[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Android İşletim Sistemi, ARM işlemcisi kullanmasına rağmen Raspberry Pi'ye gelmek için yavaş olmuştur.

Bir Pi'ye kurulabilen ve Android'i çalıştıran ve çalıştıran bir paket var.

Geçmişte birçoğunu değişen başarılarla denedim.

Geçenlerde bir Android işletim sistemi sürümü için tekrar Pi 3'e bakmaya gittim ve konstakang.com'dan güzel bir Yapının karşısına çıktım. Raspberry Pi 3 için LineageOS 14.1 (Android 7.1.2) kurulumunun değiştirilmiş sürümlerini çalıştırır . Tarayıcı, Dosya klasörü ve diğer birkaç uygulamanın temel bir yüklemesi ile birlikte gelir. APK'yi Terrarium TV veya Kodi gibi sitelerden yüklediğimden bu yana, Play Store benim için uygun değildi.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Android Build'i Konstakang'dan yükledikten sonra Terrarium TV'yi indirip yükledim ve hepsi çok iyi çalıştı. Kodi aynı zamanda çok popülerdir ve OSMC gibi bir paket yükleyici kullanılarak kurulabilir, ki bu sadece Kodi kullanacaksa daha kolay olabilir. Aynı işletim sistemi üzerinde Kodi ve Terrarium TV'yi çalıştırmak güzel ve ileri geri geçiş yapmak en iyi senaryo. Android 7.1.2 işletim sistemi olduğundan, pek çok diğer uygulamalar kullanılabilir ve yüklü olabilir. Aşağıda Android'i Raspberry Pi ve Terrarium TV'ye yüklemek için kullandığım adımlar yer almaktadır.

Android İşletim Sistemini Raspberry Pi'ye Yüklemek İçin Adım 3

Gerekirse, bir video geçişi sayfanın alt kısmındadır.

1… İlk adım LineageOS 14.1 Android 7.1.2 Build indirmek Download linki olan konstakang.com dan.

Sayfa sayfasına gidin ve en yeni sürümü buradan indirin.
2… Dosya indirildikten sonra Image dosyasına ulaşmak için Extracted olması gerekir. Windows kullanıyorsanız, İndirilen Dosyaya sağ tıklayın ve TÜMÜ ayıkla'ya tıklayın.
3… Görüntü dosyası açıldıktan sonra Pi'nin kullandığı Micro SD kartına yazılabilir.

Görüntü yazma yazılımı paketi bir SD karta yazmak için kullanılır. Eğer zaten Image yazılımı kullanıyorsanız onu kullanın.

Herhangi bir Win32 Disk Imager yoksa, kullanılabilecek popüler bir ücretsiz sürümüdür. Kullanmak için, sadece çıkarılmış Android görüntü dosyasını yükleyip bir SD karta yazın. Boyutu 8-32 GB olan herhangi bir SD Kart çalışacaktır.Download Win32DiskImager Burada[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]4… Android Image dosyası SD karta yazıldığında onu kaldırın ve Raspberry Pi'ye yerleştirin. 5… Her şeyitakın ve ekranda bir önyükleme logosu görünecektir. Ana ekran gelene kadar çalışsın.

Terrarium TV'yi Raspberry Pi 3
Terrarium TV'ye yüklemek , filmleri ve TV şovlarını yayınlayan popüler bir APK'dır.

Bunun için bağlantılar yukarı ve aşağı gider ve değişebilir.

Yüklediğim bağlantı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] . Varsayılan Android Browser'ı açın, İndirme sayfasına gidin ve Terrarium TV APK'sını indirin. Açmalı ve yüklemeyi sormalı. Otomatik olarak yüklemeyi istemezse, Dosya Yöneticisi'ni Yüklemeler'e gidin ve yüklemek için tıklayın.