turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member caner1960 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    262 Toplam

Standart Cevap: Vpnchange dosya ve kullanım tarifi

Alıntı sahin_42 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    asos34 kardeş biz OPENVPN dosyasını hdd den etc klasörü içerisine gönderemiyoruz anlatılanları harfiyyen yapmama rağmen dosya etc klasöründe görünmüyor.opevpn dosyasını direkt olarak etc klasörüne atıncada kurulmuyor.emeği geçen ustalara teşekkürler.
    evet arkadaşım bendede aynı sorun oluyor openatv 6.1 image yüklü
    AlıntıAlıntı

Senior Member harkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    468 Toplam

Alıntı caner1960 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    evet arkadaşım bendede aynı sorun oluyor openatv 6.1 image yüklü
    etc içine attıktan sonra vpnchangeri çalıştırın yeşil tuşa bastıktan sonra etc/openvpn yi bulun yine yeşil tuşa basarak ok leyin daha sonra kırmızı tuşla açıp kapayın ben bunu birçok imagede kullanıyorum
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    262 Toplam

Alıntı harkan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    etc içine attıktan sonra vpnchangeri çalıştırın yeşil tuşa bastıktan sonra etc/openvpn yi bulun yine yeşil tuşa basarak ok leyin daha sonra kırmızı tuşla açıp kapayın ben bunu birçok imagede kullanıyorum
    tarifte openvpn klasörünü media/hdd içine atın diyordu
    AlıntıAlıntı

Senior Member harkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    468 Toplam

Alıntı caner1960 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    tarifte openvpn klasörünü media/hdd içine atın diyordu
    bu dediğiniz ilk yapılacak ve sonra vpnchange çalıştırıldığında yeşil tuşa basarak hdd içine attığınız openvpn yi bulup yeşil tuşa bastığınızda otomatikman etc içine taşır changeyi kapatıp tekrar açtığınıda etc içine taşınmıtır artık eğer hata olduysa manuel etc içine atın openvpn dosyasını changeri çalıştırdıktan sonra yeşil tuşla etc içine attığınız openvpn yi bulup yeşil ile okleyin hdd içine ilk seferde atacaksınız 13.mesajdaki benden alıntı yaptığınız mesaj hata verip eğer görmez ise diye yazdım

bu changeri verme sebebim birçok mesajda openvp pluginini ağ tarafından indirebiliyoruz ama kendi plugini ile sağlıklı çalışmıyor bunda ise hata sıfır yeterki ilk kurulumunda doğru tanıtabilmek tir
    Konu harkan tarafından (1.05.2018 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

sadem (2.05.2018) , sahin_42 (2.05.2018)

Senior Member asos34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    83 Toplam

Alıntı sahin_42 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    asos34 kardeş biz OPENVPN dosyasını hdd den etc klasörü içerisine gönderemiyoruz anlatılanları harfiyyen yapmama rağmen dosya etc klasöründe görünmüyor.opevpn dosyasını direkt olarak etc klasörüne atıncada kurulmuyor.emeği geçen ustalara teşekkürler.
    sahin kardes inan cihazı ellı defa sılıp tekrar yukledım acaba yanlısmı yapıyorum dıye kesınlıkle herseyı soylenen sekılde yaptım.etc nin içine openvpn dosyasını attım , butun alternatifi denedim fakat hala sonuc aynı
    opnevpn konnte nicht gestarted werden TR: openvpn dosyasının çalıştıramadı diyor ben işin içinden çıkamadım inşallah bu sorunumuzu çözen arkadasımız olur.hayırlısı diyelim.cihazımdaki image : openli 4
    -- VU+ ZERO *** OPEN PLİ 6.2 ***
    AlıntıAlıntı

Senior Member comandante alex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    23 Toplam

Alıntı harkan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    buraya tarifi ve resimi koyacağım buna göre yapınız
    dosya linki:[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

AÇIKLAMA
    1-İlk önce kullandığınız yazılımdan openvpn pluginini indirin ve aşağıdakiresimdeki gibi kapatın
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    2-Vereceğim dosyayı zipten çıkarınız içinde hem resim hemde tarifi var

3-vpnchange dosyasını,/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/ içine atın cihazı yeniden başlatın
    4-openvpn dosyasını media/hdd içine atın ve vpnchange pluginini çalıştırın yeşil tuşa basarak media/hdd içine attığınız openvpn dosyasının üzerine gelip yeşil tuşa basarak okey deyin ve vpnden çıkın; vpnchange openvpn dosyasını otomatikman etc içine atacak daha sonra vpnchange pluginine basınca foto1 deki gibi göreceksiniz(vpnchange duruken Turkei IP olarak göreceksiniz çalıştırdığınızda Rumenian veya Deuhctland olarak göreceksiniz başlattığınızda acele etmeyin biraz sonra bağlanır (DİKKAT VPNCHANGE ÇALIŞIRKEN CAMLARINIZI VE İPTVLERİNİZİ ÇALIŞTIRMAYIN HEM ÇALIŞMAZ, HEMDE ÖZELLİKLE İPTVNİZ SAĞLAYICI TARAFINDAN KAPATILABİLİR ÇÜNKÜ SİZİN O ANDA İPİNİZİ DEĞİŞİK GÖRÜR CAMLARINIZI YADA İPTV Yİ ÇALIŞTIRMAK İÇİN İLK ÖNCE VPNCHANGE Yİ KAPATINIZ) kırmızı tuşa basarak başlatınız daha sonra kapatmak için yine kırmızı tuşa basın

RESİM
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

DİPNOT: zamanla openvpn password değişir buradan:[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] resim aşağıda

değişen passwordunuzu cihazın etc/openvpn içindeki resmini aşağda verdiğim şekilde değiştirin
    EN ÖNEMLİ NOT BUNU BANA ÖĞRETEN REMZİASLAN KARDEŞİME ÖZELLİKLE TEŞEKKÜR EDERİM ONUN ESERİDİR
    openatv 6.2 çalıştırdım yalnız anlatımda bir eksiklik var siz openvpn kapalı olacak demişsiniz ancak o şekilde çalışmıyor açık iken diğer işlemler yapıldığı zaman vpnchange duruken Turkei IP olarak göreceksiniz çalıştırdığınızda Rumenian veya Deuhctland olarak göreceksiniz başlattığınızda acele etmeyin biraz sonra bağlanır çalışıyor.
    Konu comandante alex tarafından (2.05.2018 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Member mmx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    333 Toplam

Bende kurdum sıkıntı yok çalışıyor ama 10 dk geçmeden kopuyor internet gidiyor onu nasıl çözebilirim.
    AlıntıAlıntı

Senior Member simazambrosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    265 Toplam

beyler etc içinde openvpn diye bir dosya vardır önce onu silmeniz gerekiyor. (Bakın dosya diyorum uzantısı görünmez klasör değil dosya dikkat edin önce onu silin)

sonra indirdiğiniz openvpn klasörünü etc ye flashfxp ile gönderin. sonra vpnchange plugini çalıştırıp deneyin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    262 Toplam

ben önce birinci mesajda yazılanları uyguladım daha sonra telnet ile aşağıdaki komutları verdim
    root (enter yapın)

opkg update (enter yapın )

opkg install openvpn (enter

/etc/init.d/openvpn start Enter yapınız

anca bu şekilde çalıştırabildim durdurabilmek içinde yine telnetten

/etc/init.d/openvpn stop

bu komutu veriyorum
    AlıntıAlıntı

Senior Member sadem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    97 Toplam

caner kardeşim harkan ın vermiş olduğu VpnChance dosyasını eklentilere at başka birşey yapma eklentilere geldimi aç kırmızı tuşa bastığında hem kapanı hem açılır ben öyle yaptım
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu