WWDC 2018 etkinliğinin hemen sonrasında Apple’ın yeni yazılımlarının beta süreci başlamıştı. Beta sürecine başlayan yeni yazılımlardan birisi de macOS Mojave 10.14 işletim sistemi olmuştu. Yeni işletim sistemi sürümü için başlayan beta süreci ise sonunda son buldu. Uzunca bir betanın hemen arkasından macOS Mojave 10.14 sürümü yayınlandı.
Final sürümünün yayınlanmasının ardından yeni sürümün hangi modelleri desteklediği de merak uyandırmaya başladı. Hemen macOS Mojave 10.14 sürümünü destekleyen cihazlar hakkında da bilgi verelim.
macOS Mojave 10.14 Desteklenen Cihazlar

Sitemizi takip ediyorsanız bileceksiniz macOS Mojave 10.14 özelliklerine daha önce de yer vermiştik. Yeni modlar, Mac App Store için yapılan yenilikler ve daha birçok değişikliğe aşağıda vereceğimiz link üzerinden ulaşabilirsiniz.

WWDC 2018 etkinliği sonrasında yapılan tanıtımdan hemen sonra detaylı olarak yenilikleri incelemiştik.

Konumuza geri dönece olursak, yeni sürümü destekleyen cihazlardan söz edelim.

• 2013 son seri Mac Pro
  • 2015 ilk seriden itibaren MacBook
  • 2011 başı seriler ve diğer seriler MacBook Pro
  • 2011 ortasında ve sonrasında gelen MacBook Air modelleri
  • 2011 ilk seri ve daha yeni seriler iMac
  • 2011 ortasında çıkan ve daha yeni seriler Mac Mini

Tüm bu modeller için yeni işletim sistemi sürümü yayınlanacak. Yeni işletim sistemi sürümü yazımızı bitirmeden önce bir detaydan da söz edelim. Yeni sürümle beraber 32 bit uygulama desteğine son verildi. Bu nokta, hem geliştiriciler hem de 32 bir uygulama kullananlar için önemli bir detay.