Apple’ın bir sonraki mobil işletim sistem sürümü iOS 12 için tanıtım tarihi yaklaşıyor. 4 Haziran tarihinde başlaması beklenen WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılacak olan iOS 12işletim sistemi sürümü, birçok yönden ise Apple için oldukça önemli bir sürüm olarak karşımıza gelecek.
iOS 11 serisinde yaşanan sorunlar ve Apple’ın bunun üzerine kullanıcılarına verdiği sözleri düşünecek olursak, iOS 12 çok daha stabil ve başarılı bir işletim sistemi sürümü olacak. Hal böyle olunca özellikler iPhone kullanıcılarının yeni sürüme geçmek isteyecekleri düşünülüyor. Peki, hangi cihazlar yeni sürümü destekleyecek.
iOS 12 için Beklenen Detaylar Geliyor

Az çok bu konuda tahminlerimiz var ama tanıtım yaklaştıkça ortaya çıkan detaylar daha net bilgiler elde etmemizi sağlıyor. İlk olarak bazı Apple kaynaklarından bazı kodların ortaya çıktığı görülmüştü. Bazı sitelerde 1136 X 640 çözünürlüğü bulunan ekranlar için destek sunulacağı görülmüştü.
Fakat bu modellerin içerisinde iPhone 5s serisinin kesin olarak olup olmadığı konusunda bir bilgi yoktu. Bazı kaynaklar iPhone 5s için destek geleceğini söylese de bazı kaynaklar ise bu modelin iPhone SE akıllı telefonları olacağından söz etmişti. Şimdi ise WebKit kayıtları ortaya çıktı.

Webkit üzerinde ortaya çıkan kayıtlara göre iOS Simülatörü içerisinde iPhone 5smodellerinin testleri yapılıyor. Yani bu detaylara bakacak olursak, iPhone 5s için iOS 12desteği söz konusu olacak. Fakat bu durum Apple içinde bir rekor olacak.
Eğer beklenmedik bir şekilde destek gelecek olursa, 5s serisinin 5 yıllık bir yazılım desteği aldığını göreceğiz. Şimdilik bu detaylarla beraber iOS 12 sırrını koruyor. Yeni işletim sisteminin beta sürümünün 4 Haziran sonrasında ortaya çıkmasının ardından, bu konuda net bilgileri de almış olacağız.