turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

30. sayfa - 57 sayfa var BirinciBirinci ... 2026272829303132333440 ... SonuncuSonuncu
565 sonuçtan 291 ile 300 arası
    Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4.489 Toplam

Standart Cevap: Octagon SF8008 geldi ve denemelerim...

Alıntı selseli Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ben 1 yıldır SF4008 aracılığıyla feed yayınlarını Laptop üzerinden Tv'ye aktararak sorunsuz izliyorum. Şimdiye kadar hiçbir problem ile karşılaşmadım. 4K cihazların donanımı stream için oldukça yeterli. Octagon ve Laptop modeme kablo ile bağlı. Bu nedenle aktarımda hiçbir kayıp yok. Laptop i7 işlemcili ve tv ye HDMİ üzerinden bağlı.
    Sizin "donanım zincirinizde" sorun olmaması demek, başkasının kullandığı donanım zincirinde sorun olmayacağı anlamına gelmez.

Keyfini çıkarınız.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

@serkanguzel e katılıyorum herkeste aynı donanım yok pc nin cok cok iyi olması gerekiyor @67sefa ustada sorunsuz izliyor ama sadece ekran kartı bile benim pc den pahalı
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

serkanguzel (27.06.2019)

Senior Member selseli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    40 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sizin "donanım zincirinizde" sorun olmaması demek, başkasının kullandığı donanım zincirinde sorun olmayacağı anlamına gelmez.

Keyfini çıkarınız.
    Teşekkür ederim. Benim söylemek istediğim de zaten bu. Elinde bu tip donanımı olan kişi sayısı oldukça fazladır diye düşünüyorum.

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @serkanguzel e katılıyorum herkeste aynı donanım yok pc nin cok cok iyi olması gerekiyor @67sefa ustada sorunsuz izliyor ama sadece ekran kartı bile benim pc den pahalı
    Kullandığım Laptop 2013 model. O zamanın en iyi donanımına sahipti. Şimdi temiz 2. eli 2.000 TL civarında bulunabiliyor. Laptop günümüzde her evde bulunması gereken bir şey haline geldi. Yukarıda serkanguzel!in belirttiği Tv'ye takılan mini pc nin de fiyatı bu mertebede.

Bu arada Feed yayınları ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Yeni yeni kullanılmaya başlanan Biss2 (Biss CA) sisteminin bildiğim kadarıyla şimdilik bir çözümü yok. Eğer çözüm bulunamazsa gelecekte feed olayının da sonu gelecek gibi duruyor.
    AlıntıAlıntı

Senior Member Sami Ertaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    577 Toplam

TVye takılan mini PC dediğiniz nasıl bir şey?
    Mega 180 cm hareketli parabol anten,
    24" motor kolu, Sharp beyaz LNB
    DM 900 UHD 4K - Open ATV 7.4
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

Alıntı selseli Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Teşekkür ederim. Benim söylemek istediğim de zaten bu. Elinde bu tip donanımı olan kişi sayısı oldukça fazladır diye düşünüyorum.

Kullandığım Laptop 2013 model. O zamanın en iyi donanımına sahipti. Şimdi temiz 2. eli 2.000 TL civarında bulunabiliyor. Laptop günümüzde her evde bulunması gereken bir şey haline geldi. Yukarıda serkanguzel!in belirttiği Tv'ye takılan mini pc nin de fiyatı bu mertebede.

Bu arada Feed yayınları ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. Yeni yeni kullanılmaya başlanan Biss2 (Biss CA) sisteminin bildiğim kadarıyla şimdilik bir çözümü yok. Eğer çözüm bulunamazsa gelecekte feed olayının da sonu gelecek gibi duruyor.
    o kadar basit degil bu olay donanım yoksa hersey yazılıma bakar 422 donanım son kullanıcıda asla olmayacagına gore oluncada yayıncı format degistirecegine gore donanımsal olarak son kullanıcının cozecegi bir cihaz asla olmayacak
    tek cozum var yazılım o da 2 seye bakar islemci ve ekran kartı diyorsun ki bende i7 islemcili pc var herkeste bulunur bulunmuyor ama hadi diyelim bulunmuşu var
    capserda 8 cekirdek diyor ama islemci hızı 1.2

bu konu @serkanguzel ustanın uzmanlık alanı ama ben biraz son moda tabirle halkın anlayacagı dilden anlatayım
    onemli olan cekirdek sayısı degil elbette o da onemli ama islemci hızı cok onemli diyelim i7 islemci ama ilk cekirdegi 3.4 mhz diyor sonraki cekirdekler 1.2 dusuyor o pc çöp ve piyasanın %99 bu sekilde aldatmaca uzerine kurulu 7 cekirdegide aynı hızda pc bulman zor
    i3 islemci tum cekirdekleri aynı hızda olsun diyelim 3.4 i7 nin ilk cekirdegi 3.4 olupta sonraki cekirdekleri 1.2 olandan 10 kat daha iyidir
    pc ilk islemi 3.4 hızda yaptı eee sonraki islemler ne olacak ? onda kağnı moduna gececek

sadece islemci de yetmez ekran kartı islemciden daha cok onemli sonucta 4.2.2 formatındaki yayını encode edecek olan ekran kartı belli bir zaman icinde yayınları cozemezse donma yasamanız kacınılmaz
    hatta bu bile yetmez modeminizde cok onemli 1000 mpbs bir modemden gecen veri ile 54 mpbs modemden aktarılan veri aynı olmaz modem veriye zamanında aktaramazsa donma yasamanız normal
    belli ki sizin tum donanımınız 4.2.2 yayını aktarıp encode etmeye yeterli zamanı buluyor o yuzden donmuyor ama piyasadaki donanımların %90 ı buna bendeki pc de dahil bu zamanı bulamadığı icin donuyor ki bende ki pc dell i5 islemcili bana gore sony den sonra dunyanın en hızlı bilgisayarı ama ekran kartı yetersiz oldugu icin donma yasıyorum
    Konu endebar tarafından (27.06.2019 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

serkanguzel (28.06.2019)

0 Bu Konu icin
    40 Toplam

O zaman ben zamanında bilmeden tamamen bu işler için uygun olan bir laptop almışım

Ekran kartı 2 gb Intel Graphics, ayrıca laptopta 1 tb lik Ssd var.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

Alıntı Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    TVye takılan mini PC dediğiniz nasıl bir şey?
    yeni nesil pc ler bildigin masaustu pc ama herseyi cok kucuk bir alana sıkıstırmıslar ekrandan ve daha bircok seyden tasarruf ederek fiyatı cok uygun tutmuslar tr de fiyatları cok astronomik ama yurtdısında komik fiyatlarla tr de kullanılan bircok pc den 10 kat daha randımanlı mini pc ler var
    almayı dusunuyorsanız gearbest.com sitesini tavsiye ederim
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

Sami Ertaga (1.07.2019)

0 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

O zaman ben zamanında bilmeden tamamen bu işler için uygun olan bir laptop almışım

Ekran kartı 2 gb Intel Graphics, ayrıca laptopta 1 tb lik Ssd var.
    aynen oyle gule gule kullanın
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    40 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    aynen oyle gule gule kullanın
    Çok teşekkürler. Bu arada bu mini pc ye uygun uydu aparatı ile ilgili bilgi rica edebilir miyim?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

Çok teşekkürler. Bu arada bu mini pc ye uygun uydu aparatı ile ilgili bilgi rica edebilir miyim?
    direk uydu alacısını baglayamayacagınız icin tek uygun aparat usb tv kartı olacaktır yerden tasarruf etmek amacıyla ana kartta tv kartı icin yer bıraktıklarını sanmıyorum o yuzden usb baglantılı tv kartları uygun olacaktır
    tv kartları konusunda yeterli bilgiye sahip degilim konuyla ilgili arkadaslar yardımcı olabilir bildigim kadarıyla @m35istan ve @67sefa tv kartı kullanıyor onlara sorarsan yardımcı olurlar
    AlıntıAlıntı

30. sayfa - 57 sayfa var BirinciBirinci ... 2026272829303132333440 ... SonuncuSonuncu