Birden çok Bluetooth cihazını iPhone’unuzla eşleştirebilir ve Denetim Merkezi‘nden bunlar arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. iOS 11’deki Denetim Merkezi önceki sürümlere göre oldukça farklı. Bu nedenle Denetim Merkezi’nde müziğinizi hangi Bluetooth cihazının oynattığını nasıl göreceğinizi göstermek istiyoruz. Bahsedeceğimiz yöntem, bir Bluetooth hoparlörden kulaklığa geçmeniz gerektiğinde veya benzer durumlar için oldukça kullanışlıdır. Denetim Merkezi’nde Bluetooth cihazlar arasında nasıl geçiş yapacağınızı aşağıda bulabilirsiniz.
iOS 11 Denetim Merkezi: Bluetooth Cihazlar Arasında Geçiş Yapma

iPhone’unuzla önceden eşleştirilmiş birden fazla cihazınız olduğunu ve her iki cihazda da Bluetooth’un açık olduğunu varsayıyoruz. Şu anda bağlı olan cihazdan, diğer cihaza aşağıdaki adımları takip ederek geçiş yapabilirsiniz:

• Denetim Merkezi’ni açın. (iPhone X’de, ekranın sağ üst köşesini aşağı doğrı hızlıca kaydırın. Diğer iPhone’larda, ekranın alt kısmından yukarı doğru hızlıca kaydırın.)
  • Denetim Merkezi’nde sağ üstte bulunan müzik çalara dokunup basılı tutarak 3D Touch menüsünü çıkartın.
  • Şimdi, müzik çaların sağ üst köşesindeki daire simgesine dokunun. Üzerinde üç eşmerkezli daire bulunan bir üçgen varmış gibi görünüyor.
  • Daire simgesine dokunduğunuzda, cihaz seçeneklerini gösteren bir liste açılacaktır. Listede, iPhone’unuzu ve mevcut Bluetooth cihazlarınızı göreceksiniz. Apple TV’ye sahipseniz onu da listede görürsünüz. Halihazırda bir Bluetooth hoparlöre bağlıysanız, hoparlörün adını ve yanında küçük bir onay işareti görürsünüz.
  • Cihazlar arasında geçiş yapmak için, listeden geçmek istediğiniz cihazın adını bulun ve üstüne dokunun.

Müziğinizin sesi, önceki cihazdan seçtiğini Bluetooth cihaza anında aktarılacaktır