İPhone'un üstü iPhone 512 GB depolama kapasitesine sahip. Bu iPhone'u bilgisayarınıza yedeklemeniz gerektiğinde, sistem sürücüsünün (Windows 10 sürücüsü) en az aynı miktarda boş alana sahip olduğundan emin olmanız gerekir (iPhone'un depolama alanının dolduğunu varsayarak).
Çoğu iPhone ve iPad kullanıcıları bir süredir iOS cihazlarını bir defada veya en azından iOS yazılımını en son sürüme güncellemeden önce Windows 10 PC'ye yedeklemek için Apple'ın resmi iTunes yazılımını kullanıyor.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
iTunes, iTunes ve iPad'inizdeki tüm verileri iTunes'un kurulu olduğu yere bağlı olarak aşağıdaki iki konumdan birine yedekler:
İTunes, Windows 10 Store'dan yüklüyse:
% UserProfile% \ Apple \ MobileSync \ Yedekleme
İTunes bir kurulum dosyası (Mağaza dışında) kullanılarak kurulursa:
% AppData% \ Apple Computer \ MobileSync \ Backup
Windows 10 sürücünüz hızlı bir şekilde doluysa veya iPhone verilerinizi yedeklemek için yeterli boş alan yoksa, iTunes'un varsayılan yedekleme konumunu değiştirmek isteyebilirsiniz.
Şimdiye kadar, iTunes'un varsayılan yedekleme konumunu değiştirmenize izin vermediğini fark etmiş olabilirsiniz. Bu, Windows 10'un yüklü olduğu sürücüde yeterli boş alan yoksa, iPhone veya iPad'inizi PC'nize yedekleyemeyeceğiniz anlamına gelir.
Neyse ki, iTunes tarafından kullanılan varsayılan yedekleme konumunu değiştirmek için orada bir geçici çözüm var. İPhone ve iPad'i yedeklemek için kullanılan varsayılan iTunes yedekleme konumunu değiştirmek için Windows OS'de bulunan sembolik bağlantı işlevini kullanıyoruz. İşte bunu nasıl yapacağız.
İPhone / iPad'inizi yedeklemeden önce yedekleme konumunu değiştirmenizi öneririz.
Yöntem 1/2
Komut İstemi aracılığıyla iTunes varsayılan yedekleme konumunu değiştirin

1. Adım: Yeni yedekleme konumunu kullanmak istediğiniz sürücünün kökünde MobileSync adlı yeni bir klasör oluşturun . MobileSync klasörünü oluşturduğunuz sürücünün, tüm iOS aygıtınızı yedeklemek için yeterli boş alana sahip olduğundan emin olun.
2. Adım: Daha sonra, aşağıdaki konumlardan birine gidin:
İTunes, Windows 10 Store'dan yüklüyse:
C: \ Users \ KullanıcıAdı \ Elma \ MobileSync
İTunes'un klasik masaüstü sürümü için:
C: \ Kullanıcılar \ KullanıcıAdı \ AppData \ Roaming \ Apple Bilgisayar \ MobileSync
3. Adım: Yedekleme klasörünü kesin (kopyalamayın) ve ilk adımda oluşturduğunuz yeni MobileSync klasörüne yapıştırın . Yani, Yedekleme klasörünün yolu şöyle olurdu:
D: \ MobileSync \ Yedekleme
“D” harfi sürücü harfidir.
Adım 4: Komut İstemi'ni yönetici olarak açın. Bunu yapmak için, Başlat / görev çubuğu aramasında CMD yazın , sonuçlarda Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve ardından Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın .
Adım 5: Şimdi, aşağıdaki komutu yürütün:
İTunes Store'dan yüklüyse:
MkLink / J “C: \ Kullanıcılar \ KullanıcıAdı \ Apple \ MobileSync \ Backup” “D: \ MobileSync \ Backup”
İTunes Store'un dışında kurulursa (Kurulum dosyasını kullanarak):
MkLink / J “C: \ Kullanıcılar \ KullanıcıAdı \ AppData \ Roaming \ Apple Bilgisayar \ MobileSync \ Backup” “D: \ MobileSync \ Backup”
Yukarıdaki komutlarda, “C”, Windows 10 sürücüsünün sürücü harfidir, UserName gerçek kullanıcı adınızdır ve “D”, iPhone ve iPad yedeklerini kaydetmeyi planladığınız sürücünün (yeni konum) sürücü harfidir.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
2. Yöntem 2
İTunes yedekleme konumunu değiştirmek için üçüncü taraf bir araç kullanın

FolderMove , yüklü programların klasörlerini taşımak için tasarlanmış küçük bir yardımcı programdır. İTunes ve iPhone'u yedeklemek için kullanılan iTunes'un varsayılan yedekleme konumunu değiştirmek için FolderMove programını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.
1. Adım: iPhone ve iPad yedeklemesini kaydetmek istediğiniz sürücünün kökünde, MobileSync adlı bir klasör oluşturun ve Yedekleme adlı başka bir alt klasör oluşturun . Yani yol şöyle olmalı:
D: \ MobileSync \ Yedekleme
“D”, sürücünün sürücü harfidir.

2. Adım: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ve yönetici olarak çalıştırın.
3. Adım: “ Şuradan taşı ” alanında, iTunes'un kurulduğu yere bağlı olarak aşağıdaki konumlardan birini yazın.
İTunes uygulamasından Mağaza'dan yüklendi:
C: \ Users \ KullanıcıAdı \ Apple \ MobileSync \ Yedekleme
İTunes için kurulum dosyası kullanılarak (Mağaza dışında)
C: \ Kullanıcılar \ KullanıcıAdı \ AppData \ Roaming \ Apple Bilgisayar \ MobileSync \ Yedekleme
“C” harfini Windows 10 sürücünüzün gerçek sürücü harfini ve Kullanıcı Adınızı kullanıcı adınızla değiştirin.
4. Adım: “ Taşınacak ” alanına, yeni yedekleme konumu olarak kullanmak istediğiniz yeni konumu (D: \ MobileSync \ Backup) yazın. Taşı'yı tıklayın ve Sembolik bağlantı düğmesini ayarlayın .
Artık iPhone'unuzu veya iPad'inizi iTunes kullanarak yedekleyebilirsiniz. Yedekleme verileri varsayılan olan yerine yeni konuma kaydedilir.