Geliştirici Coolstar, İOS 11.1.2 için geliştirdiği jailbreak aracına Cydiaâ€â•yı entegre etti. Electraâ€â•yı kullanarak iOS 11.1.2 jailbreak işlemini yapabilirsiniz.

Electra iOS 11.1.2 jailbreak yöntemi!

Coolstar uzun süredir test ettiği jailbreak aracı Electraâ€â•ya Cydiaâ€â•yı ekledi. Daha önce bu araçla iOS cihazları jailbreak yapmak mümkündü.
Ancak Cydia desteği olmadığı için yöntemden sacece geliştiricler yararlanabiliyordu. Geliştiricilere yönelik testlerin sonunda CoolStar Cydia destekli ilk iOS 11.1.2 jailbreak aracınıhalka açık olarak yayınlandı.

iOS cihazınız için jailbreak işlemine başlamadan bilinmesi gereken önemli noktalar şunlar:
-Electra jailbreak aracı aşağıdaki iOS 11 sürümlerini desteklemektedir:
iOS 11, iOS 11.0.1, iOS 11.0.2, iOS 11.0.3
iOS 11.1, iOS 11.1.1, iOS 11.1.2

-Aşağıdaki iOS 11 sürümlerini desteklemez:

iOS 11.2, iOS 11.2.1, iOS 11.2.2 iOS 11.2.5 ve iOS 11.2.6

-Tüm iOS 11 uyumlu iOS cihazlarını desteklemektedir:
iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 5S, 12.9-inç iPad Pro, 2. nesil 12.9-inç iPad Pro, 10.5-inç iPad Pro, 9.7-inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, 5. nesil iPad, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6G-Jailbreak untethered değil. Bu sebeple cihazınız kapanıp açılırsa işlemi tekrar yapmanız gerekecek.
– Sertifikanızın kullanım süresi 7 gün sonra dolacaktır. Süreyi tekrar 7 gün uzatmak için Cydia Impactor ile yeniden yükleme yapmalısınız. Yani aynı işlemleri tekrar yapmalısınız.
-iTunes ile iPhone, iPad veya iPod Touchâ€â•ınızın yedeğini aldığınızdan emin olun.
-Touch ID, iPhoneâ€â•umu bul ve ekran kilidini kapatın.
Uyarı:

CoolStarâ€â•ın iOS 11 için yayınladığı Electra jailbreak aracının ilk sürümü olduğu için bazı hatalar içerebilir.
Jailbreak işlemi sırasında ya da sonrasında sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.
Bu sorunlardan sitemiz sorumlu değildir.

iOS 11-iOS 11.1.2 için jailbreak yöntemi

1. Adım: Electra jailbreak aracını ve Cydia Impactorâ€â•u indirin
Electra jailbreak IPAâ€â•nın en yeni sürümünü [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]ve Cydia Impactorâ€â•u [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]indirin.
Electra Jailbreak aracını farklı sitelerden indirmeyin. Çünkü kötü amaçlı yazılımlar içerebilirler.
2. Adım: iPhone, iPad veya iPod touchâ€â•ınızı bilgisayara bağlayın.
3. Adım: Bilgisayarınızda Cydia Impactorâ€â•u başlatın. Açılan pencereden iOS cihazınızı seçin.
4. Adım: Electra jailbreak IPA dosyasını sürükleyip Cydia Impactorâ€â•un içinebırakın.
5.Adım: Apple Kimliğinizi ve parolanızı girin. Bu kimlikle imzalanan sertifikanın bir hafta geçerli olacağını, aynı işlemi bir hafta sonra tekrar edeceğinizi unutmayın.
6. Adım: Mevcut bir sertifikanın iptal edileceğini ve değiştirileceğini bildiren bir iletişim uyarısı alırsanız, devam etmek için ok yazan yere tıklayın.
7. Adım: Cydia Impactor IPAâ€â•yı dijital olarak imzalayacak. Bu işlem birkaç saniye sürebilir, bu nedenle biraz beklemeniz gerekiyor.
8. Adım: Yükleme işleminden sonra cihazınızda Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimiâ€ËÅ“ne gidin (bazı iOS sürümlerinde yalnızca Genel> Cihaz Yönetimi olabilir). Electra uygulamasıyla ilişkili profile dokunun. Güven yazan yere dokunun ve onaylayın.
9. Adım: Cihazınızın ana ekranında bulunan Electra uygulamasını açın ve jailbreak işlemini başlatmak için Jailbreak butonuna dokunun. Tweaks butonu açık olsun.

10. Adım: “APFS Screenshot Created†uyarısını görüne “Continue Jailbreakâ€butonuna tıklayın. Jailbreakâ€â•in tamamlanmasını bekleyin.

iPhone veya iPad ana ekranında Cydiaâ€â•nın kurulu olduğunu göreceksiniz.