turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Thumbs up [İOS] iOS 12 Beta 1 Yenilikleri ve Değişiklikleri Neler?

Çok uzun süredir beklenen iOS 12 işletim sistemi sonunda tanıtıldı. Apple’ın WWDC 2018 etkinliğine damga vuran yeni mobil işletim sisteminin, tanıtılmasıyla beraber Apple’dan beklenen değişikliklerin yapıldığını gördük. Bildirim menülerinin yenilenmesi, rahatsız etmeyin özelliğinin yenilenmesi ve bunun yanında Animoji sisteminin geliştirilmesi gibi birçok artı ile gelen yeni mobil işletim sisteminin, en büyük farkı ise performansı olacak. Şimdiden iddialı özelliklerle ortaya çıkan yeni seri işletim sistemi için en çok merak edilen konu ise kararlı sürümün ne zaman yayınlanacağı.

iOS 12 Final Sürüm Ne Zaman Geliyor?

Apple tanıtımın hemen arkasından geliştiriciler için yeni beta sürümünü yayınladı. iOS 12 beta 1 olarak yayınlanan yeni sürümle beraber sunulan değişiklikleri ilk defa test etmek mümkün oldu. Fakat henüz beta sürümü olduğu için Apple’ın daha birçok düzenleme yapması bekleniyor. Bu noktada final sürümün ne zaman çıkacağı konusunda da bilgiler var.

Muhtemelen yeni sürümün final serisini her zaman olduğu gibi Eylül ayında göreceğiz. 6 ya 7 adet beta sürümünden sonra, yeni iPhone modellerinin tanıtımına yakın, iOS 12 final sürümü yayınlanacak. Bunun için Eylül ayını beklemek gerekecek.
    Bu sürece kadar beta sürümleriyle gelen yenilikleri aktarmaya devam edeceğiz. Desteklenecek ve yeni güncellemeyi alacak olan cihazları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

iPad

• 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
    • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
    • 10.5-inch iPad Pro
    • 9.7-inch iPad Pro
    • 9.6-inch iPad
    • iPad Air 2
    • iPad Air
    • iPad 5. Nesil
    • iPad mini 4
    • iPad mini 3
    • iPad mini 2

iPhone Modelleri

• iPhone X
    • iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone 7
    • iPhone 7 Plus
    • iPhone 6s
    • iPhone 6s Plus
    • iPhone 6
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone SE
    • iPhone 5s

iPod

• iPod touch 6. Nesil

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: [İOS] iOS 12 Beta 1 Yenilikleri ve Değişiklikleri Neler?

iOS 12 artık kullanıma alındı. Ardı ardına gelen sızıntı haberlerinden sonra WWDC 2018etkinliği kapsamında tanıtılan yeni mobil işletim sistemi tanıtımın hemen arkasından ilk beta serisiyle yayına da açıldı. Şu an için kullanımda olan iOS 12 Beta 1 sürümüyle beraber işletim sisteminin tüm özelliklerini de elde etmek mümkün oldu. Önemli yeniliklerle beraber iOS 12 Beta 1 sürümü şimdilik geliştiriciler için yayınlanmış durumda. Yeni işletim sisteminin ilk beta sürümünü denemek istersek ne yapmamız gerekiyor bakalım.
    iOS 12 Beta 1 Sürümü Nasıl Yüklenir?

Performans artışı sağlayan ve iPhone 5s modeline de sunulan iOS 12 işletim sisteminin ilk betasını denemek için öncelikle bir geliştirici profili indirmeniz gerekiyor. Geliştirici profili yüklemek için yapmanız gerekenlerde oldukça basit. Öncelikle iPhone ya da iPad üzerinden [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] gitmeniz gerekiyor. Burada yer alan profiller arasından ise iOS 12 beta profilini indiriyoruz.

Cihaza bu profili atmanız yeterli. Ardından yazılım güncellemesi bölümüne girip ilk beta sürümüne girebilirsiniz. Fakat burada yaşanacak sorunlar için sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim. Yükleme işlemi sırasında ya da profil tanımlama kısmında sorunlar yaşanabilir. Bu tip bir sorunla karşılaşmamak adına herkes için yayınlanan beta sürümlerini bekleyebilirsiniz. Bu konuda karar size kalmış. Appleuzmani.net olarak sorumluluk kabul etmediğimizi belirtelim.
    Son olarak desteklenen cihazlar konusunda da bilgi verelim. Apple tarafından yapılan açıklamalara göre yeni işletim sistemini alacak olan cihazlar aşağıda.
    iPad

• 12.9-inch iPad Pro 2. Nesil
    • 12.9-inch iPad Pro 1. Nesil
    • 10.5-inch iPad Pro
    • 9.7-inch iPad Pro
    • 9.6-inch iPad
    • iPad Air 2
    • iPad Air
    • iPad 5. Nesil
    • iPad mini 4
    • iPad mini 3
    • iPad mini 2

iPhone Modelleri

• iPhone X
    • iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone 7
    • iPhone 7 Plus
    • iPhone 6s
    • iPhone 6s Plus
    • iPhone 6
    • iPhone 6 Plus
    • iPhone SE
    • iPhone 5s

iPod

• iPod touch 6. Nesil

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 Karşılaştırması! Hız Artışı Var Mı?

iOS 12 işletim sistemi sonunda tanıtıldı. Apple’ın sorun çözecek mobil işletim sistemi olarak gösterdiği iOS 12 serisinin tanıtılmasının hemen ardından beta 1 sürümünün yayınlandığını da gördük. Asıl merak edilen ise Apple’ın söylediklerini ne kadar uygulayabildiği oldu. Yani iOS 12 Beta 1 sonrasında beklendiği gibi bir hız artışı ortaya çıktı mı? iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 arasında bir fark oluştu mu? Merak edilen bu kısım. Dilerseniz hemen iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 karşılaştırmasına geçelim.

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 Karşılaştırması iPhone 5s

Tabii ki ilk konuk iPhone 5s serisi olacak. Güncelleme desteği devam eden en eski iPhone modeli olması ve pil konusunda düzenlemelerin merak edildiği bir seri olması, iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 karşılaştırmasında iPhone 5s akıllı telefonlarını başrol oyuncusu haline getiriyor.
    Teste geçtiğimiz zaman ise iOS 12 Beta 1 yüklü olan telefonun daha hızlı açıldığını görüyoruz. Bunun dışında uygulama açılış hızlarının ve kamera hızının gözle görülür bir şekilde artması da dikkat çeken detaylar arasında. Özellikle haritalar uygulamalarında yeni işletim sisteminin çok daha hızlı olduğu görülüyor. App Store kısmında ise farklı bir durum söz konusu. iOS 12 Beta 1 uygulama mağazasının açılış hızında biraz geri kalıyor.

Antutu Puanları

iOS 12 Beta 1: 11817,
    iOS 11.4:10956

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 6

Gelelim bir sonraki model olan iPhone 6 serisine. iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4karşılaştırmasında iPhone 6 modelinde de iOS 12 Beta 1 işletim sisteminin önde açıldığını görüyoruz. Bu kez fark çok net anlaşılıyor. Yeni işletim sistemi en az 2 saniye önde açılıyor. Yine klavye açılış hızı ve uygulama açılış hızlarında da yeni işletim sisteminin önde olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kamera hızında ise başa baş giden bir değerlendirme söz konusu olsa da yeni beta sürümü bu kısımda da bir tık daha önde.

Antutu Puanları
    iOS 12 Beta 1: 13604
    iOS 11.4: 13626

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 6s

Biraz daha iyi bir model olan iPhone 6s serisine geçelim. iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4karşılaştırmasında iPhone 6s telefonlarının yeni işletim sisteminde biraz daha geç açıldığı görülüyor. Uygulamalar kısmında açılış hızları hemen hemen aynı fakat yeni serinin biraz daha önde gözüktüğü söyleyebiliriz. Kamera bölümü içinde böyle bir durum olduğunu söylemek yanlış olmaz. Genel performans konusunda ise yeni işletim sistemi çok daha iyi.

Antutu Puanları
    iOS 12 Beta 1: 27146
    iOS 11.4: 21609

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 7

Geldik bir nesil öncesinin amiral gemisine. iPhone 7 akıllı telefonlarında da iOS 12 ilk beta sürümü biraz daha geç açılıyor. Bu karşın uygulama açılış hızları ve kamera hızları da yeni sürümle beraber gözle görülür bir şekilde artmış durumda.

Antutu Puanları
    iOS 12 Beta 1: 22087
    iOS 11.4: 20373

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 iPhone 8

Son amiral gemisi modele geldik. iPhone 8 akıllı telefonlarında iOS 12 Beta 1 gözle görülür bir şekilde daha geç açılış hızına sahip. Fakat açılış hızı diğer iki modelde olduğu gibi geç olsa da uygulama açılışları ve genel performans değerlerinde yeni işletim sistemi daha başarılı gibi gözüküyor. Yine kamera kısmında da gözle görülür bir artış söz konusu.

Antutu Puanları
    iOS 12 Beta 1: 28854
    iOS 11.4: 28303

iOS 12 Beta 1 ile iOS 11.4 karşılaştırması için şimdilik sunduğumuz modeller bu şekilde. iPhone X akıllı telefonları içinde kısa süre sonra karşılaştırma ekleyeceğiz. Fakat yazımızı bitirmeden bir de hatırlatma yapalım. Yeni işletim sistemi şu an için beta 1 yayınında ve testlerde beta ile yapılıyor. Yani kararlı sürüm yayınlandığında çok daha ciddi bir fark görebiliriz. En azından birkaç beta sürümü daha beklemek gerekiyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

ABD’li teknoloji devi Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sisteminin en yeni versiyonu iOS 11.4 kullanıma sunuldu. Birçok hata düzeltmesi ve sistem performansı iyileştirmesi içeren iOS 11.4 ile birlikte gelen yenilikleri sizler için derledik. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek WWDC etkinliğinde tanıtılacak iOS 12 işletim sisteminden once iOS 11’e gelen son güncelleme olarak ön plana çıkan iOS 11.4 aslında bir bakıma iOS 12hazırlığı diyebiliriz. Güncellemeyi yükleyebilen iPhone ve iPad modellerinde bu akşam itibariyle kullanılmaya başlayan iOS 11.4güncellemesiyle birlikte gelen yenilikleri sizler için derledik.

iOS 11 Güncellemesi ile Birlikte Gelen Yenilikler

AirPlay 2

HomePod stereo çifti

• Bu güncelleme iPhone’unuzu veya iPad’inizi kullanarak HomePod stereo çiftini ayarlamayı destekler.
    • HomePod çifti, odadaki konumunu otomatik olarak tespit eder ve hoparlörün ses seviyesini, alana göre dizayn eder.
    • Stereo çiftine göre ses akustiğini daha geniş seviyede yayar.
    • HomePod, Ev uygulamasında otomatik güncellemeler kapatılmadığı sürece stereo çifti otomatik olarak güncellenir.

iCloud’daki Mesajlar

• Kişisel mesajlarınızı ve diğer ilişikleri iCloud’da saklayın ve aygıtlarınızda yer açın
    • Var olan iMessage hesabını başka bir cihazda açtığınızda otomatik senkronizasyon sağlanır.
    • Kullanmakta olduğunuz cihazdan mesajlar silindiğinde, hesabınızın kayıtlı olduğu diğer cihazlardan da silinir.
    • iCloud’da mesajlara yer açılabiliyor.
    • Tüm yazışmalar uçtan uca şifrelenerek gönderilecektir.

Diğer iyileştirmeler ve sorun gidermeler

• iBooks üzerinden, kontaklara okuma aktiviteleri verilebiliyor.
    • Türkçe karakter kullanımı sonucu ortaya çıkan hatalar sebebiyle göçen mesajlaruygulamasındaki sorun giderilmiş.
    • Mesaj zaman sırası sorunu giderilmiş.
    • Safari üzerinden Google Drive’a, Google Docs’a ve Gmail’e giriş yapmayı veya Google Drive’daki, Google Docs’taki ve Gmail’deki dosyalara erişimi engelleyen sorun giderilmiş.
    • Sağlık uygulamasında, verilerin eşzamanlanması daha stabil hale getirilmiş.
    • Uygulamaların Ana ekranda yanlış bir konumda görünmesine neden olan sorun çözülmüş.
    • Bazı araçlarda Bluetooth üzerinden müzik çalarken ya da USB’ye bağlandığında iPhone’da oluşan müzik seçimi yapamama sorunu giderilmiş.

• Ev ses sisteminizi ve AirPlay 2 özellikli hoparlörleri, evinizin her yerinden kontrol edin
    • Evinizdeki birden fazla AirPlay 2 özellikli hoparlörde, aynı anda ve hepsi eşzamanlı olarak müzik çalın
    • AirPlay 2 özellikli hoparlörleri Denetim Merkezi’nden, kilitli ekrandan ya da iPhone’unuzda veya iPad’inizde uygulamalar içerisindeki AirPlay denetimlerinden denetleyin
    • iPhone’unuzdaki, iPad’inizdeki, HomePod’unuzdaki veya Apple TV’nizdeki Siri ile AirPlay 2 özelliği etkinleştirilmiş hoparlörleri, sesinizle kontrol edin
    • AirPlay 2 özellikli hoparlörlerinizde çalan parçayı yarıda kesmeden, iPhone’unuzda veya iPad’inizde gelen sesli aramaları yanıtlayın ya da cihazlarınızda oyun oynamaya devam edin

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Gündem iOS 12 işletim sistemi olsa da Apple’ın bir yandan da iOS 11 işletim sisteminin son sürümü olan iOS 11.4 üzerinde çalışmalar yaptığını biliyoruz. Markanın yeni seri işletim sistemi için beta süreci de çoktan başlamış durumda ve iOS 12 için geri sayıma geçildi. Ancak bir yandan da iOS 11.4.1 sürümü için çalışmalar devam ediyor. Bu kez iOS 11.4.1 Beta 2 işletim sistemi sürümü yayınlanmış durumda.
    iOS 11.4 sürümünün yayınlanmasının ardından ortaya çıkan iOS 11.4.1 sürümünün ilk betasının ardından yayınlanan iOS 11.4.1 Beta 2 sürümüyle beraber ise bu serinin neler sunacağı konusunda yeni bilgiler elde edildi.

iOS 11.4.1 Beta 2 Neler Getirecek?

iOS 11.4.1 Beta 2 sürümüyle beraber önemli bir yenilik yok. Hatta hiçbir yenilik söz konusu değil. Aslında bu sürümün genel olarak hiçbir yenilik sunmadığını söyleyebiliriz. iOS 11.4.1 sürümünün yayınlanmasının nedeninin önemli bir güvenlik açığını kapatmak olduğundan söz ediliyor. Güvenlik açığının ne olduğu konusunda da net bilgiler yok ancak bu açık için ikinci beta serisinde de bazı düzenlemeler var.

Muhtemelen iOS 11.4 içerisinde keşfedemediğimiz sorunları çözecek olan ve güvenlik konusunda yeni düzenlemeler getirecek olan iOS 11.4.1 Beta 2 işletim sistemi için detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Şimdilik verebileceğimiz bilgiler bu kadar ile sınırlı. Muhtemelen beta 2 sürümünün son beta olacağını ve yeni güncellemenin kısa süre sonra yayınlanabileceğini de ekleyelim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

[İOS] iOS 11.4 Batarya Sorunu Mu Var? Ne Yapmak Gerek?

iOS 11 isteneni veremedi. Tanıtımlara ve yapılan ilk testlere bakacak olursak iOS 12 işletim sistemi çok daha başarılı ve çok daha kararlı bir şekilde gelecek. Ancak yeni işletim sisteminin çıkışına birkaç ay daha var. Bu süreye kadar kullanıcıların iOS 11.4 sürümüyle idare etmesi gerekiyor. Ancak iOS 11.4 sürümü hakkında gelen haberler, kullanıcıların idare edemeyecek sorunlarla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.
    İlk olarak Reddit üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan sorun, alışık olduğumuz batarya sorunu. Kullanıcılardan gelen bilgilere göre iOS 11.4 yüklü olan cihazlarda batarya çok çabuk tükeniyor.
    iOS 11.4 Batarya Tükenmesi Sorunu

iPhone 5s serisinden iPhone X modeline kadar tüm modellerde yaşandığı iddia edilen soruna göre iOS 11.4 yüklü olan cihaz, iOS 11.3.1 yüklü olan cihazdan yarı yarıya daha az batarya performansı sunuyor. Batarya süreleri konusunda yeni işletim sisteminin çok geride kalması ve şarj dayanma süresinin bir hayli düşmesi, Apple’a birçok şikayetin gönderilmesine de neden olmuş durumda.

Yeni işletim sisteminin iOS 11.4.1 güncellemesinin de bu nedenle yayınlandığını düşünüyoruz. Muhtemelen iOS 11.4.1 sürümünde sorun çözülecek ancak bu süreye kadar yapılacak bir çözümün daha olduğu söyleniyor.
    WİFİ Ayarları Değiştirilebilir

Sorunun ana kaynağının WİFİ teknolojisi olduğu yönünde bilgiler var. Buna göre kablosuz ağ bağlantısı ayarlarından kullanıcıların 5 GHz ayarını değiştirmesi gerekiyor. Ayarı yine 2.4 GHz seviyesine getirmeniz, batarya konusunda en azından biraz daha performans elde etmenizi sağlıyor. Bunun dışında iOS 11.4.1 sürümünü beklemekten başka çare yok.
    AlıntıAlıntı