turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.974 Toplam

Standart [Android] Android 9 Pie ile gelen 5 yeni özellik

Google, Pie adını verdiği [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 9 işletim sistemini kullanıma sundu. Bu işletim sistemi, Pixel serisi telefonlar ve Essential Phone için yayınlandı. Peki, Android 9 Pie hangi yenilikler ile geliyor? Android 9 Pie ile gelen 5 yeni özellik ortaya çıktı!

Android 9 Pie ile gelen 5 yeni özellik

Google’ın kullanıma sunduğu Android 9 Pie işletim sistemi büyük ilgi uyandırdı. Google, uzun süredir beklenen bu sistem güncellemesi ile kullanıcı deneyimini direkt olarak etkileyebilecek özellikleri de kullanıma sundu.
    Google’ın sunduğu özelliklerin başında, uygulama kullanım sürelerini kısıtlama özelliği yer alıyordu. Android 9 Pie işletim sistemi ile birlikte, uygulamalarda ne kadar süre harcadığınızı en net şekilde görebileceksiniz. Dilerseniz, uygulamaları kullanım süreleri için kısıtlama da getirebileceksiniz. Bu özellik, akıllı telefonlar üzerinde çok fazla vakit geçiren insanlar için faydalı bir özellik olacaktır. Süre dolduktan sonra, uygulama kullanma izni verilmiyor. Tekrar kullanmanız gerektiğinde ise, ayarlardan bu özelliği kapatmanız gerekecek.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    2.974 Toplam

Standart Cevap: [Android] Android 9 Pie ile gelen 5 yeni özellik

Daha az bildirim için özgürsünüz

Bildirimler, akıllı telefonların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yerli yersiz gelen bildirimler ise bazen can sıkıcı olabiliyor. Google ise, bu konuya güzel bir dokunuş yaparak, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Pie sürümü ile bildirim yönetimini daha iyi hale getirdi. Gelen bir bildirimi, sağa veya sola kaydırdığınızda, o uygulamaya ait bildirimleri susturmanızı sağlayacak.
    Do Not Disturb moduna girdiğinizde ise, bildirimlerin ekranda görünmesini tamamen engelleyebileceksiniz. Telefonu ters çevirerek bu moda alabileceksiniz. Kişisel ve iş amaçlı uygulamaları ayırdığınızda da, grup bazında veya bildirimleri tamamen kapatma özelliği de kullanıma sunuldu.

Android iphone x dokunuşları

iPhone X ile gelen gesture navigation, yani dokunuşlar ile yönlendirme özelliği, Android telefonlara da geliyor. android pie işletim sistemi, 2011 yılından bu yana, 3 tuşlu sistem sahipti. Şimdi ise bu kullanım şeması daha da gelişmiş hale gelecek.
    Sürekli yerleşik olan butonların yerini tamamen alması zor gibi görünse de, Android işletim sistemine bir esneklik katacağı kesin. Ekranda az da olsa geniş alan yaratacak olması da bir avantaj. Beta süreci boyunca çok ilgi görmeyen bu özellik, tam sürümde daha etkin bir şekilde kullanılıyor.

Ekran görüntülerine hükmedin!

3. parti yazılımlar ile yapılan bu özellik, artık varsayılanlar arasına girdi. Ekran görüntülerini düzenleyebilme, kullanıcıların aradığı pratik çözümler arasında yer alıyordu. Google, bu ihtiyacı gördü ve ekran görüntülerine düzenleme ve not düşme gibi özellikler getirdi.

Daha akıllı uygulama aramaları

Uygulama aramaları, android Pie ile daha iyi hale getirildi. Yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda karşınıza çıkan liste yerine, arattığınız uygulama ile alakalı ekstra özellikler ve işlevler dahil edildi. Örnek verecek olursak; Google Maps arattığınızda, uygulama ikonu birlikte, eve veya ofise navigasyon önerisi de karşınıza çıkacak.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

serif1970 (8.08.2018)