Genelde optimizasyon üzerinde yapılan çalışmalarla gündeme gelen iOS 12 işletim sistemi için final sürümü hazırlıkları başladı. WWDC 2018 etkinliğinden sonra yayınlanan ilk beta sürümüyle beraber iOS 12 işletim sisteminin resmi olarak yayın hayatı da başlamıştı. Aradan geçen 2 haftanın ardından şimdi ise iOS 12 Beta 2 sürümü yayın hayatına başladı. iOS 12 Beta 2 sürümünün yayınlanmasıyla beraber ortaya çıkan bazı değişiklikler var. Yeni işletim sisteminin ikinci beta sürümü olması zaten değişikliklerin beklendiği bir sürüm olarak bu seriyi karşımıza çıkarmıştı. Şimdi değişikliklerden söz edelim.
iOS 12 Beta 2 Neler Sunuyor?

Yeni beta sürümüyle beraber bazı simge değişimleri ve animasyon değişiklikleri karşımıza çıkıyor. Bu noktada ilk değişikliği ekran süresi ve sesli notlar uygulamasının açılış ekranlarının değiştirildiğini de ekleyelim. Açılış ekranları için daha stabil bir düzene geçilmiş.

Bunun yanında durum çubuğunda karşımıza çıkan konum hizmetlerinde de değişiklikler yapılıyor. Durum çubuğunda yer alan konum simgesinin daha küçük ve daha şık bir görüntüye kavuştuğunu görüyoruz. Konum simgesi değiştirilen bir diğer uygulama ise Fotoğraflar uygulaması oldu. Ayrıca bu uygulamanın yazı tiplerinin değiştirildiğini de ekleyelim. Daha büyük bir yazı tipine geçildi.
Diğer bir değişiklik ise pil kullanım grafiklerinde karşımıza çıkıyor. Pil kullanım grafiklerinin gösterimi hem biraz daha detaylandırılıyor hem de grafik yapısı biraz daha iyileştiriliyor. iOS 12 Beta 2 sürümü sonrasında ortaya çıkan yenilikleri şimdilik böyle sınıflandırabiliriz. Bunun dışında genel iyileştirmelerin yapıldığını ve iOS 12 Beta 1 içerisinde yer alan hatalarında düzeltildiğini de ekleyelim.