turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart ABD Açýk grand slam turnuvasýný

Sezonun son grand slam turnuvasý ABD Açýk'ýn ilk gününde olimpiyat þampiyonlarý Rafael Nadal ve Elena Dementieva maçlarýný kazanarak ikinci tura yükseldi.
    Erkeklerde dünyanýn yeni bir numarasý Nadal, elemelerden gelen Bjorn Phau karþýsýnda az da olsa zorlanýrken, dokuz numara James Blake ilk turu beþ sette geçebildi.

Bayanlarda dünyanýn iki numarasý Jelena Jankovic ve olimpiyat þampiyonu Elena Dementieva ikinci tura yükseldi, 10 numara Anna Chakvetadze ilk turda elendi.

Fransa Açýk, Wimbledon ve olimpiyat þampiyonu Nadal, dünyanýn 136 numarasý Alman Phau'yu 7-6, 6-3, 7-6'lýk setlerle saf dýþý býraktý.

Roger Federer'in dünya klasmanýndaki kesintisiz 237 haftalýk liderliðine son veren Nadal, son iki haftada Toronto, Cincinnati, Pekin ve New York'a yaptýðý uçak yolculuklarý yüzünden normalden biraz daha fazla yorgun olduðunu söyledi.

Tek erkeklerde Ýki ABD'liyi karþý karþýya getiren ilk günün son maçý büyük bir çekiþmeye sahne oldu.

Dokuz numaralý seribaþý James Blake, 19 yaþýndaki Donald Young'a 6-1 3-6, 6-1, 4-6, 6-4'lük setlerle üstünlük saðlarken çok zorlandý.

Deneyimli rakibi karþýsýnda cesur bir oyun sergileyen ABD'nin yeni umudu Young, dördüncü seti 6-4 alarak mücadeleyi final setine taþýdý.

Blake, final setinin dokuzuncu oyununda servis kýrarak avantaj yakaladý ve servis attýðý sonraki oyunu alarak iki saat 48 dakika süren maça noktayý koydu.

Dört numara Ýspanyol David Ferrer Arjantinli Martin Vassallo Arguello'yu, altý numara Ýngiliz Andy Murray Arjantinli Sergio Roitman'ý, yedi numara Arjantinli David Nalbandian Brezilyalý Marcos Daniel'i ve 10 numara Ýsviçreli Stanislas Wawrinka Ýtalyan Simone Bolelli'yi set vermeden geçti.

Gilles Simon (16), Juan Martin Del Potro (17), Philipp Kohlschreiber (25), Gael Monfils (32) ilk tur maçlarýný kazanan diðer seribaþlarý oldu.

27 numaralý seribaþý Ýspanyol Feliciano Lopez Avusturyalý Jürgen Melzer'e, 29 numara Arjantinli Juan Monaco da 18 yaþýndaki Japon Kei Nishikori'ye dört sette kaybetti.

Bayanlarda ilk büyük kupasýný Pekin 2008'de kazanan Dementieva, Özbek Akgül Amanmuradova'yý 6-4, 7-5'lik setlerle eledi.

Sakatlýklar yüzünden istediði gibi bir sezon geçirmeyen eski bir numara ve 1998'in þampiyonu Lindsay Davenport, Kanadalý Aleksandra Wozniak'a 6-4, 6-2'lik setlerle üstünlük saðladý.

Turnuvanýn favorilerinden Jelena Jankovic ABD'li Coco Wandeweghe'yi 6-3, 6-1 ile geçerken, üç numaralý seribaþý Svetlana Kuznetsova Çinli Shuai Zhang'ý 6-4, 6-2'lik setlerle eledi.

Anna Chakvetadze (10), Maria Kirilenko (22) ve Shahar Peer (24) ilk gün tek bayanlarda elenen seribaþý tenisçiler oldu.

Seribaþý isimlerden Vera Zvonareva (8), Marion Bartoli (12), Patty Schnyder (15), Victoria Azarenka (14), Caroline Wozniacki (21), Francesca Schiavone (25), Katarina Srebotnik (28), Sybille Bammer (29) ikinci tura yükseldi.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Nadal ABD Açýk'a galibiyetle baþladý

Federer, Djokovic yarý finalde karþýlaþacak
    ABD Açýk'ta geçtiðimiz yýl finalde karþýlaþan Roger Federer ve Novak Djokovic, çeyrek finalde rakiplerini eleyerek yarý finalde birbirlerine rakip oldu.
    Teniste sezonun son grand slam turnuvasýnda çeyrek finaller iki tek erkek maçýyla tamamlandý.

Dünyanýn iki numarasý Roger Federer turnývanýn sürpriz ismi Gilles Muller'i, üç numara Novak Djokovic de 2003'ün þampiyonu Andy Roddick'i yenerek yarý finalde birbirlerine rakip oldu.

Flushing Meadows'ta üst üste beþinci þampiyonluðunu kovalayan Federer, elemelerden ana tabloya giren Muller'i 7-6, 6-4, 7-6'lýk setlerle saf dýþý býraktý.

Turnuvanýn en çok ace atan oyuncusu Muller, Federer karþýsýnda da servisleriyle etkili olmaya çalýþtý. Maçtaki tek servis kýrma ikinci sette Federer'den geldi.Ýsviçreli tenisçi birinci ve üçüncü seti 7-5'lik tie-break skoruyla aldý.

Dünyanýn 130 numarasý Muller sadece bir kez servis kýrdýrmasýna raðmen Federer'in servisini maç boyunca tehdit edemedi ve sadece iki kez servis kýrma þansý yakaladý. Federer ise 11 fýrsattan birini deðerlendirdi.

Akþam seansýndaki çeyrek final mücadelesinde Djokovic, Roddick'i 6-2, 6-3, 3-6, 7-6'lýk dört setle geçti ve geçtiðimiz yýl finalde kaybettiði Federer'in yarý finaldeki rakibi oldu.

Ýlk iki seti rahat alan Sýrp tenisçi üçüncü seti 6-3 kaybetti. Roddick dördüncü sette 5-4 öndeyken servis attýðý oyunu kaybederek seti bitirme þansýný kullanamadý.

7-5'lik tie-break ile sonuçlanan dördüncü seti kazanan Avustralya Açýk þampiyonu Djokovic, New York'ta üst üste ikinci kez yarý finalist oldu.

Tek erkeklerde diðer yarý final karþýlaþmasý dünyanýn bir numarasý Rafael Nadal ile altý numara Andy Murray arasýnda oynanacak.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: ABD Açýk grand slam turnuvasýný

Roger Federer, finalde Andy Murray'i yenerek ABD Açýk grand slam turnuvasýný üst üste beþinci kez kazandý
    Dünyanýn iki numarasý Federer, Murray karþýsýnda 6-2, 7-5, 6-2'lik setlerle galip gelerek sezonun son grand slam turnuvasýnda þampiyonluða ulaþtý.

Altý numaralý seribaþý Murray'i bir saat 50 dakikada yenen Federer kariyerinin 13'üncü, sezonun ise ilk grand slam zaferini elde etti.

27 yaþýndaki Ýsviçreli sporcu, 1924'te Bill Tilden'dan sonra tarihte ABD Açýk'ý üst üste beþ kez kazanan ikinci tenisçi unvanýný aldý.

Bu sezon Mardy Fish, Radek Stepanek, Gilles Simon ve Ivo Karlovic gibi tenisçilere kaybeden, Fransa Açýk ve Wimbledon finalinde Rafael Nadal'a maðlup olan, kesintisiz 237 hafta elinde tuttuðu dünyanýn bir numarasý unvanýný geçtiðimiz ay Nadal'a devreden Federer, Murray'nin 72 yýl sonra grand slam kazanan ilk Britanyalý olmasýna izin vermedi.

14 grand slam zaferiyle bu alanda rekorun sahibi Pete Sampras'ý yakalamasýna sadece bir turnuva kalan Federer, "kesin olan bir þey var ki, 13'te duramayacaðým" dedi:

"Kariyerimde çok özel bir an yaþýyorum. Bu yýl grand slamler benim için sýkýntýlý geçti. Bir yarý final (Avustralya Açýk) ve iki final kaybettim. O yüzden bu þampiyonluk benim için çok önemli. Bir süre yine eskisi gibi kendimi yenilmez hissettim."

2003'ten itibaren Wimbledon'ý da üst üste beþ kez kazanan Federer, iki ayrý grand slam turnuvasýnda peþpeþe beþer kez kupa kaldýran ilk tenisçi oldu.

Yarý finalde Nadal'ý eleyen ancak finalde Federer'e rakip olmayan Murray ise, bir grand slam turnuvasý kazanmak için kendisini her alanda geliþtirmek zorunda olduðunu söyledi.

Kariyerinde ilk kez grand slam finaline çýkan Murray, "bana göre bu oyunun gelmiþ geçmiþ en iyisi ile karþýlaþtým. Son iki maçýmýzý ben almýþtým ama bugün kesin olarak eþitliði saðladý" dedi.

Kötü hava þartlarý yüzünden 1987'den bu yana ilk kez Pazartesi gününe sarkan ABD Açýk tek erkekler finalinde Federer ilk sette iki kez servis kýrdý, kendi servisinde hiç tehlike yaþamadan seti 27 dakikada bitirdi.

Murray ikinci sette 2-0 geri düþtükten sonra 2-2'lik eþitliði yakaladý, beþinci oyunda da üç kez servis kýrma þansý elde etti ancak bunlarý deðerlendiremedi.

Servis attýðý çok zorlandýðý beþinci oyunu aldýktan sonra Murray'i bir kez daha kýran Ýsviçreli tenisçi 52 dakika süren ikinci seti 7-5 kazandý.

Üçüncü sete çok hýzlý giren ve 5-0 öne fýrlayan Federer seti 6-2'lik skorla bitirdi ve Flushing Meadows'ta oynadýðý üst üste 34'üncü maçtan da galibiyetle ayrýldý.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: ABD Açýk grand slam turnuvasýný

Teniste sezonun son grand slam turnuvasý ABD Açýk'ý tek bayanlarda Serena Williams kazandý. Finalde Jelena Jankovic'i yenen Williams, dünya klasmanýnda bir numaraya yükseldi.
    Williams, kariyerindeki ilk kez grand slam finali oynayan Jankovic'i 6-4, 7-5'lik setlerle yenerek ABD Açýk'ta üçüncü kez þampiyon oldu.

26 yaþýndaki Williams, iki saat dört dakika süren maç sonunda dünya klasmanýnda beþ yýl sonra yeniden bir numara oldu.

Kariyerindeki ilk grand slam zaferine 1999 yýlýnda New York'ta ulaþan ABD'li tenisçi, bu turnuvada son kez 2002'de þampiyonluða ulaþmýþtý.

Finalde sonra kortta yaptýðý açýklamada, "çok heyecanlýyým. Bu benim için özel bir baþarý, çünkü çok fazla çalýþtým" diyen Williams, bir numaraya yükselmesinin kendisi için ekstra bir mükafat olduðunu belirtti.

Hanna Kasýrgasý yüzünden bir gün gecikmeli oynayan tek bayanlar finalinde Jankovic ilk setin üçüncü oyununda servis kýrarak 2-1 öne geçti.

Sýrp tenisçinin hamlesine üst üste dört oyun alarak cevap veren Williams 5-2 üstünlük saðladý. Jankovic dokuzuncu oyunda servis kýrýp farký bire indirdi ancak servis kullandýðý sonraki oyunu kaybedince ilk seti de yitirdi.

Ýkinci setin ilk altý oyununda tenisçiler servis attýklarý oyunlarý kazandý ve durum 3-3 oldu. Williams bu bölümde servis kýrma þanslarý yakaladý ancak deðerlendiremedi.

Yedinci oyunda servis kýran, sonraki oyunu da kazanan Jankovic 5-3 öne geçti. Üç kez set puaný þansýndan yararlanamayan Jankovic üst üste dört oyun kaybedince Williams þampiyonluða ulaþtý.

Tek bayanlar finalinden önce tamamlanan tek erkekler ikinci yarý final maçýnda Andy Murray, dünyanýn bir numarasý Rafael Nadal'ý yenerek kariyerinin ilk grand slam finaline yükseldi.

Kasýrga yüzünden üçüncü sette 3-2 Nadal ödeyken ertelenen mücadelede Murray 6-2, 7-6, 4-6, 6-4'lük setlerle finalist oldu.

72 yýl sonra grand slam turnuvasý kazanan ilk Britanyalý olma þansýný yakalayan Murray, finalde son dört yýlýn þampiyonu Roger Federer ile karþýlaþacak.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý