[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Android Oreo işletim sistemini kullanan cihazların yüzdesi her geçen gün biraz daha artıyor. Android P’nin ayak seslerinin yükseldiği şu günlerde birçok marka ise Android Oreo güncellemesini eski model ürünlerine henüz sunmuş değil. Hatta bazı markalar geçmiş yıllarda satın alınan ürünlerine Android Oreo güncellemesini sunmak şöyle dursun, eski yıllara dönük modellerine Oreo güncellemesini verip vermeyeceğini dahi açıklamadı. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung’un ise eskiye dönük olarak hangi modellerine Android Oreo güncellemesini vereceği neredeyse tam liste olarak belli oldu.

Uzunca süren çalışmalar sonucunda Nisan ayı başlarından itibaren ülkemizde Galaxy S8ve Galaxy Note 8 üzerinde kullanılmaya başlanan Android’in kullanımdaki son sürümü Oreo’nun geçmiş yıllara dönük olarak hangi Samsung modellerine sunulacağını listelememiz gerekirse:

Akıllı telefonlar için:

• Galaxy Note 8
  • Galaxy Note 7 (Fan Edition)
  • Galaxy W2018, Galaxy S8+
  • Galaxy S8, Galaxy S8 Active
  • Galaxy S7
  • Galaxy S7 Edge
  • Galaxy A8 (2018)
  • Galaxy A8+ (2018)
  • Galaxy A3 (2017)
  • Galaxy A5 (2017)
  • Galaxy A7 (2017)
  • Galaxy A8 (2016)
  • Galaxy J7 (2017)
  • Galaxy J7 Prime (2017)
  • Galaxy J7+ (2017)
  • Galaxy J7 Duos (2017)
  • Galaxy J7 Max (2017)
  • Galaxy J7 Neo (2017)
  • Galaxy J5 (2017)
  • Galaxy J3 (2017)

Tabletler için:

• Galaxy Tab A 8.0 SM-T380 / T385 (2017)
  • Galaxy Tab Active 2 (2017)
  • Galaxy Tab A 10.1 SM-T580 (2016)
  • Galaxy Tab E 8.0 (2016)

Listeye göz atıldığında Güney Koreli teknoloji devinin akıllı telefon gamında orta segment ürün grubunu 2017 yılından itibaren güncellemeye tabi tuttuğu, tablet ürün gamında ise zamanı biraz daha geriye alarak 2016 yılına ait orta segment ürün grubunu baz aldığını görüyoruz. Ayrıca listede yer almayan Samsung Galaxy S9’un doğrudan Android Oreo 8.0 platformu ile tüketiciye sunulduğunu, önümüzdeki günlerde görücüye çıkacak olan Galaxy Note 9 serisinin de doğal olarak Android Oreo işletim sistemiyle tüketicilerle buluşacağını belirtmemizde fayda var. Ayrıca Android Oreo işletim sistemini kullanan Samsung marka akıllı telefon sayısı, 2018 yılı boyunca tanıtımı yapılacak olan yeni nesil Galaxy ailesi üyeleriyle birlikte ciddi bir artış gösterecektir.