Varsayılan olarak, Windows 10 aygıt sürücüsü yazılımını otomatik olarak indirir ve yükler. Ancak bir sürücünün çalışmadığını düşünüyorsanız veya Windows 10 sürücüyü en son sürüme otomatik olarak güncelleştirmediyse, sürücüyü birkaç fare tıklamasıyla el ile güncelleyebilirsiniz.
En iyi bölüm, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] daha yeni bir [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] mevcut [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] olmadığını manuel olarak öğrenmenize gerek olmamasıdır . Sürücüyü elle indirmeniz gerekmez.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Windows 10'daki Aygıt Yöneticisi, aygıt sürücüsü yazılımını kolayca el ile güncelleştirmenizi sağlar. Sürücünün daha yeni bir sürümü seçili bir cihaz için mevcut olup olmadığını kontrol eder ve eğer varsa, indirir ve kurar.
Eğer yoksa [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], büyük olasılıkla sürücü yazılımının en son sürümü var. Ancak bazen, bir sürücünün en son sürümü otomatik olarak yüklenmez. Bazı sürücüler, Windows Update'te görünmek için iyi bir zaman alır.
Örneğin, kontrol ettiğimizde sürücünün daha yeni bir sürümü Intel Kablosuz adaptörü için mevcuttu. Bu nedenle, aygıt sürücülerinin en son sürümünün bilgisayarınıza yüklendiğinden emin olmak için aygıt sürücülerini el ile güncellemeniz iyi bir fikirdir.
Windows 10'daki sürücüleri manuel olarak güncelle

Windows 10'da bir sürücüyü el ile güncelleştirmek için adım adım yönergeler.
NOT: Bu yöntemi kullanarak sürücüleri güncellemek için bilgisayarınız internete bağlı olmalıdır.
Adım 1: Görev çubuğundaki Başlat düğmesine sağ tıklayıp Aygıt Yöneticisiseçeneğine tıklayarak Aygıt Yöneticisi penceresini açın .
Adım 2: Aygıt Yöneticisi penceresinde, sürücüyü güncellemek istediğiniz aygıtın bulunduğu kategori ağacını genişletin. Bu kılavuzda, Ağ adaptörleri ağacının altında bulunan Intel Dual Band Kablosuz adaptörünü güncelliyoruz. Bu yöntemi kullanarak herhangi bir sürücüyü güncelleyebilirsiniz.
3. Adım: Sürücüsünü güncellemek istediğiniz cihaza sağ tıklayın ve ardından Sürücü seçeneğini güncelle seçeneğini tıklayın .
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Adım 4: Güncelleme sürücüsüne tıklamak Güncelleme Sürücüleri sihirbazını açar. Burada güncellenmiş sürücü yazılımı seçeneği için otomatik olarak Ara'ya tıklayın .
Adım 5: Windows 10, sürücü yazılımının güncellenmiş bir sürümünün mevcut olup olmadığını kontrol etmek için çevrimiçi arama yapacaktır. Sürücü Güncellemesi sihirbazının seçilen sürücünün daha yeni sürümünü kontrol etmek için Windows Update hizmetini kullanmayacağını belirtmek gerekir. Aksine, çevrimiçi arama yapacak. Bu nedenle, Windows Update hizmeti aracılığıyla bulunmayan sürücüler de bu yöntemle güncellenebilir.
Varsa, sürücü otomatik olarak indirilecek ve yüklenecektir. “ Windows sürücüleri başarıyla güncelledi ” mesajını göreceksiniz .
Bir güncelleme mevcut değilse, “ Cihazınız için en iyi sürücüler zaten yüklü ” mesajını göreceksiniz .