Apple cihazlarında en sık gündeme gelen sorun pil sorunları. Özellikle iPhone modellerinde pil konusunun ne kadar uzadığını söyleyemeye bile gerek yok. Markanın pillerde yaşanan kimyasal yaşlanma nedeniyle iPhone akıllı telefonlarını yavaşlatması, bunun ortaya çıkmasından sonra yaşanan süreç derken Apple için pil konusu bambaşka bir hale geldi. Durum böyle olunca firma tarafından başlatılan pil değişim kampanyaları da bizi pek şaşırtmıyor demek yanlış olmaz. Fakat son gelişme alışılmışın dışında bir pil değişim kampanyasının başlatıldığı görülüyor.

Bu kez Macbook Pro Pil Değişim kampanyası açıklandı.

Macbook Pro Pil Değişim Programı için detaylar

Bir süredir bazı kullanıcılardan Macbook Pro Pil sorunları konusunda mesajlar gelmeye başlamıştı. Daha önce bu konuda sitemiz üzerinden bilgilendirmeler yayınlamıştık. Bilgisayarın şarj dışında pilinin çok hızlı bir şekilde tükendiği, şarja takılı olmadığı durumda yaşanan performans düşüşleri derken sorun konusunda Apple tarafından beklenen pil değişim adımı gelmiş oldu.

Yeni Macbook Pro Pil Değişim programı için detaylarda da önemli bilgiler var. Öncelikle bu programa dahil edilecek olan cihazlar sınırlı. Sadece Touchbar kullanmayan 13 inç modeller için geçerli olan bir program söz konusu. İlk kriterimiz bu. İkinci özellik ise cihazların üretim tarihi. Satın altığınız cihazın Ekim 2016 ile Ekim 2017 üretim yılı arasında üretilmiş olması gerekiyor. Pil sorununun bu üretim yılında yaşandığı belirtiliyor.

Cihazım Programa Dahil Mi? Nasıl Öğrenebilirim?

Bu modellerde pil sorunu yaşayan kullanıcıların, pil değişimini ücretsiz olarak yaptırması mümkün. Fakat bunun için cihazınızın belirttiğimiz şartlara uyması gerekiyor.
Bunu sorgulamak içinse aşağıda vereceğimiz bağlantı içerisinde yer alan alana, cihazınızın seri numarasını girerek sorgulama yapmanız gerekiyor.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]