Fenerbahçe Opet 3-0 CSM Bucuresti

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız‚ Avrupada yoluna kayıpsız devam ediyor. CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi E Grubu 3. hafta maçında Romanya temsilcisi C.S.M. Bucurestiyi konuk eden Sarı Melekler‚ setlerini 25-18‚ 25-19‚ 25-22 önde tamamladığı maçı 3-0 kazanarak 3te 3 yaptı.

Maçın MVP´si başarılı oyunuyla galibiyette önemli rol oynayan Kübalı oyuncumuz Melissa Vargas oldu. Vargasa ödülünü Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt takdim etti.

Burhan Felek Voleybol Salonunda oynanan maçı Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mustafa Kemal Danabaş‚ Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay da izledi.

Başantrenörümüz Zoran Terzic‚ rahatsızlığı sebebiyle karşılaşmayı İstatistik Antrenörü Masası´ndan takip etti.

Fenerbahçe Opet maça; Ana Antonijevic‚ Fatma Yıldırım‚ Melissa Vargas‚ Bahar Toksoy Guidetti‚ Samantha Bricio‚ Eda Erdem Dündar altısı ve libero Melis Yılmaz ile başladı.

Konuk ekibin sayısıyla başlayan mücadelede iyi servis atan Fenerbahçe Beko‚ hücum silahı Vargasla da etkili hücumlar yaptı ve Eda‚ Bricio‚ Bahar ve Antonijevicin de sayı katkılarıyla skor avantajını setin sonuna kadar elinde bulundurarak seti 25-18 önde tamamladı.

Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette 9-5 geri düşen Sarı Melekler‚ Vargasın sayısıyla Romanya temsilcisinin serisini kırdı ve Bricio ile de farkı 2 sayıya indirdi: 7-9. Bricionun etkili servisleriyle 12-12de eşitlenen mücadelede karşılıklı kaçırılan servislerle dengeli oyun sürdü: 18-18. Mücadelenin devamında Fenerbahçe Opet‚ Bricio ve Vargasla 2 sayılık avantaj yakalayınca konuk ekipten mola geldi: 20-18. Mola dönüşü iyi savunmanın yanı sıra Vargasla etkili hücumlar yapan Sarı Melekler‚ seti 25-19 önde bitirdi.

Üçüncü sete de iyi başlayan Fenerbahçe Opet‚ skoru 4-1 yapınca Romanya temsilcisinden erken mola geldi. Moladan da Vargasın sayısıyla dönen ekibimiz‚ kalan bölümde de avantajını sürdürdü ve seti 25-22‚ maçı da 3-0 kazandı.