turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

33. sayfa - 57 sayfa var BirinciBirinci ... 2329303132333435363743 ... SonuncuSonuncu
565 sonuçtan 321 ile 330 arası
    Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    2 Bu Konu icin
    4.489 Toplam

Standart Cevap: Octagon SF8008 geldi ve denemelerim...

Alıntı nasre Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    arkadaşlar hangisini tavsiye edersiniz
    OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X Twin mi
    yoksa combo mu
    Ustam bu serideki cihazın işlemcisi 28 nano micron olduğu için, işlemci yönüyle demode oldu diyebiliriz.

Şöyle açıklayayım; Samsung Note 4 telefonumu 5 yıl önce aldım. Telefondaki işlemci 20 nano micron.

Yani satın almayı düşündüğünüz cihazın işlemcisi 6 - 7 yıl öncesinin teknolojisi... Alacağınız cihazı işlemci teknolojisi açısından da değerlendirmeniz menfaatinizedir.

İlk defa 14 nano micron işlemciyi, Dreambox One ve Beelink GT KING cihazlarda kullanılmaya başlandı.

Bu arada son model cep telefonlarında kullanılan işlemcilerin teknoloji düzeyi 7 nano micron'a indi.

Uydu cihazlarında kullanılan işlemciler, cep telefonlarına göre bir teknoloji geriden geliyor. Yani başlıktaki cihazı alırsanız, iki önceki teknolojiye ait işlemci bulunan bir cihaz almış olacaksınız.

Ben 14 nano micron işlemcili Windows 10 çalıştıran mdeia player tarzı bir cihazaa tv kartını takıp direkt TV'ye bağlayarak kullandım. Epeyce de test ettim.TV 55 ekran ise, gözler de sağlam ise, logitech media Klavye & mause ile sorunsuz kullanılıyor.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bu bileşimle 4;2;2 direkt çözümlendiğinden, oldukça avantajlı bir çözüm şekli olmaktadır. 4;2;2 decode esnasında işlemci kullanımı en fazla %35 civarı...

Tabi bu çözüm şekli, Windows 'tur. İster tv'te bağla, ister PC monitörüne bağla...

Enigma2 yada android çözümler arıyorsanız, bu cihaz size uymaz...

Hasılı kelam; hangi cihazı alırsan al, işlemcinin teknoloji düzeyi 14 nano micron'un altında olmamalı. Her türlü yazılım desteği, önce işlemcinin teknoloji düzeyine bakılarak verilmektedir.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

nasre (21.09.2019) , endebar (21.09.2019)

TDW Team-Mod. nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    9.735 Toplam

sağ ol serkan ustam ışığınla her zaman önümüzü aydınlatıyorsun
    allah razı olsun saygılar
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

serkanguzel (21.09.2019)

Member YILMAZ3333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    9 Toplam

Octagon sf 8008 4k s2x twin..tavsiyemdir...
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

nasre (22.09.2019)

Senior Member memolican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    22 Toplam

hic birisi. kanal gecislerinde yavaslama var
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

nasre (22.09.2019)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.915 Toplam

Alıntı memolican Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    hic birisi. kanal gecislerinde yavaslama var
    Hangi aklınla yazıyorsunuz? Bende gayet seri çalışıyor istersen iptv olsun ister sat.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

nasre (22.09.2019)

TDW Team-Mod. 67sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    2.966 Toplam

ben de 3 adet cihaz test ettim gayet iyi evet işlemci hızı ram 1 gb vs vs teknik konulara birşey diyemem lakin 109 euroya tam bir f/p cihazı diyebilirim...
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

endebar (22.09.2019) , nasre (22.09.2019)

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

amacın ne olduguna baglı ben linux seviyorum daha oncede dedigim gibi ram 2 gb olsa 10 numara olurdu ama 1 gb ramlede iptv turkvod uydu hersey ısık hızında
    androide donusum tabi ki olmaz 1 gb ram asla yetmez serkanguzel ustanın dedigi gibi en az 4 gb ram gerekiyor android icin
    ben androidten igreniyorum nefret ediyorum olmasında zaten tv nin kendi uydu alıcısını kullanırım yinede android kullanmam ne kanal editorleri var ne birsey yapmaya izin var sacma sapan cihazlar
    androidi parasız verseler yine de kullanmam bu cihaz zaten android degil ben kodidende nefret ediyorum evet cok sey var ama butun cihazların cpu larını gebertiyor
    benim onem verdigim 3 sey var
    uydu yayınları ve emu
    iptv
    turkvod
    bunların hepsinde sorunsuz calısıyor gerisi benim icin onemli degil ram 5 gb ta olsa sorunsuz calısacak 1 gb olsa sorunsuz calısacak
    benim onemsediklerim sizin icinde aynı ise gozunuz kapalı alın muadilleri 300 eu uzerinden baslıyor o kadar para veriyorsun bir yıldırım dusuyor cihaz çöp oyle 4 cihazım yandı artık isimi goren cihaz bana yetiyor
    dm 920 mi sf8008 mi deseniz
    sf8008 derim hem ucuz hemde dreambox un igrenc 2.5 imajını kullanmak zorunda kalmazsınız cihazda ne e2.5 duzgun calısıyor nede e2 paranızla rezil olacagınız tek cihaz var o da dreambox
    dm520 nin etherneti yandı mini usb den imaj atacak loader yok adamlarda cihaz cop oldu dreambox ve android nefret skalamda ilk iki sırayı alır bu kadar net

bir hatırlatma skinlerinizi fullhd gibi sacma sapan uyumsuz skin secerseniz evet turkvodta ve bazı pluginslerde kasma oluyor uyumsuzluk oluyor skin dediginiz olay 1 saniye goreceginiz sey open pli night hd skin kullanın cihazı ısık hızında kullanırsınız
    open pli nin crack versiyonunuda yapmıslar cihaza eski askıma kavustum artık dm 920 yi takas icin verseler ustunede 300 eu verseler yine degismem
    degismem derken lafın gelisi tabi degisirim dm920 cope atar 300 eu ya 3 tane daha sf8008 alırım )
    Konu endebar tarafından (22.09.2019 Saat 17:57 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

14. Teşekkür edenler:

67sefa (29.09.2019) , nasre (22.09.2019)

Senior Member memolican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    22 Toplam

Alıntı Elvis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Hangi aklınla yazıyorsunuz? Bende gayet seri çalışıyor istersen iptv olsun ister sat.
    z
    Bu Bütün Hisilicon cpu lu bu cihazlarda sorun var. Bunuda bilmeyen kalmadi. E2world videolardada anlatiyor adam Bild ruckeln var diye. Satacagim zaten. cpu üreticisi bu sorunu gidermeye calismiyor zaten. Bu soruunu gidermek icin Octagon firmasi üstlemesi lazim. Bence octagon sf 4008 daha iyi
    AlıntıAlıntı

16. Teşekkür edenler:

nasre (22.09.2019)

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.435 Toplam

Alıntı memolican Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    z
    Bu Bütün Hisilicon cpu lu bu cihazlarda sorun var. Bunuda bilmeyen kalmadi. E2world videolardada anlatiyor adam Bild ruckeln var diye. Satacagim zaten. cpu üreticisi bu sorunu gidermeye calismiyor zaten. Bu soruunu gidermek icin Octagon firmasi üstlemesi lazim. Bence octagon sf 4008 daha iyi
    neymis o sorun ben hic sorun yasamıyorum abuk subuk pluginslerde sorun oluyorsa onu bilmem turkvod iptv icin xc plugins ve isin emu kısmında hicbir sorun yok hicbiri cpu bile kullanmıyor turkvod ve iptv izlerken gozlemledim cpu %5 i bile gecmiyor
    cihazla ilgili yasadıgım tek sorun 1 yıldır sadece 1 kez acılmadı imaj attım duzeldi nedenini bilmiyorum belki islemciden oldu belki baska birsey basıma gelen tek sorun bu oldu 2 dk icinde eski haline dondu
    belki 4008 daha iyidir onu bilemem o konu serkanguzel ustanın uzmanlık alanı ama aradaki fiyat farkıda inkar edilmez herkes ayagını yorganına gore uzatacak
    Konu endebar tarafından (22.09.2019 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

18. Teşekkür edenler:

nasre (22.09.2019)

TDW Team-Mod. nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9.735 Toplam

octagon sf 4008 bu modelde kör tarama varmı aceba
    AlıntıAlıntı

33. sayfa - 57 sayfa var BirinciBirinci ... 2329303132333435363743 ... SonuncuSonuncu