iOS 12 işletim sistemi birçok yeniliği beraberinde getirdi. Yayınlanmasının üzerinden aylar geçmiş olsa da iOS 12 işletim sisteminin sunduğu avantajları de değerlendirmeye devam ediyoruz. Bir yandan işletim sisteminin yeni güncellemelerini bekliyoruz bir yandan ise iOS 12 işletim sistemi için geliştirilen yeni servisleri, yeni uygulamaları inceliyoruz.
Son olarak bu konuda Amazon Türkiye uygulamasının yeni bir sistemi ortaya çıktı. Güzel bir ayrıcalık sunan Amazon Türkiyeuygulamasının, iOS 12 kestirmeler özelliğini öne çıkararak, kullanıcılara çok kolay bir şekilde e-ticaret ayrıcalıklarını sunduğunu görüyoruz. Sadece barkod okuması yaparak istediğini ürünlerin sayfasına ulaşmasını sağlayan özelliğin detaylarına bakalım.
Amazon Türkiye İçerisinde iOS 12 ile Barkod Araması Yapma

Söz konusu sistem, iOS 12 ile hayatımıza giren kestirmeler özelliğini kullanarak çalışıyor. Şu an için otomatik olarak indirilmiyor olan kestirmeler özelliğini indirmek ilk işlem olacak. Kullanacağımız yöntemler kestirmeler bölümü üzerinden.
Şimdi ise Amazon’un mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Hem kestirmeler hem de Amazon Türkiye uygulamasını indirmenizin ardından işlemlere geçelim.

• [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] uygulamasını kurun.
  • Şimdi [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] uygulamasını açın ve arka planda uygulamayı açık bırakın.
  • Kestirmeler uygulaması üzerinden Search Amazonkestirmesini yüklemeniz gerekecek. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]kestirmesinin indirmesini gerçekleştirin.

• Siz kestirmeyi indirdiğiniz an, uygulama içerisinde kestirmenin yerini aldığını görüyoruz.
  • Bu kestirme varsayılan olarak İngiltere üzerine etiketli. Yani doğrudan arama yaptığınız zaman İngiltere sitesinden arama yapabiliyorsunuz.
  • Bazı düzenlemeler yapmanız gerekecek. Bunun için kestirmenin yanında yer alan üç noktaya tıklayın.

• Kestirme ayarlarına gidin. Ayarlar panelinde liste kısmına geldiğiniz zaman ilk satırda arama yapmanızı sağlayan internet sitesinin adresini göreceksiniz. Site adresini “amazon.com.tr”olarak değiştirmeniz gerekiyor. Daha sonra bitti sekmesine tıklamanız yeterli.

Artık kullanıma başlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, kestirmeler uygulaması içerisinde Search Amazon bölümüne girmek. Bu bölüme girdiğiniz zaman telefonunuzun arka kamerası açılacak ve barkod okutmanız durumunda aramanız gerçekleştiriliyor.