Geçtiğimiz hafta ilk beta serisinin yayınlandığını gördüğümüz iOS 12.1.2 işletim sistemi için beklenmedik bir adım atıldı. Apple sürpriz bir kararla beraber iOS 12.1.2 final sürümünü yayınladığını açıkladı. Sadece bir hafta gibi bir süre içerisinde yayınlanan final sürümle beraber önemli değişikliklerde kullanıma girmiş oldu.
Aslında yeni bir özellikten çok daha stabil bir işletim sistemi sunulduğunu ve sorunların giderildiğini söylemek daha doğru olacaktır. Bu sürümle beraber ülkemiz iPhone modelleri için de özel bir düzenleme yapılmış durumda.
iOS 12.1.2 Yenilikleri Neler?

iOS 12.1.2 sürümüyle beraber yaşanan hatalar en aza indiriliyor. Yeni güncellemenin odaklanmış olduğu ilk nokta eSIM bağlantı sorunu. Yeni iPhone modelleri olan iPhone XS Max, iPhone XS ve iPhone XR akıllı telefonlarında yaşanan eSIM sorunlarının önüne geçen yeni işletim sistemi sürümü, dediğimi gibi ülkemiz için de özel bir düzenleme içeriyor.

Bu sürümle beraber ülkemizde satılan iPhone XS Max, iPhone Xs ve iPhone XRmodellerindeki Wİ-Fİ sorununun önüne geçiliyor. Yeni güncelleme sonrasında WİFİ bağlantı sorunlarıyla ilgili olarak düzenlemeler yapılmış ve sorun tamamen giderilmiş.
İlk beta sürümünün hemen ardından yayınlanan yeni sürümde başka bir yenilik ise yok gibi gözüküyor. Genel performans iyileştirmeleri ve hata iyileştirmelerini saymayacak olursak, genel hatlarıyla değişikliklerin bu şekilde olduğunu söyleyebiliriz.