turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

1 sonuçtan 1 ile 1 arasý
    Vip Member endebar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    11 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart hafýzasý az olan cihazlarda hafýza kazanma yöntemi

flashexpander ile de hafýzayý yukseltmeniz mumkun ama bende vuduo var usb ye flashexpender kurdugumda ya starting diyor oyle kalýyor ya da kanal acýlsada kumanda calýsmýyor usb dendir imajdandýr dedim ama sanýrým sorun vuduo usb den imaj yukledigi icin ilk acýlýsta usb yi okuyor bu da sorunlara neden oluyor

flashexpender olmuyorsa ne yapabilirim dedim bu yontemi dusundum yontem usb deki dosyalarý sembolik linkle cihaz hafýzasýnda gostermek
    flashexpenderde bir nevi bunu yapýyor ama o usr klasorunun tamamýný kopyalýyor benim yaptýgýmsa istedigim klasoru kullanmak
    openpli6.1 ve serviceapp yuklu cihazda kullanýlan hafýza %67 openpli7 de kullanabilirim ama opera browser silinmiyor (pluginsi imaja mount eden imajlardan nefret ediyorum)

sembolik link hazýrlamak icin oncelikle flash bellege ihtiyacýmýz var hdd ile de olur ama hdd kullanýlmadýgýnda off oluyor bir pluginsi hdd attýysanýz hdd acýlmasýný beklemek gerekiyor bu da sinir bozucu oluyor

flash bellegimizi cihazýmýza takýyoruz
    menu....kurulum.....sistem.....uzman kurulumu....sabitdisk..... e gelip ex3 dosya sistemini ext4 donustur diyoruz
    fat32 olan bir sistemi ext4 e donusturur mu ? onu denemedim ya da direk fat32 olarak kullanýlýr mý ? onuda denemedim ama olur sanýrým
    yine de linux un kendi sistemini kullanmakta yarar var
    sonra

telnetten
    blkid
    komutu veriyoruz
    /dev/sdb1: UUID="84237ca1-27a8-4f12-8168-a06ab168bcb8" TYPE="ext4"
    /dev/sda1: UUID="523745ca-486a-4cdc-93a8-59e09908475f" TYPE="ext4"

boyle bir cýktý verir biri hdd biri usb sda1 olan hdd sdb1 olan usb
    /etc klasorundeki fstab olan dosyayý acýyoruz en son satýra
    UUID=84237ca1-27a8-4f12-8168-a06ab168bcb8 /media/sdb1 auto defaults 0 0
    bu sekilde ekleyip kaydedip cihazý restart ediyoruz

bu islemin amacý usb diskimizi cihaza mount etmek

artýk tek yapmamýz gereken usb belligimize ftp programýyla hangi klasorleri kýsayol olusturacaksak onlara atmak
    suan icin attýgým dosyalar kanallar satellite.xml pluginsler oscam oscam icin kýsayola bile gerek yok sadece calýstýrýrken dosya yolunu gostermek yeterli

benim kanal listem cok yer kaplýyor tum uydular iptv kanallarý falan dunyanýn yerini kaplýyor sadece kanal ve plugins atsanýz bile yine yetiyor
    simdi bunun nasýl olacagýný orneklerle acýklayayým

ornegin kanallarý atacagýz kanallar /etc icinde enigma2 klasorunde bu klasorde sadece kanal degil buketler ayar dosyasý settingste buluyor
    ilk yapacagýnýz /etc/enigma2 klasorunu usb bellege atmak once bilgisayara kopyalayýp sonra bellege atabilirsiniz

sonra telnetten 2 komut verecegiz ama bu kez 4 komut olacak cunku enigma2 klasorunde degisiklik yapmaya enigma2 calýstýgý icin izin vermiyor o yuzden once onu sonlandýracagýz

telnetten

init 4
    rm -rf /etc/enigma2/
    ln -s /media/sdb1/enigma2/ /etc/
    init 3

islem tamam

artýk kanallarýmýz usb icinde turkvod cok yer kaplamýyor ama onuda bir ornekle anlatayým
    rm -rf /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/TURKvod/
    ln -s /media/sdb1/TURKvod/ /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/

rm siliyor ln kýsayor olusturuyor daha once turkvod yuklemediyseniz sadece kýsa yolu yazmanýz yeterli bunu cok yer kapladýgýný dusundugunuz cihaz bellegindeki diger dosyalarada yapabilirsiniz ama bence kanal ve plugins emu ve scriptleri usb ye atmak yetiyor

cihazým vuduo oldugu icin acýlýsta usb yi kontrol ettigi 4 saniyeyi saymazsak dosyalarýn cihazda ya da usb de olmasýnýn hicbir farkýný gormedim hatta flashexpender kullanýyorken signal finder de kullanýcý tanýmlý kýsmýna geldigimde cihaz reset atýyordu bunda oyle birsey olmuyor
    ne kanal gecis hýzýnda bir dusus oluyor zaten hafýza %33 bos oldugu icin oldukca stabil calýsýyor

bunun en buyuk artýsýda su oluyor tum dosyalarýnýz usb de oluyor ne silinir ne kaybolur ne de yeniden cihaza atmakla ugrasýrsýnýz tek yapmanýz gereken sembolik link komutunu vermek hepsi o

kolay gelsin
    Konu endebar tarafýndan (17.12.2018 Saat 00:13 ) deðiþtirilmiþtir.
    insan olmak karþýndakinin dinine, diline, ýrkýna bakmadan saygý göstermektir.
    AlýntýAlýntý

2. Teşekkür edenler:

n@ki (21.12.2018) , Mesut64 (20.12.2018) , tepe (19.12.2018) , Afat45 (19.12.2018) , aycan (18.12.2018) , himm (17.12.2018) , vardiyali (17.12.2018) , d-king (17.12.2018) , Elvis (17.12.2018) , kral_27 (17.12.2018) , SABIR39 (17.12.2018)