Önemli belgeleri ve dosyaları genellikle Masaüstü ve Belgeler klasörlerine kaydederiz. Çoğu zaman, Belgeler ve Masaüstü klasörlerindeki dosyaları yedeklemiyoruz.
Önemli dosyaları Masaüstü ve Belgeler klasörlerine sık sık kaydederseniz, bu klasörleri OneDrive'a veya güvendiğiniz başka bir bulut depolama hizmetine yedeklemek iyi bir fikirdir.OneDrive kullanıyorsanız, dosyaları Windows 10 PC'den [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yedeklemek kolaydır.
Windows 10'daki OneDrive, Masaüstü, Belgeler ve Resimler klasörlerini OneDrive'a otomatik olarak yedekleme olanağı sağlar; böylece bu klasörlerdeki dosyalar her zaman diğer bilgisayarlarınızdan ve aygıtlarınızdan da korunur ve erişilebilir olur.
Bu kılavuzda, Windows 10'u Masaüstü, Belgeler ve Resimler klasörlerini OneDrive'a otomatik olarak yedekleyecek şekilde nasıl yapılandıracağımızı göreceğiz.
OneDrive'a otomatik yedekleme masaüstü, belgeler ve resimler

NOT: Muhtemelen bildiğiniz gibi, OneDrive 5 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa, ya depolama alanını satın almanız ya da size 1 TB'a kadar depolama alanı sunan bir Office aboneliği satın almanız gerekecektir.
Adım 1: Görev çubuğu sistem tepsisinde onedrive simgesini tıklayın, tıklayın Daha sonra tıklayın Ayarlar Microsoft onedrive iletişim kutusunu açın.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Adım 2: Burada, Yedekleme sekmesine geçin . Gelen Önemli PC Klasörler bölümünde, tıklayın yedekleme Manage düğmesini. Yedeklemeyi yönet düğmesini tıkladığınızda yeni bir OneDrive iletişim kutusu açılır.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Adım 3: Burada, tüm Belgeler, Resimler ve Masaüstü klasörlerini seçebilir veya yalnızca OneDrive'a yedeklemek istediğiniz klasörleri seçebilirsiniz.
NOT: Masaüstü / Belgeler / Resimler klasörünü farklı bir sürücüye taşıdıysanız (bkz. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ) [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] , bu otomatik yedekleme özelliğini kullanabilmek için orijinal konumuna geri yüklemeniz gerekir. Aksi takdirde, “Yedeklemeye başlamak için tüm klasörlerin OneDrive ile aynı birimde olması gerekir” hatası alırsınız.
Adım 4: Tıklayın Başlat yedekleme dosyaları senkronize etmeye başlamak için düğmeye. Şimdi iletişim kutusunu kapatabilirsiniz. Veya, ilerlemeyi görüntülemek için Yükleme ilerlemesini görüntüle düğmesini tıklayın.
Dosyalar senkronize edildiğinde, bunlara herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Yeni dosyalar otomatik olarak yedeklenecektir.