dk da bulunuyor...Kısacası harika ötesi....

4-İMAGE(YAZILIM) YAPISI: Uzun zaman OE2.0 cihaz kullanan arkadaşlar DM920 HD terfi ederlerse kendilerini bir boşlukta bulacaklardır...İpk yükleme alışkanlığından deb yükleme alışkanlığı biraz zaman ister.Ben bile 2-3 gün zorluk yaşadım ki DM7080HD tecrübem var...Bazı arkadaşlar bu yaşadıkları kısır döngüden sıkılıp OE2.0 yazılım yükleme çalışacaklardır...Buraya dikkat...

Milleti DM900 HD cihaz kullanırken okuduğum yorumlardan korkutulduklarını gördüm.Kimisi anakartlar falan filan şehir efsanelerine dönüştürmüş...Flasha değil BA yükleyin demiş...Ben şehir efsanelerini severim...sırf cihazı çökertmek için OpenAtv 6.1 image yükledim...Meğer efsaneymiş...Canavar gibi çalıştı...Ancak OE2.0 image yapısı cihazlarda anlamsız Laglar yapıyor.Kolayca hissedilecek takılmalar gözlemledim...

Kısacası insanları yüklemeyin diye korkutmadan OE2.0 image yüklemelerini tavsiye etmiyorum....

OE2.5 image yapısı harika işliyor...Zaten Linux eğitimimi debian ile aldığım için bana hem kolay hemde zevkli geliyor...Hem görüntü kalitesi bakımından hemde hız bakımından kesinlikle OE2.5 yazılım kullanılmalı...Stable yada Unstable orjinal yazılımlar her türlü şekillendirmeye müsait...Ama merlin image DM920HD için yazılımı çıkardığı gün her zamanki gibi tavsiyem bu image olur...Gemini Panel kullanmayıda kesinlikle göz ardı etmeyin...

5-POWERVU: Bu konuda da şehir efsaneleri yaratılmış streamsiz açılmıyor diye...Bal gibide açıyor...Buda resmi...Herhangi bir ses sorunu vs. bulunmuyor...

6-İPTV: Daha sağlam linklerim olmadığı için deniyemedim...

7- MULTİSTREAM: Ufaklık izin vermiyor.İlk boş zamanımda deniyeceğim...

8- 2XCI MODÜL: Bende D-Smart ve Kablo Tv İçin Conax Modül var.İkiside sorunsuz çalıştı...Ayrıca Kablo Tv için kullanılan kartta kart okuyucuda sorunsuz çalışmakta...

İNCELEME YAZIM VE RESİMLER HAFTASONU PAZAR GECESİNE KADAR GÜNCELLENMEYE DEVAM EDECEKTİR....BU ARADA YAZILMASINI İSTEDİĞİNİZ İNCELEMESİNİ BEKLEDİĞİNİZ KONULARDA LÜTFEN İSTEKTE BULUNUN.SAYGILAR.
    Konu Dervis tarafından (10.01.2018 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

takgbox (3.02.2019) , bella (27.07.2018) , Mesut64 (10.05.2018) , selim (5.02.2018) , balıkçı (13.01.2018) , santamaria (12.01.2018) , ezop (12.01.2018) , kadehte33 (11.01.2018) , nasre (11.01.2018) , yeerken (11.01.2018) , NeToN (11.01.2018) , ugtorun (11.01.2018) , setere (11.01.2018) , d-king (11.01.2018) , serif1970 (11.01.2018) , Sami Ertaga (10.01.2018) , kral_27 (10.01.2018) , bazid (10.01.2018) , sonic (10.01.2018) , Elvis (10.01.2018)

Senior Member Sami Ertaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    566 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 920 HD Ön İnceleme

Debian uzantılı linkler yine tmp içine mi atılıyor?
    Sistem işleyişi ve kullanım açısından DM7080 ile aynı mı?
    Konu Sami Ertaga tarafından (10.01.2018 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.
    Mega 180 cm hareketli parabol anten,
    24" motor kolu, Sharp beyaz LNB
    DM 900 UHD 4K - Open ATV 7.4
    AlıntıAlıntı

Member serif1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    15 Toplam

selam devris usta hayirli olsun iyi gunlerde kullan isallah.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

Dervis (11.01.2018)

Senior Member setere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    34 Toplam

derviş usta emeğine sağlık çok detaylı bir inceleme olmuş,
    powervu streamsız açtığını sağır sultan bile biliyorda ki bu konuda öncüdür.
    yalnız powervu kanaldan server kanalına geçişlerde problem oluyormuş.
    her seferinde restart gerekiyormuş bu doğrumu?

bunlara ek birde kodi performansı nasıl?

saygılar...
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

Dervis (11.01.2018)

Senior Member Ihtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    11 Toplam

Slm,lar DERVIS Kardes
    Oyuncagini güle güle kullan.Banada yilbasi hediyesi olarak 920 geldi ilk deneyimde multi stream diye alinan tuner bende Si2169C olarak geldi galiba bu tunerde multistream yokmus.Benimkiside triple tuner egerki multi stream deneyimlerinizide paylsirsaniz bizlere bir isik tutmus olacaksiniz.
    Hayirli günler dilegiyle.
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

Dervis (11.01.2018)

Banned NEXX45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    173 Toplam

selam derviş ustam ilk önce iyi günlerde kullan senin bir yazın vardı dvbs2x tüner için bunu verin anlarlar o anlayanlardan biri benim dreambox 900 aldım yeni tüneri takibimizdeydi onuda dvbs2x mis olarak aldım yukarıda yazdıkların bütünü ile doğrudur ama mümkün değil anlatmamız bu cihazın değerini ancak eskiler çook iyi bilir yeniler ya bu cihazı sağır eder yavaşlatırlar yada kullanamaz en fazla 10 gün içinde satarlar buda gerçektir neden eskiler bilir değerini d box lardan ,nokiya medya master 9800 lerden gelenler next 2000 serisinden gelenler motorlu anteni olan kişiler bu dreambox sun çıkardığı 2 model 4k uydu cihazının değerini çok iyi bilirler çook yazdım özelden bütün sitelerde dahil fakat maalesef anlatamadık ne dreambox 4k serisinin ne olduğunu anladılar nede dvbs2x mis 8psk,16apsk,32apsk tunerin ne olduğunu çook kişi gördüm sadece boş boş yazan karalama kampanyasında olan çook kişi bilgisi olmadığı halde yazanlar dahil vardır işin uzunu kısası şunu diyecem eyer bilginiz yoksa destek alın çok iyi bilenlerden herkeze sormayın yalan bilgi sürüsüne bereket var saygılarımla
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

serif1970 (13.01.2018) , Dervis (11.01.2018)

Senior Member yeerken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    81 Toplam

Alıntı Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Debian uzantılı linkler yine tmp içine mi atılıyor?
    Sistem işleyişi ve kullanım açısından DM7080 ile aynı mı?
    7080 ile aynı hocam fark yok
    AlıntıAlıntı

13. Teşekkür edenler:

Dervis (11.01.2018) , Sami Ertaga (11.01.2018)

Senior Member yeerken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    81 Toplam

Alıntı Ihtiyar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Slm,lar DERVIS Kardes
    Oyuncagini güle güle kullan.Banada yilbasi hediyesi olarak 920 geldi ilk deneyimde multi stream diye alinan tuner bende Si2169C olarak geldi galiba bu tunerde multistream yokmus.Benimkiside triple tuner egerki multi stream deneyimlerinizide paylsirsaniz bizlere bir isik tutmus olacaksiniz.
    Hayirli günler dilegiyle.
    hocam bu tuner aynı anda 4 kanal kayıt yapabiliyorsun yada atv kayıt yaparken star seyredebilirsin,dvbs2x tünerdir
    AlıntıAlıntı

Senior Member Ihtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Slm,lar yeerken Kardes
    Ben suanda cihazda olan tunerden bahsettim(Si2169C)bu tunerin multi stream tuner olmadigini söylüyorlar.Egerki senin bu hususta bir bilgin varsa veya sendede ayni tuner varsa buraya bir resim koyarsan beni bir ugrastan kurtarirsin.Kanal aramalarimda multi stream diye birsey göremiyorum.Eger cihazi degistirebilirsem degistirecegim olmazsa geri iade edecegim.
    Hayirli geceler.:
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. Dervis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    1.293 Toplam

Alıntı setere Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    derviş usta emeğine sağlık çok detaylı bir inceleme olmuş,
    powervu streamsız açtığını sağır sultan bile biliyorda ki bu konuda öncüdür.
    yalnız powervu kanaldan server kanalına geçişlerde problem oluyormuş.
    her seferinde restart gerekiyormuş bu doğrumu?

bunlara ek birde kodi performansı nasıl?

saygılar...
    İlk önce geç cevap verbildiğim için kusura bakmayın.Sırayla cevaplıyayım...Evet dediğiniz gibi Powervulu kanaldan serverdaki diğer kanallar ecm almasına karşın açmıyor.Oscamı yeniden başlatmanızda işe yaramıyor mecbur cihazı yeniden başlatıyorsunuz....Kodi performansına gelince Cumartesi deniyeceğim işallah...Saygılar...
    AlıntıAlıntı

17. Teşekkür edenler:

setere (12.01.2018)

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu