Varsayılan ayarlarda, Bluetooth açıldığında, bildirim alanında veya görev çubuğunun sistem tepsisinde Bluetooth simgesi görüntülenir. Sistem tepsisindeki Bluetooth simgesi, Bluetooth ayarlarına hızlı bir şekilde erişmenizi, kişisel alan ağına katılmanızı, yeni bir Bluetooth cihazı eklemenizi, dosyalar gönderip almanızı sağlar.
Birçok Windows 10 kullanıcısı, sistem tepsisindeki eksik Bluetooth simgesi hakkında şikayette bulundu. Bluetooth simgesi sistem tepsisinde veya bildirim alanında bulunmuyorsa, sistem tepsisine geri yüklemek için aşağıdaki çözümleri kullanın.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Windows 10'da eksik Bluetooth simgesini geri yükle

Bluetooth'u aç

Daha önce söylendiği gibi, Bluetooth simgesi yalnızca Bluetooth açıldığında sistem tepsisinde görünür. Kısacası, Bluetooth kapalıysa, Bluetooth simgesi sistem tepsisinde görünmez. Bluetooth'un durumunu kontrol etmek ve açmak / kapatmak için burada.
1. Adım: Başlat menüsünün sol tarafındaki Ayarlar simgesini veya Windows logosu + I klavye kısayolunu kullanarak Ayarlar uygulamasını açın.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
2. Adım: Cihazlar simgesini tıklayın .
3. Adım: Bluetooth'u tıklayın .
Adım 4: Bluetooth Cihazlarını Yönet bölümünün altında, açmak için Bluetooth etiketli seçeneği açın . Aynı şekilde, Bluetooth'u kapatmak için düğmeyi kapalı konumuna getirin.
Sistem tepsisindeki eksik Bluetooth simgesini geri yüklemek istediğiniz için lütfen Bluetooth'u açın. Bluetooth simgesi, özelliği açtıktan hemen sonra sistem tepsisinde görünmelidir.
Sistem tepsisine / bildirim alanına Bluetooth simgesi ekle

Bluetooth'u açmanız, eksik Bluetooth simgesini geri almanıza yardımcı olmadıysa, bunun nedeni Bluetooth'un sistem tepsisi simgesinin Bluetooth ayarları altında devre dışı kalmasıdır. Bluetooth sistem tepsisi simgesini etkinleştirmek için aşağıdaki talimatları izleyin.
1. Adım: Ayarlar uygulamasını açın . Cihazlar'ı tıklayın .
Adım 2: Bluetooth ile ilgili ayarları ve seçenekleri görmek için Bluetooth'u tıklayın . Bluetooth'un açık olduğundan emin olun ve Bluetooth Ayarları iletişim kutusunu açmak için Diğer Bluetooth seçeneklerietiketli bağlantıya tıklayın .
Adım 3: Seçenekler sekmesi altında, bildirim alanındaki Bluetooth Göster simgesini işaretleyin ve ardından Uygula düğmesine tıklayın. Bu kadar!
Bluetooth simgesi artık Windows 10 görev çubuğunun sistem tepsisi alanında görünmelidir.