turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1 sonuçtan 1 ile 1 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart [macOS] MacOS Mojave Yayınlandı

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Appleâ€â•ın Macâ€â•ler için geliştirdiği işletim sisteminin en yeni sürümü yayınlandı.

MacOS işletim sisteminin en yeni sürümü Mojaveâ€â•nin testleri birkaç aydır Apple ve beta sürecine katılmak isteyen kullanıcılar tarafından yapılıyordu. Apple, geçtiğimiz [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] etkinliğinde işletim sisteminin çıkış tarihini 24 Eylül olarak belirlediğini duyurmuştu.
    Şirket, işletim sisteminin dağıtımına dün saat 20:00 itibariyle başladı. Aşağıdaki Mac modellerine sahip olan kullanıcılar, macOSâ€â•un yeni sürümü Mojaveâ€â•ye geçiş yapabilecekler:

• MacBook (2015 başı ve sonrası)
    • MacBook Air (2012 ortası ve sonrası)
    • MacBook Pro (2012 ortası ve sonrası)
    • Mac mini (2012 sonu ve sonrası)
    • iMac (2012 sonu ve sonrası)
    • iMac Pro (2017)
    • Mac Pro (2013 sonu, 2010 ortası, 2012 ortası modelleri. Metal destekli GPUâ€â•lar öneriliyor)

Güncelleme, App Store üzerinden yapılabilecek. Mojave, macOS işletim sistemine çok sayıda yenilikler getiriyor. İşletim sistemi gece modu desteğine kavuşurken, iOS uygulamaları da Macâ€â•lerde çalıştırılabilecek.
    “Stacks†isimli özellik ise masaüstünün dosya türlerine göre kolayca düzenlenmesine imkan sağlayacak. Ayrıca masaüstü duvar kağıtları, zamana göre otomatik olarak değişebilecek.

Mojave güncellemesi ile birlikte gelen yenilikler hakkında bilgiler vermek gerekirse:
    Dinamik Masaüstü

İçinde bulunulan zaman dilimine göre değişen dinamik masaüstü arka planı.

Finder

Dünyanin en gelişmiş ara ve bul sistemine sahip olan macOS, Mojave güncelleştirmesi ile birlikte görsel yeteneklerde karanıyor. macOS Mojave güncelleştirmesine sahip olan kullanıcılar, Finder üzerinde bir dosya araması yaptıklarında, yazılı ipuçlarının yanı sıra görsel ipuçları ile de karşılaşacaklar.

Galeri Görüntüsü

Geliştirilmiş galeri arayüzü sayesinde galeriniz içerisinde gezinirken, bulmak istediğiniz resime çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Koyu Mod

Kullanıcıların MacBook’ları ile yaptıkları çalışmalarda yüksek konsantrasyon oranına erişmelerine imkan tanıyan Koyu Mod özelliği sayesinde uzun süreli kullanımlarda yüksek dikkat imkanı sağlıyor. Koyu Mod özelliği yalnızca temel OSX işlemlerinde değil, OSXüzerine kurulan uygulamalar üzerinde de kullanılabiliyor.

Ekran Resmi

macOS Mojave ile birlikte gelen yeniliklerden biri de, ekran resmi alma işleminin artık çok daha kolay ve fonksiyonel olması. Zamanlayıcı kurma, taralı alan seçme ve efekt ekleme gibi birçok opsiyon ile donatılmış olan Mojave, ekran görüntüsü alma özelliği ile de kullancılara büyük konfor kazandıracak gibi gözüküyor.
    Konu usta_399 tarafından (1.10.2018 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı