turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123
28 sonuçtan 21 ile 28 arası
    Junior Member elektroakif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Cevap: IPTV ileri geri sarma ve durdurma var mı?

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    iptv ve video izlemek icin en iyi imaj open pli 6 dır
    ama serviceapp eklentisi kurulursa
    bazı cihazlara open pli destegi yok onlar open atv kurabilir ama open atv sıkıntılı ppanel kurulsa bile script calısmıyor calıssa bile bazı komutlar calısmıyor bence amator bir imaj nefret ediyorum ama cihaza open pli destegi yoksa mecbur kullanacaklar yapacak birsey yok

bazı cihazlara destek olsa bile flashlarında yer olmadıgı icin serviceapp kuralamıyor onlarda usb + flash expander eklentisi ile flashta yer acabilirler o zaman yukleniyor
    serviceapp kurulduktan sonra eklentilere gelmez sistem pluginsi oldugu icin sistemin icindedir
    serviceapp yazar o bolume girin
    wma yazılımsal cozucuyu exteplayer3 yapın restart atacak
    sonra buketlerinizdeki iptv dosyalarını notepad++ ile acın
    #SERVICE 1 olan kısmı #SERVICE 4097 yapın kaydedin islem tamam
    artık turkvodtaki videoları iptv linklerinizi ve hdd kayıtlı filmleri exteplayer3 ile acacak
    exteplayer3 calısırken hic cpu harcamıyor %1 - %3 civarında standart bir cpu harcıyor ki yuklu olmadıgı zaman cpu nun %90 lara % 100 e cıktıgını dusunursek bu hicbirsey

pluginslerin bu kadar az cpu harcamaz surekli degiskenlik gosterir bu da donmaya takılmaya neden olur
    serviceapp kurulumu biraz zor gorunsede birkez kurduktan sonra iptv ve video izlerken hicbir sorun yasamazsınız sorun olursa bunun nedeni kesinlikle cihaz degil net yada server kaynaklıdır
    serviceapp her cihazda olmazsa olmaz bir eklentidir
    Hocam çok teşekkür ederim. Epey acemiyim. Cihazım için internetten hazır bulduğum backupları kuruyorum. Cihazıma uygun OpenPli tabanlı 2 backup buldum.
    1)OpenDROİD 6.4
    2)OpenPLİ 6.1 hangisini kurmamı önerirsiniz.

Birde serviceapp eklentinin var olup olmadığını nasıl anlarım. Yoksa nasıl ekleyebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
    Seviyemi bilip ona göre anlatırsınız diye. Cihaz ile ilgili yapmayı öğrendiklerim : Backup alıp backup yüklemek, kanal listesi düzenleyip cihaza atmak, xcplungin yükleyip onun üzerinden m3u dosyalarını okutmak, putty ile bağlanıp komut vermek (ama çok yavaş oluyor)
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı elektroakif Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Hocam çok teşekkür ederim. Epey acemiyim. Cihazım için internetten hazır bulduğum backupları kuruyorum. Cihazıma uygun OpenPli tabanlı 2 backup buldum.
    1)OpenDROİD 6.4
    2)OpenPLİ 6.1 hangisini kurmamı önerirsiniz.

Birde serviceapp eklentinin var olup olmadığını nasıl anlarım. Yoksa nasıl ekleyebilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
    Seviyemi bilip ona göre anlatırsınız diye. Cihaz ile ilgili yapmayı öğrendiklerim : Backup alıp backup yüklemek, kanal listesi düzenleyip cihaza atmak, xcplungin yükleyip onun üzerinden m3u dosyalarını okutmak, putty ile bağlanıp komut vermek (ama çok yavaş oluyor)

open pli 6x benim favorimdir onda serviceapp var eklentilerden system plugins icine girdiginizde serviceapp diye yazar
    cihazınızın markasını yazmamıssınız eğer yeni cihazlardan ise sorun yok onlarda flash yeterli ama dm500 hd vuduo ise flashta yer olmaz o yuzden yukleyemezsiniz
    yukleyebilmeniz icin flash expander eklentisini kurup cihazda yer acmanız gerek
    flashta yer olup olmadıgını telnetten
    df -h
    komutuyla gorebilirsiniz % olarak yazar % 75 ten az ise yuklenir fazla ise serviceapp yuklenmez

flashexpander eklentilerde var onu indirip ext4 formatladıgınız usb yi cihaza takarsanız kolaylıkla cihazda yer acabilirsiniz

serviceapp yuklenmiyorsa cihazınızda yer olmadıgı icin yuklenmiyordur yeterli yer varsa yuklenir

serviceapp kurulduktan sonra eklentilere gelmez sistem pluginsi oldugu icin sistemin icindedir
    sonra /etc/enigma2 klasorunun icindeki buketlerinizdeki iptv dosyalarını notepad++ ile acın
    artık iptv dosyalarınızı exteplayer3 ile acacak

burada zor gibi gorunen kısım iptv buketleriniz degistirmek ama notepad++ ile cok basit dosyayı acıyorsunuz
    #SERVICE 1 oegistir #SERVICE 4097 yap diyorsunuz binlerce satırı 2 saniye icinde degistiriyor
    bu kadar basit
    sonra cihazı resetleyin islem tamam
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    open pli 6x benim favorimdir onda serviceapp var eklentilerden system plugins icine girdiginizde serviceapp diye yazar
    cihazınızın markasını yazmamıssınız eğer yeni cihazlardan ise sorun yok onlarda flash yeterli ama dm500 hd vuduo ise flashta yer olmaz o yuzden yukleyemezsiniz
    yukleyebilmeniz icin flash expander eklentisini kurup cihazda yer acmanız gerek
    flashta yer olup olmadıgını telnetten
    df -h
    komutuyla gorebilirsiniz % olarak yazar % 75 ten az ise yuklenir fazla ise serviceapp yuklenmez

flashexpander eklentilerde var onu indirip ext4 formatladıgınız usb yi cihaza takarsanız kolaylıkla cihazda yer acabilirsiniz

serviceapp yuklenmiyorsa cihazınızda yer olmadıgı icin yuklenmiyordur yeterli yer varsa yuklenir

sonra /etc/enigma2 klasorunun icindeki buketlerinizdeki iptv dosyalarını notepad++ ile acın
    artık iptv dosyalarınızı exteplayer3 ile acacak

burada zor gibi gorunen kısım iptv buketleriniz degistirmek ama notepad++ ile cok basit dosyayı acıyorsunuz
    #SERVICE 1 oegistir #SERVICE 4097 yap diyorsunuz binlerce satırı 2 saniye icinde degistiriyor
    bu kadar basit
    sonra cihazı resetleyin islem tamam
    Teşekkür ederim. Formuler F4 Turbo (256 MB Flash). Dediklerinizi yapmaya çalışayım.
    AlıntıAlıntı

Senior Member karakenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    93 Toplam

Opendroid imaj sana göre iptvindeki vod filmleri açınca 3, 6 9 tuşlarına basınca ileri sarıyor open atv ise ok tuşunun yanındaki sağ tuşuna basılı tut seekbar gelir kolay gelsin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4 Toplam

OpenPLİ 6.1 backup bulup kurdum. Bazı kanallar (TRT1 HD) göstermedi. Geri OpenAtv 6.2 backup ı kurum. Eklenti indirme yerinden serviceapp ı bulup indirdim. Ayarlar menüsünde görülmeye başladı. Ama;

Enigma 2 playback system = özgün yazıyor. Endebar hocanın diğer konularda attığı görsellere göre ;
    Enigma 2 playback system = serviceapp olması gerekiyor. Ben değiştirmeye çalıştığım zaman mavi ekran verip yeniden başlıyor uydu alıcısı. Bunun nedeni nedir. Hafıza olabilir mi ? Flashda 70mb boş ver var.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4 Toplam

serviceapp yi kaldırdım. Bir kaç eklenti daha kaldırdım. Enigma 2 playback system = serviceapp yapabildim.
    Şimdi 3 sorum var:
    1) Kaldırdığım eklentinin biri her eklentilere girdiğimde uyarı olarak çıkıyor. Bunu nereden silebilirim. (resimde var)
    2) serviceapp ayarlarım doğru mu (resimde var) 51 rakamı ne anlama geliyor.
    3) #SERVICE ayarını xcplugin üzerinden m3u eklerken yapmama gerek var mı ?

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu elektroakif tarafından (24.01.2019 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

1. eklentiler icinde kırmızı tusa basarak silebilirsiniz yada cihaza ftp den baglanıp /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions icinden silebilirsiniz
    2. 51 in anlamını bilmiyorum degistirilmiyor zaten onu kendi yazıyor ayarlarınız dogru ama isterseniz tum ayarları dogru olarak isaretlesenizde olur 67sefa ustada duzgun calısmamasıtı exteplayer3 teki tum secenekleri dogru yaptıgında calısmıstı
    3. pluginsler icin bir ayar yapmanıza gerek yok onlar 4097 olarak ayarlıdır zaten xcplugin ne bilmiyorum ama turkvod ta dizi film izlediginizde 4097 olarak actıgı icin exteplayer3 direk devreye giriyor
    sadece iptv yayınları buketten izliyorsanız #SERVICE 1 yerine #SERVICE 4097 yapmanız gerek onun dısında pluginslerde ayara gerek yok
    video yada iptv izlerken exteplayer3 un devreye girip girmedigini telnetten
    komutu vererek gorebilirsiniz devreye girmisse yapılan islemlerin en ustunde exteplayer3 calısıyor olacaktır calısmıyorsa devreye girmemistir
    kolay gelsin
    Konu endebar tarafından (25.01.2019 Saat 16:42 ) değiştirilmiştir.
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

elektroakif (29.01.2019) , nasre (25.01.2019)

Senior Member mr_luci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

openplide iptv de ileri geri sarma yapamıyorum iptv yi buket olarak yükledim.durdurma var ileri geri sarma yok varsa nasıl olur acaba?
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123