turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.
OCTAGONOCTAGON2
Multisat24BetaSat
Sponsor araniyorSponsor Araniyor1
2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası
 1. #11
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri  iOS 13.4 güncellemesi kısa bir süre önce yayınlandı. Sistem kararlılığını biraz daha yükselten yeni sürümün yayınlanmasından sonra bazı hataların olduğu ve bu sürümün performans sorunlarına neden olduğu konusunda da bilgiler ortaya çıkmıştı.
  Bu noktada hataların iyileştirmelerini içeren yeni bir güncellemenin daha yayınlanması bekleniyordu. Beklendiği gibi oldu ve iOS 13.4.1 sürümü kısa bir süre sonra yayına açıldı. Yeni güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından, bu sürüm hakkında merak edilen detaylar da ortaya çıkmış oldu.
  iOS 13.4.1 Sorunları Çözüyor

  Yeni sistem güncellemesinin önemi oldukça büyük. Öyle ki iOS 13.4 sürümü yayınlandıktan sonra bazı hatalar olduğu konusunda kullanıcılar uyarılmıştı. Bu konuda Apple tarafından da çalışmalar hızlandırıldı.
  Sadece bir hafta gibi bir süre sonra iOS 13.4.1 sürümü yayınlandı. Bu sürümle beraber ilk giderilen hata ise FaceTime hatası oldu. Eski sürümlere sahip olan kullanıcıların yeni sürümlere sahip olan kullanıcılarla FaceTime görüşmesi yapmasına engel olan bir hata giderilmiş oldu.


  Artık eski sürümlerle yeni sürümler arasında FaceTime sorunu yaşanmıyor. Hangi sürümde olursanız olun, sorunsuz bir şekilde FaceTime görüşmesi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bunun dışında ikinci kısımda ise Bluetooth seçilmesine engel olan bir hatanın giderildiği açıklandı.
  Bir diğer düzenleme ise el feneri kısmında yapılan düzenleme oldu.

  El feneri butonuna basmanıza karşın el fenerinin açılmamasına neden olan hata giderildi. Tüm bu hata düzenlemeleriyle beraber yeni güncellemenin şu an için yayında olduğunu da ekleyelim.


  iPadOS 13.4.1 güncellemesi neler sunuyor?

  – iPhone’lar ile benzer şekilde Hızlı İşlemler menüsünden Bluetooth’u seçilememesine neden olan ve eski işletim sistemine sahip Mac ve iPhone’lar ile görüşmeyi engelleyen FaceTime sorunu gideriyor.
  – iPad Pro 12.9 inç (4. nesil) ve iPad Pro 11 inç (2. nesil) cihazlarda el fenerinin açılmamasına neden olan sorun ortadan kaldırılıyor.

  Apple, iPhone ve iPad’in işletim sistemlerini ayırarak farklı özellikler sunmaya başlamış olsa da, her ikisini de aynı anda güncelliyor.
  iOS 13.4.1 nasıl indirilir? 13.4.1 güncellemesini alan cihazlar


  iOS 13.4.1 güncellemesini yüklemek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu takip etmeniz yeterli.
  iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus,, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPod Touch (7.nesil)
  AlıntıAlıntı

 2. #12
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri

  Apple şu an yoğun bir gündemin içerisine girdi. Yenilenmiş iPhone SE 2020 telefonu duyuruldu. Resmi tanıtımın yapılmasının üzerinden saatler geçmişti ki iOS 13.4.5 sürümü için bir beta daha yayınlandığını gördük. Yeni beta sürümünün kullanıcılar tarafından yüklenmeye başladığı saatlerde ise bir hamle daha geldi.
  Bu kez eski sürüme dönmek isteyen kullanıcılar için kötü bir haber geldi. İOS 13.4 imzaları kapandı. Böylece kullanıcıların eski sürüme dönmesinin mümkün olamayacağını belirtmiş olalım. Artık kullanılabilecek olan sürüm iOS 13.4.1 sürümü oldu.
  İmzaların Kapatılması Kullanıcıları Nasıl Etkileyecek?

  Eski sürüme imzaların kapatılması, kullanıcıların yeni sürümde herhangi bir sorun yaşamaları durumunda eskiye dönüş yapamayacakları anlamına geliyor. Diyelim ki yeni sürümü yüklediniz ve yeni sürümü yükledikten sonra pil sorunları yaşamaya başladınız.
  Telefonunuz aşırı derecede pil tüketimi gerçekleştiriyor. Ek bir güncelleme gelene kadar eski sürüme dönmek istiyorsunuz. Apple’ın imzaları kapatması demek eski sürüme geri dönüş yapamamanız anlamına geliyor. Yeni bir güncelleme gelene kadar pil sorunu yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu durumda eski işletim sistemi sürümüne dönüş yapılamaması olumsuz sonuçlara neden olabiliyor.


  Peki, Apple neden böyle bir şey yapıyor? Bunun cevabı da basit. Her yeni güncellemeyle beraber eski sürümlerde yer alan bir hata, bir sorun, bir açık kapatılıyor. Açıkların bulunduğu ya da sorunların bulunduğu eski sürümleri kullanmak yerine Apple’ın yeni sürümleri kullanmaya özendirdiğini görüyoruz.
  Bu ve buna benzer birçok adımın daha önce de atıldığını biliyoruz. Şu an için 1 haftalık bir sürede iOS 13.4 imzaları kapatıldı. Daha eski sürümlerde sadece 2 gün içerisinde eski sürümün imzalarının kapatıldığını da deneyimlemiştik. Böyle bakıldığı zaman Apple’ın bir rutini gerçekleştirmiş olduğunu aşikar.
  AlıntıAlıntı

 3. #13
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  1 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri  iOS 13.5 güncellemesi için tarih değişti. Apple, bu güncellemeyi daha erken sunmaya çalışıyor. Beta sürelerinin arası da kısaldı. En son iOS 13.5 Beta 3 yayına açılmış ve yenilikler ile ilgili bazı değişimlerin ipuçları verildi.
  iOS 13.5 Beta 4 ile bu değişimleri gözle görmeye başladık. Baştan söyleyeyim işletim sisteminde pandemi için düzenlemeler var. Koronavirüs temas bildirim teknolojisi daha önce duyurulmuştu. Google ile işbirliğine bile gidildi.
  iOS 13.5 Beta 4, koronavirüs temas bildirimini aktif konuma getirdi. Bu özellik gerçekten farklı ve başka bir yorum. Anlaması da zor işleri nasıl başaracağını fark etmesi de zor. Biz yine de açıklanan sistem hakkında bilgi paylaşalım.
  iOS 13.5 Koronavirüs Virüs Temas Özelliği Nasıl Çalışacak?

  Kişilerin teması üzerinden çalışan sistem, iki iPhone kullanıcısı bir araya geldiği zaman çalışacak. Bana da çok farklı geldi ama anlatayım.
  Telefonu iPhone olan bir kullanıcı ile bir araya geldiğiniz zaman, telefonlar Bluetooth üzerinden iletişim içerisine girecek. İki telefonda da veriler anonim bir şekilde saklanıyor. Görüştüğünüz kişi de ya da siz de virüs tespit edilirse, telefonunuzdan alınan veriler değerlendirilmeye alınıyor.

  Virüs tespit edilen kişinin cihazından elde edilen verilerle, diğer kullanıcılar uyarılıyor. Bir nevi şu kişide virüs çıktı, siz de yakın zamanda bu kişi ile iletişime geçmiştiniz gibi bir uyarı sistemi var. Alışkın olmadığımız, herkesin de kullanmayacağı bir sistem.
  Apple bunu düşünmemiş mi? Düşünmüş elbette. Özellik sadece isteyen kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor.
  Sadece isteyen kişiler aktif edebiliyor ve sizin aktif olarak özelliği kullanmanızın yanında diğer kişinin de özelliği kullanıyor olması gerekiyor. Anlayacağınız iki tarafta izin vermiş olacak.

  Biz güncellememize geri dönelim. iOS 13.5 Beta 4 ile sadece bu özellik aktif edilmedi. Maske sorunu da ortadan kalktı. Maske kullanan kullanıcıların Face ID sisteminde sorun yaşadığı biliniyordu.
  Telefonlar maske takan kullanıcıları tanımıyor bu nedenle de kilit açma işlemini yapmıyordu. Maske için de bir düzenleme var.
  AlıntıAlıntı

 4. Teşekkür edenler:

  kral_27 (7.05.2020)

 5. #14
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri  iOS 13.5, önce son beta sonra GM sürüm derken sonunda yayınlandı. Geçtiğimiz hafta itibariyle iPhone modeli güncelleme alan tüm kullanıcılar, yeni sürüme geçti. Tabii herkes yeni sürümü hemen kullanmaya başlamadı ama büyük bir çoğunluk güncellemeleri yüklemeye başladı. Güncellemeyi yükledik, ama kötü bir sürpriz ile karşılaştık.
  iOS 13.5 uygulama hatası olarak tanımlayabileceğimiz bir hata, sinir bozucu bir şekilde uygulamalarda sorun yaşanmasına neden olmaya başladı. Sadece kendi gözlemlerimize yer vermedim. Sosyal medyada konuyu araştırdım ve Apple bloglarını gezdim. Yabancı bloglarda da iOS 13.5 uygulama hatası gündemde.
  iOS 13.5 Uygulama Hatası Nasıl Bir Sorun Çıkarıyor?

  Hatanın nedenini ve nasılı bilen yok. Güncellemeyi yükledikten sonra bazı uygulamalara girmek istediğinizde “Bu uygulama artık sizinle paylaşılmıyor.” şeklinde biir uyarı çıkıyor. Uygulama açılacak gibi oluyor ama uyarı mesajından sonra, uygulamanın tekrar kapandığını görüyoruz.
  Uyarı penceresi sizi direkt App Store’a yönlendiriyor. App Store’a yönlendirilmek istemiyorsanız, uyarı metnini kapatabiliyorsunuz. Uyarı metnini kapatmak işinizi görüyor mu? Hayır. Siz yine uygulamayı açamıyorsunuz.
  Bu metni kapatıp, yeniden uygulamaya girmek istediğiniz zaman yine aynı hatayı alıyorsunuz. Bazı kullanıcılar şöyle bir yol var demiş. Birkaç kez uygulamayı yeniden başlatmayı deniyorsunuz.
  Birkaç sefer uyarı metni geliyor. Bu metinden her seferinde çıkıyorsunuz. Her seferinde uyarı metnini kapatmanız sonrasında, bir kaç denemenin ardından uygulama çalışıyor.
  Kesin bir yol değil ve sadece birkaç kullanıcı bu yolun işe yaradığını söylüyor. Görünen o ki uygulamalarda bir uyumsuzluk hatası yaşanıyor.
  Seçenek olarak hangi uygulamalarda bu sorun var bilemiyorum. Kimi kullanıcılar Instagram gibi sosyal medya uygulamalarına girmek istediklerinde bile bu hatayı aldıklarını belirtmiş.

  Bir uyumsuzluk sıkıntısı yaşandığı kesin. Güncellemeler sorunları çözecek adım olacak. İOS 13.5 uygulama hatası için Apple şimdilik sessiz.
  Sadece kullanıcı değerlendirmelerine bile bakılacak olursa, sorunu yaşayan çok sayıda kullanıcı var. Bu da demek oluyor ki kısa sürede yeni bir iyileştirme güncellemesi yayına açılabilir. Güncelleme haberi için bizi takipte kalın.
  AlıntıAlıntı

 6. #15
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri


  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]  iOS 13.5, Jailbreak sorunuyla boğuşuyor. Güncelleme çıktı, 5-6 gün oldu olmadı jailbreak çıktı. Bu Apple’ın sevdiği bir durum değil. Jailbreak bitti derken en güncel sürümle geri döndü. Firma bazı güncelleme adımları atarak ya da bir önlem planı hazırlayarak bunun için hazırlıklar yapacaktır.
  Belki bir düzenlemenin ya da açıkların kapanmasını sağlayacak yeni bir sürümün gelmesi olası ama beklemediğimiz, daha doğrusu bu kadar erken olacağına ihtimal vermediğimiz kararlar da alınıyor. Son karar bugün sabah açıklandı. İOS 13.4.1 sürümü, bundan önceki kararlı sürümdü. iOS 13.4.1 sona erdirildi.

  iOS 13.5 Öncesi Versiyonlar için İmzalar Kapatıldı

  Güncellemeyi yapmışsanız, yeni bir güncellemeyi görene kadar 13.5’te kalacaksınız. Eski versiyona dönmenizi sağlayacak imzalar kapatıldı. Bu Jailbreak’in engellenmesi için yapılan bir hamle değil zaten mantıklı değil. Jailbreak en güncel iOS sürümünde çalışıyor. İmzanın kapatılması bir anlam ifade etmiyor.

  Sorun yaşayan ve eskiye dönmek isteyen iPhone kullanıcıları için üzgünüm, yeni güncellemeyi bekleyeceksiniz. Eskiye dönüş artık yok.


  iOS 12 kullananlar için de bir haberim var. Geçen hafta size de bir güncelleme geldi. iOS 12.4.7 yayınlandı ve sadece güvenlik iyileştirmesi yapıldı. Bu güncellemeyi yapmış olan kullanıcıların da eskiye dönmesi mümkün değil. iOS 12.4.6 için de imzalar kapatıldı.
  Ben iOS 12 için daha yeni bir güncelleme geleceğini ön görmeyenlerdenim. Olur da gelirse ve yine güvenlik düzenlemesi yapılırsa, buna geçiş yapabileceksiniz ama eski versiyonu unutmak gerekecek.
  iOS 13.4.1 için kararınızı bilemem ama iOS 12.4.6’ya geri dönmemek zaten çok daha mantıklı. Güvenlik açığı var ve bu biliniyor. Bilinen güvenlik açığı da kapatılıyor. Hala güvenlik açığının olduğu eski versiyonu kullanmak yersiz olur.

  AlıntıAlıntı

 7. #16
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri

  iOS 13.5 Geri Dönüşleri Artık Kapalı  iOS, her zaman olduğu gibi yine hareketli. İşletim sistemi hız kazandı ve güncellemeler seri bir şekilde gelmeye devam ediyor. Kısa bir sıralama yapacak olursak iOS 13.4.1, hemen ardından iOS 13.5, birkaç gün sonra iOS 13.5.1.Bu sıralamada iOS 13.5 sürümünün çok farklı bir yeri var. Yeni sağlık önlemleri, Face ID için maske düzenlemesi yenilikleri tamam ama bu güncellemenin farklı bir noktası var. Güncelleme yayınlandıktan hemen sonra unc0ver jailbreak haberi geldi ve en güncel iOS işletim sistemi kırılmış oldu. Her kullanıcının yapabileceği şekilde bir Jailbreak yayınlandı.
  [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
  iOS 13.5.1’den iOS 13.5’e Dönüş Yok

  Son unc0ver jailbreak önemli bir Jailbreak oldu. Sadece en güncel iOS için yayınlanmış olması değil, tüm iPhone modelleri için çalışıyor olması da yeni unc0ver jailbreak serisini çok önemli bir hale getirdi.
  Yeni güncellemeyi alan tüm iPhone akıllı telefonlarına Jailbreak uygulayabiliyordunuz. iPhone 11 akıllı telefonları için bile bu geçerli olmuştu. Sadece geliştiriciler için değil, tüm kullanıcılar için yayınlanan Jailbreak, Apple’ı hemen harekete geçirdi.

  Bir sonraki güncelleme olan iOS 13.5.1’in de önemi buradan geliyor. Jailbreak için önlem alındı. Güncelleme sadece ve sadece bunun için yayınlandı. Sistemde yer alan açıklar tamamen kapatıldı ve artık kullanıcıların unc0ver jailbreak işlemini yapması engellendi.

  Süreci ve güncelleme takvimini anladık değil mi? Yeni güncelleme sonrasında unc0ver jailbreak çalışmıyor. Apple’ın istediği de zaten buydu. Böyle olunca eski sürümün kullanılması, kullanıcıların bu sürüme geri dönmesi de istenmedi. Aradan birkaç gün geçmesinin ardından eski sürüm için imzalar kapatıldı.
  Artık iOS 13.5.1’den iOS 13.5’e dönmek mümkün değil. İmzalar kapatıldığı için geri dönüş tamamen son bulmuş oldu. Jailbreak için bir darbe olacak karar sonrasında unc0ver cephesinden yeni bir adım gelip gelmeyeceğini göreceğiz.
  Belki de bir güncelleme ile Jailbreak iOS 13.5.1 sürümüne uyumlu hale getirilecek. Bu güncellemenin gelip gelmeyeceği, Apple’ın açığı ne kadar başarılı kapattığına göre değişir. Şu an bir güncelleme haberi ya da güncelleme çalışması yok.
  AlıntıAlıntı

 8. #17
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri
  iOS 13.6 ve iPadOS 13.6 Güncellemesi Çıktı

  iOS 13.6 yeni özellikler sunarken, iPadOS 13.6 hata düzeltmeleri ve iyileştirmelere odaklanıyor.

  Apple tarafından iOS 13.6 ve iPadOS 13.6 güncellemeleri yayınlandı. Haziran ayı başından beri test sürecinde olan güncellemeler birçok yeniliği beraberinde getiriyor.
  iOS 13.6 güncellemesi, iPhone akıllı telefonunuzu araba anahtarı olarak kullanmanızı sağlayan Apple Car Key dijital araba anahtarları özelliği bu sürüm dahilinde. Ek olarak, ülkemiz için olmasa da Apple News için bolca geliştirme sağlanıyor. Sağlık uygulaması ise yeni bir Belirtiler kategorisine kavuşuyor. iPadOS 13.6 ise daha çok hata düzeltmeleri ve iyileştirme odaklı olarak karşımıza çıkarken yeni özellik sunmuyor.
  iOS 13.6 Yenilikleri

  Dijital araba anahtarları

  • iPhone’unuzla uyumlu arabanızı çalıştırın, kilitleyin ve kilidini açın
  • Dijital anahtarları kayıp bir aygıttan iCloud aracılığıyla güvenli bir şekilde silin
  • Dijital anahtarları iMessage ile kolayca paylaşın
  • Sürücüye özel profiller, paylaşılan anahtarları tam erişim vermek veya araba kullanımını sınırlandırmak amacıyla ayarlamanızı sağlar
  • Güç Koruma, iPhone’un pili bittikten sonra beş saate kadar arabanızın kilidini açıp çalıştırmanızı sağlar

  Sağlık

  • Sağlık uygulamasında, Döngü İzleme’den ve EKG’den girilen belirtileri de içeren yeni bir Belirtiler kategorisi
  • Ateş, üşüme, boğaz ağrısı veya öksürük gibi yeni belirtiler girebilme ve bunları üçüncü parti uygulamalarla paylaşabilme

  Bu güncelleme, hata düzeltmeleri ve başka iyileştirmeler de içerir.

  • Wi-Fi kullanılırken güncellemelerin aygıtınıza otomatik olarak indirilip indirilmeyeceğini seçmenizi sağlayan yeni bir ayar ekler
  • Veriler iCloud Drive’dan eşzamanlanarak aktarılırken uygulamaların yanıt vermemeye başlamasına neden olan bir sorunu giderir
  • Veri dolaşımının etkin olmasına rağmen eSIM’de etkisizleştirilmiş görünmesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • Saskatchewan’dan yapılan bazı telefon aramalarının ABD’den yapılıyormuş gibi görünmesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • Wi-Fi ile Arama aracılığıyla telefon görüşmesi yaparken sesin kesilmesine neden olan bir sorunu giderir
  • Bazı iPhone 6S ve iPhone SE aygıtlarının Wi-Fi ile Arama özelliğini kullanmasını engelleyen bir sorunu düzeltir
  • Bazı üçüncü parti donanım klavyelerine bağlıyken yazılım klavyesinin beklenmedik şekilde görünmesine neden olan bir sorunu çözer
  • Japonca donanım klavyelerinin yanlış bir şekilde ABD klavyesi gibi eşlenmesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • AssistiveTouch etkinken Denetim Merkezi’ne erişmeyle ilgili kararlılık sorunlarını giderir
  • Sistem yöneticilerinin her zaman açık VPN bağlantıları tarafından iletilen veri trafiğinin dışında bırakılacak alanları belirtmelerini sağlayan bir yöntem sunar

  iPadOS 13.6 Yenilikleri

  • Wi-Fi kullanılırken güncellemelerin aygıtınıza otomatik olarak indirilip indirilmeyeceğini seçmenizi sağlayan yeni bir ayar ekler
  • Veriler iCloud Drive’dan eşzamanlanarak aktarılırken uygulamaların yanıt vermemeye başlamasına neden olan bir sorunu giderir
  • Bazı üçüncü parti donanım klavyelerine bağlıyken yazılım klavyesinin beklenmedik şekilde görünmesine neden olan bir sorunu çözer
  • Japonca donanım klavyelerinin yanlış bir şekilde ABD klavyesi gibi eşlenmesine neden olan bir sorunu düzeltir
  • AssistiveTouch etkinken Denetim Merkezi’ne erişmeyle ilgili kararlılık sorunlarını giderir
  • Sistem yöneticilerinin her zaman açık VPN bağlantıları tarafından iletilen veri trafiğinin dışında bırakılacak alanları belirtmelerini sağlayan bir yöntem sunar

  Son olarak, iOS 13 desteklemeyen iPhone’lar için iOS 12.4.8 güncellemesinin sunulduğunu da belirtelim.

  AlıntıAlıntı

 9. #18
  TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2016
  Mesajlar
  34.581
  Total 'Thanks' Received by This User :
  0 Bu Konu icin
  2.363 Toplam

  Standart Cevap: [*İOS/App] İOS+Beta 13 Version sürümleri

  iOS 13.5.1 İmzaları Kapandı – Eski Sürüme Veda
  iOS 13.6 güncellemesi geçtiğimiz hafta yayınlandı. 7 ya da 8 gün önce yayınlanan yeni güncelleme iOS 13’e son yenilikleri getirdi. Bunlar arasında önemli görebileceğimiz sağlık semptomları özelliği, CarKey özelliği gibi önemli adımlar vardı.
  Güncelleme, iOS 13.5.1 sürümünde yaşanan hataları da giderdi. Mesela Apple Music sisteminde yaşanan sorunlar. Bunlar da giderildi. Yenilikleri getirmesi, yenilikleri getirdiği kadar eski sürümde yer alan açıkların üzerine gitmesi gibi artılarla beraber güncelleme sevildi ve beklenen bir güncellemeydi. iOS 13.6 sürümünü bu şekilde aldık ve birçok iPhone kullanıcısı hemen yeni sürüme geçti.
  Güncelleme geçişlerini takip eden Apple ise beklendik ama erken olan bir kararı açıkladı. iOS 13.5.1 imzaları kapatıldı.
  iOS 13.5.1 Sürümüne Geri Dönemezsiniz

  Eski sürüm için onaylı imzalamalara devam eden Apple, aradan geçen 8 günlük sürede kararını verdi ve bir önceki sürümün onaylı imzalarını kapattı. Bu şu demek ki güncellemeleri yükleyen kullanıcıların, geri dönüşleri mümkün olmayacak.
  En yeni sürüm konumunda olan iOS 13.6 güncellemesini kullanmak bir nevi zorunlu oldu demek yanlış olmaz. İmzalar erken mi kapatıldı? Hayır erken kapatılmadı. Söylediğimiz gibi bu beklenen bir durumdu ve Apple’ın sürekli uygulamış olduğu bir stratejiydi.


  İmzalar Neden Kapanıyor?

  Kısaca bunu da açıklayalım. Apple şu an da Jailbreak ile savaş veriyor. unc0ver yeni Jailbreak sürümleri için sürekli bir çalışma içerisinde. iOS 13.5 için yayınlanan Jailbreak sürümünden sonra iOS 13.5.1 için de bir Jaikbreak yayınlanmak üzere olduğu konuşuluyordu. Kulislerde dolaşan tüm bu iddialar, zaten bir savaş veren Apple’ı harekete geçirmiş durumda ve sonuç olarak imzalar kapatıldı.
  Unutmadan bir başka etkide şu ki eski sürümde bazı güvenlik açıkları var. Ayrıca iOS 13.5.1 hataları da bulunuyor. Bunların da kullanıcıları etkilememesi adına Apple’ın kullanıcılara bir an önce yeni sürüme geçmelerini önerdiğini biliyoruz. Attığı adım da yeni sürümde kalınmasını zorunlu kılan bir adım. Benzer kararlar daha önce de geldi, yeni sürümlerde de gelmeye devam edecek.
  AlıntıAlıntı

 

 
2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12

Benzer Konular

 1. [*.OS/10+Q] OS+Android_x86 version sürümleri
  Von usta_399 im Forum Android News, Haberler ve Tarifeler
  Cevaplar: 8
  Son Mesaj: 18.05.2020, 19:18
 2. [Tarayıcı Web] Mozilla Firefox Son version sürümleri
  Von usta_399 im Forum Web Browser tarayıcı
  Cevaplar: 20
  Son Mesaj: 5.04.2020, 19:15
 3. [*İOS/App] İOS 14 Version sürümleri
  Von usta_399 im Forum iPhone, iPod FAQ - Tarife, Uygulamalar
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 27.01.2020, 17:29
 4. iOS 13, iPadOS 13, watchOS 6, macOS 10.15 ve tvOS 13 Geliştirici Beta Sürümleri Çıktı
  Von usta_399 im Forum iPhone, iPod FAQ - Tarife, Uygulamalar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 6.06.2019, 18:53
 5. iOS 11’in Public Beta Sürümleri Nasıl Kurulur
  Von usta_399 im Forum iPhone, iPod FAQ - Tarife, Uygulamalar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 1.10.2017, 16:31

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Octagon_buyuk

Sponsor Araniyor2
Page generated in 1.596.558.552.50924 seconds with 22 queries Sayfa Boyutu (279063)