turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Octagon E2

Senior Member thawtes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    356 Toplam

Standart Octagon E2

merhaba arkadaşlar

enigma2 taban OCTAGON amiral gemisi niteliğindeki modeli hangisidir?
    çift modül girişi var mı? hatta 4 modül girişli cihaz felam cıkarma planları var mı?
    veya yeni bir amiral gemi niteliğinde çıkacak olan bir modeli var mı?

arıza vb durumlarda destek nasıl sağlanıyor Türkiye'de destek mevcutmu?
    garanti politikaları nasıl işliyor?

konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa memnun olurum teşekkürler...
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Octagon E2

Alıntı thawtes Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    merhaba arkadaşlar

enigma2 taban OCTAGON amiral gemisi niteliğindeki modeli hangisidir?
    çift modül girişi var mı? hatta 4 modül girişli cihaz felam cıkarma planları var mı?
    veya yeni bir amiral gemi niteliğinde çıkacak olan bir modeli var mı?

arıza vb durumlarda destek nasıl sağlanıyor Türkiye'de destek mevcutmu?
    garanti politikaları nasıl işliyor?

konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar bilgilendirme yaparsa memnun olurum teşekkürler...
    Biraz konuları araştırmanızı öneririm.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    356 Toplam

Standart Cevap: AW: Octagon E2

Alıntı Elvis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Biraz konuları araştırmanızı öneririm.
    konuları araştırdım araştırmadan afaki şekilde yazmam demek ki yetersiz geldi ki sorma gereği duydum?
    belki aramızda distribütör'lük yapan veya yapan yerlerde çalışan arkadaşlar vardır diye sağda solda yazılmayan bir modelin çıkıp çıkmama konusunda bilgi verirler diye düşündüm?

forumlarda konulara gözatmadan öylesine böylesine yazan biri değilim ama yinede tavsiyeniz için teşekkür edeyim...
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

Elvis (13.04.2019)

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Cevap: AW: Octagon E2

Alıntı thawtes Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    konuları araştırdım araştırmadan afaki şekilde yazmam demek ki yetersiz geldi ki sorma gereği duydum?
    belki aramızda distribütör'lük yapan veya yapan yerlerde çalışan arkadaşlar vardır diye sağda solda yazılmayan bir modelin çıkıp çıkmama konusunda bilgi verirler diye düşündüm?

forumlarda konulara gözatmadan öylesine böylesine yazan biri değilim ama yinede tavsiyeniz için teşekkür edeyim...
    Ustam araştırıp okumuşsun o zaman en yetkili olarak @esmos ustanın cevabını beklemelisin şu anda benim şahsi favorim sf4008
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

thawtes (14.04.2019)

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: Octagon E2

"hatta 4 modül girişli cihaz falan çıkarma planları var mı ?" sorusu;

Biraz bilinçsiz bir soru olmuş... Çünkü Octagon firması endüstriyel ürünler üretmiyor ! Tüketici ürünlerinde ise, 4 modül girişli cihaz zaten olmaz.

Bir tüketici olarak, 2 modül girişten daha fazlası için, TBS 'nin moi serisi, endüstriyel ürünlerine bakmakta yarar var.
    Konu serkanguzel tarafından (14.04.2019 Saat 10:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla...
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

kocahaydar (14.04.2019) , Elvis (14.04.2019)

0 Bu Konu icin
    356 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    "hatta 4 modül girişli cihaz falan çıkarma planları var mı ?" sorusu;

Biraz bilinçsiz bir soru olmuş... Çünkü Octagon firması endüstriyel ürünler üretmiyor ! Tüketici ürünlerinde ise, 4 modül girişli cihaz zaten olmaz.

Bir tüketici olarak, 2 modül girişten daha fazlası için, TBS 'nin moi serisi, endüstriyel ürünlerine bakmakta yarar var.
    yok hocam gayet bilinçli bir şekilde sordum,
    çünkü 4 modül girişli tüketici ürünü var oda DM8000 de mevcut!

Duo 4K da olacağı planları vardı en azından aldığım bilgi bu yöndeydi,
    hatta beraberinde USB portundan bağlanabilen external CI slot da çıkaracaklardı ama maalesef olmadı.

Octagon'da da gördüğüm kadarı ile yada öyle sanıyorum E2 taban cihazlarda bir atılım var gibi,
    pazar payına sahip olmak isteyebilirler, arz talep olaylarını değerlendirebilirser vs vs.
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

yok hocam gayet bilinçli bir şekilde sordum,
    çünkü 4 modül girişli tüketici ürünü var oda DM8000 de mevcut!

Duo 4K da olacağı planları vardı en azından aldığım bilgi bu yöndeydi,
    hatta beraberinde USB portundan bağlanabilen external CI slot da çıkaracaklardı ama maalesef olmadı.

Octagon'da da gördüğüm kadarı ile yada öyle sanıyorum E2 taban cihazlarda bir atılım var gibi,
    pazar payına sahip olmak isteyebilirler, arz talep olaylarını değerlendirebilirser vs vs.
    DM8000 'de önde 2, arkada 2 olmak üzere, 4 adet CI yuvası olmasına rağmen, hiç bir zaman efektif olarak kullanılamadı maalesef... Bunu DM8000 kullanmış biri olarak rahatlıkla belirtebilirim. Sebebi; sanırım yazılım yetersizliği idi. Birden fazla modül kullanıldığında, enigma2 yeşil ekrana düşmekte idi. Yani 4 modül yuvası, gerçekte hiç bir zaman 4'ü bir arada kullanılamamıştır.

DM8000 'i geçmişte ruslardan epeyce satın alan olmuştu. Kapalı devre yayın headend dağıtım sistemi üzerinden dağıtmak için... Ama dediğim gibi, ruslar bile enigma'daki sorunlar nedeniyle efektif kullanamayınca, ikinci cihaz almak yoluna gitmişlerdi.

Konuya platformalar açısından bakmak gerektiğinde ise; platformlar içerik yönünden bir birinin benzeridir. Hadi maçları veren platforma modüllü abone olundu. Yanına da bir başka platforma da daha abone olundu. 3ncü - 4üncü platformlara gerek yok ki. Çünkü içerik aynı.

İçeriğin aynı olma durumunu çarpıcı olması açısından şöyle de örnekleyebiliriz. Canımız tatlı istedi. Baklava, kadayıf, revani, tulumba tatlısının dördünü bir arada yemeyiz ki... Baklava yediysek, yanında en fazla sütlü tatlı yeriz.

Herneyse¦ 4 modül girişli cihazın gereksizliğine dönecek olursam; yukarıda rus örneğinden de anlaşılacağı üzere, DM8000 bile endüstriyel ihtiyaçlarda kullanılmaya çalışılmıştı.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

kocahaydar (14.04.2019) , 67sefa (14.04.2019)

0 Bu Konu icin
    356 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    DM8000 'de önde 2, arkada 2 olmak üzere, 4 adet CI yuvası olmasına rağmen, hiç bir zaman efektif olarak kullanılamadı maalesef... Bunu DM8000 kullanmış biri olarak rahatlıkla belirtebilirim. Sebebi; sanırım yazılım yetersizliği idi. Birden fazla modül kullanıldığında, enigma2 yeşil ekrana düşmekte idi. Yani 4 modül yuvası, gerçekte hiç bir zaman 4'ü bir arada kullanılamamıştır.

DM8000 'i geçmişte ruslardan epeyce satın alan olmuştu. Kapalı devre yayın headend dağıtım sistemi üzerinden dağıtmak için... Ama dediğim gibi, ruslar bile enigma'daki sorunlar nedeniyle efektif kullanamayınca, ikinci cihaz almak yoluna gitmişlerdi.

Konuya platformalar açısından bakmak gerektiğinde ise; platformlar içerik yönünden bir birinin benzeridir. Hadi maçları veren platforma modüllü abone olundu. Yanına da bir başka platforma da daha abone olundu. 3ncü - 4üncü platformlara gerek yok ki. Çünkü içerik aynı.

İçeriğin aynı olma durumunu çarpıcı olması açısından şöyle de örnekleyebiliriz. Canımız tatlı istedi. Baklava, kadayıf, revani, tulumba tatlısının dördünü bir arada yemeyiz ki... Baklava yediysek, yanında en fazla sütlü tatlı yeriz.

Herneyse¦ 4 modül girişli cihazın gereksizliğine dönecek olursam; yukarıda rus örneğinden de anlaşılacağı üzere, DM8000 bile endüstriyel ihtiyaçlarda kullanılmaya çalışılmıştı.

DM8000 deki belirttiğiniz başarısızlık muhtemelen yazılım kaynaklıdır,
    hiç kullanmadığım için yorum yapamayacağım bu başarısızlık DM'nin başarısızlığıdır,
    ki yeni 4K modellerinde bile hala bu efektif kullanım olayı tartışılıyor sanırım sıkıntılı yani

konuya platformlardan açısından bakıldığında size aynen katılıyorum,
    ben 3 platformunda modüllü abonesiyim platformun biri kapandı diğer platformda yani DT de modül çıkarttı gittim onu aldım.
    4. platform açılırsa modul çıkartırsa 3-5 kanal farkı olursa gider onuda alırım..
    he derseniz ki izliyormusun valla ayda bi kere 1-2 filme belkide 1-2 diziye birde seyre değebilecek olan maçlara bakıyorum.
    benimkisi biraz takık bir durum izlesemde izlemesemde varsa imkan alır takarım... zevk keyif meselesi yani...
    4 modül giriş muhabbetini bu yüzden soruyorum aslında.. şu an 3 modülü aynı anda 2 cihaz kullanarak 1 cihaz üzerinden izliyorum
    Digiturk ve Dsmart modül aktif kullandığım (DUO2) cihazında takılı Tivibu modülde Xtrend9000 de takılı stream olarak duo2 üzerinden açıyorum.
    bunlara ilaveten tv+ kutusunuda sisteme dahil edip yine duo2 üzerinden izleyebiliyorum herhangi bir x platformun kutusunuda aynı şekilde sisteme dahil edip izleme imkanına sahibimim.
    tüm yayınları tek kutu üzerinde topluyorum üstte de yazdığım üzere benimkisi tamamen zevk ve keyif meselesi
    Konu thawtes tarafından (15.04.2019 Saat 01:06 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Vip Member AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    225 Toplam

Octagon Türkiye Olarak Octagon Germany ile Yeni Model konusunda sürekli görüşmekteyiz..Henüz kağıt üzerinde olduğu için üretime girmeden bunları konuşmak çok doğru değil ancak azcık bizimde ısrarımızla çift modül girişli , dahili hdd li , usb 3.0 lı , gigabit lanlı , kesin olmamakla birlikte ekranlı bir model düşünülüyor. 900X serisi olarak karşımıza çıkabilir. Ancak en iyi ihtimalle 3-4 ayı bulacaktır.

4 Modül girişli bir cihaz düşünülmüyor şuan için. Hatta görüştüğümüz diğer markalar da da böyle bir girişim söz konusu değil.

Şuan itibariyle en üst segment SF4008 4K modelidir.

teknoloji olarak en güncel model ise Octagon SF8008 4K modelleridir. Gerçekten samimiyetle tavsiye ederim.

Octagon Türkiye servis konusunda içiniz rahat olsun. TR geneli 20 servis ağımızın kurulumu da bitmek üzere..
    AlıntıAlıntı

14. Teşekkür edenler:

serif1970 (16.04.2019)

0 Bu Konu icin
    356 Toplam

Alıntı AYBERK Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Octagon Türkiye Olarak Octagon Germany ile Yeni Model konusunda sürekli görüşmekteyiz..Henüz kağıt üzerinde olduğu için üretime girmeden bunları konuşmak çok doğru değil ancak azcık bizimde ısrarımızla çift modül girişli , dahili hdd li , usb 3.0 lı , gigabit lanlı , kesin olmamakla birlikte ekranlı bir model düşünülüyor. 900X serisi olarak karşımıza çıkabilir. Ancak en iyi ihtimalle 3-4 ayı bulacaktır.

4 Modül girişli bir cihaz düşünülmüyor şuan için. Hatta görüştüğümüz diğer markalar da da böyle bir girişim söz konusu değil.

Şuan itibariyle en üst segment SF4008 4K modelidir.

teknoloji olarak en güncel model ise Octagon SF8008 4K modelleridir. Gerçekten samimiyetle tavsiye ederim.

Octagon Türkiye servis konusunda içiniz rahat olsun. TR geneli 20 servis ağımızın kurulumu da bitmek üzere..
    bilgiler için teşekkür ederim, Türkiye'de servis ağının oluşturulma olayı çok iyi bir gelişim olmuş. o halde 3-4 ay daha bekleyip çift modüllü cihazın çıkması benim açımdan iyi olacak 4k terfisi için biraz daha beklerim, tekrar teşekkürler...
    AlıntıAlıntı