Apple’ın sadece iki gün önce yeni bir beta sürüm daha yayınladığını gördük. Sadece iki gün önce yayınlanan yeni sürüm ise iOS 11.2.5 beta 4 sürümü oldu. Yeni beta güncellemesinin yayınlanmasının ise 2 hafta geciktiği görüldü. Beta 4’ün gecikmesinin nedeni arada gelen güvenlik yaması olmuştu. İşlemci güvenlik açığı için yayınlanan iOS 11.2.2 işlerin biraz olsun değişmesine neden oldu. Fakat Apple beta 4 güncellemesinden sonra çok hızlı davranmaya başladı. Firma yeni sürüm sonrasında bir beta daha yayınladı. iOS 11.2.5 beta 5 olarak yayınlanan yeni sürüm ise bazı kilit noktalar hakkında bilgileri ortaya çıkarmış oldu. Markanın sadece 2 gün sonra yayınlamış olduğu yeni beta sürümünden söz edelim.
iOS 11.2.5 beta 5 Neleri Değiştirdi?

Burada tabii ki en çok merak edilen konu iOS 11.2.5 beta 5 işletim sisteminin neleri değiştirdiği oldu. Beta 4 sürümünden sonra çok önemli bir değişiklik yok ancak bu sürümle beraber Siri için bazı hataların giderildiğinden söz ediliyor. Diğer bir açıklama ise önceki beta sürümünde ciddi bir güvenlik açığı olduğu üzerine. Apple’ın bu açığı kapatmak adına yeni güncellemeyi hızlı bir şekilde yayınladığı ve beta güncellemesini gerçekleştirebildiği görülüyor. Siri düzenlemesi, genel hata iyileştirmeleri ve bazı performans sorunlarını giderdiği açıklanan iOS 11.2.5 beta 5 sürümü ise son sürüm olabilir.

iOS 11.2.5 beta 5 serisinin sadece 2 gün sonra gelmesi, bu hafta ya da önümüzdeki hafta içerisinde iOS 11.2.5 son sürüm güncellemesinin herkese açık olarak yayınlanması ihtimallerini güçlendiriyor. Yeni beta sürümünde yaşanan sorunlarının giderildiğini ve artık final sürümüne adım adım ilerlediğimizi söyleyebiliriz.
Bakalım bu final serisinde uzun süredir tartışmalara konu olan iOS 11 hatalarından kurtulmamız mümkün olacak mı? Apple’ın açıklamalarına göre olacak ama tabii ki testler ve kullanıcı deneyimleri daha doğru bilgiyi sunacaktır.