Bazen iPhone’unuz çeşitli bağlantı sorunları ile karşılaşabilir. Cihazınız iTunes, Wi-Fi ve hatta bilgisayarınıza bağlanmayabilir. Tüm bu iPhone bağlantı sorunlarını düşündüğünüzden daha fazla kullanıcı yaşamaktadır. Öncelikle bağlantı sorunlarının çözümünün çok basit olabileceğini belirtelim. Bu yazımızda her bir iPhone bağlantı sorunu için basit birer çözüm önerisinde bulunduk.
#1. iPhone iTunes’a Bağlanmıyor

Eminim bu sorunun ne kadar sinir bozucu olduğunu size söylememe gerek yoktur. Çünkü, çalma listesini düzenlemek veya yeni müzik eklemek istediğinizde iTunes bağlantı sorunu yaşamaktan daha sinir bozucu bir şey olamaz. Bu durumda ne yapabilirsiniz? Bazen sorun göründüğü kadar büyük değildir. Birkaç senaryo üzerinden iTunes bağlantı sorununu nasıl çözeceğimize göz atalım.
iTunes, iPhone’unuzu algılıyor ancak verileri senkronize etmiyor;
Bu sorun iPhone’unuzdaki bazı sınırlamalara bağlı olabilir. Sınırlamaları kaldırıp iTunes’un verilerinizi senkronize etmesine izin vermek için aşağıdaki işlemi uygulayın.

• Ayarlar > Genel > Sınırlamalar’a dokunun ve ardından sınırlamaları devre dışı bırakın.

iTunes iPhone’u Algılamıyor;
iPhone’unuzu bağladığınızda iTunes cihazı algılamıyorsa, bu basit talimatları uygulayarak düzeltebilirsiniz. iTunes_control adlı dosyaları veya klasörü silmeniz gerekiyor. Dosyayı /var/mobile/Media/iTunes_Control yolunda bulabilirsiniz. Dosyalar veya klasörler silindikten sonra iTunes’u yeniden başlatın. Artık iPhone’unuz iTunes tarafından algılanacaktır.

#2. iPhone Bilgisayara Bağlanmıyor

Bazen bilgisayarınızın iPhone’unuzu algılamamasının başlıca nedeni telefonla değil, bilgisayarınızla ilgili olabilir. Bu nedenle, önemli değişiklikleri denemeden önce sisteminizi yeniden başlatmanız ve bunun yardımcı olup olmadığına bakmanızı öneririz. Sorun yaşamaya devam ediyorsanız, sürücülerinizi güncellemeniz gerekebilir. Sadece iPhone sürücülerinizi güncellemek, iPhone’unuzun PC’nize bağlanamama sorununu giderebilir. IPhone sürücülerinizi nasıl güncelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
Adım 1: Bilgisayarınızdan Denetim Masası’nı açın. Donanım ve Ses > Aygıtlar ve Yazıcılar’ı tıklayın ve ardından Apple iPhone’u bulun. “Belirtilmemiş” bölümünde bulunmalıdır. Simgeyi sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin. Daha sonra Donanım Sekmesi’ni seçin. Özellikler ve Ayarları Değiştir butonuna tıklayın.
Adım 2: Sürücü sekmesine tıklayın ve Sürücüyü Güncelleştir’i seçin. Sorulduğunda “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara”yı seçin.
Adım 3: Belirtilen yolu (C: Program Files > Common Files> Apple > Mobile Device Support > Drivers) takip edin ve tamamı tıklayın. İleri’yi tıklayın. En iyi sürücünün kurulduğuna veya yeni bir sürücünün yükleneceğine dair bir mesaj alacaksınız. Yeni bir sürücü yüklendiyse, telefonunuz Apple iPhone yerine ona verdiğiniz adla bilgisayarınızda görünmelidir.
#3. iPhone Kablosuz Ağa Bağlanmıyor

Çoğu kullanıcı için bu sorunun en uygun çözümü Ağ ayarlarını sıfırlamaktır.

• iPhone ana ekrandan Ayarlar’a dokunun. Ardından Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.

Bu çok basit işlemin tamamlanması birkaç dakika alacaktır. İşlemi tamamlamak için iPhone’unuzu yeniden başlatmanız gerekebilir.