[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Windows Arayüzü ileriki sürümlerde Shell Update Agent isimli yeni bir komponent tarafından güncellenecek.

İşletim sistemleri ile kullanıcı arasındaki iletişimi sağlayan katmanlara shell, yani kabuk adı veriliyor. Kabuklar başlat menüsü gibi grafiksel parçalardan oluşabildiği gibi komut satırı arayüzünden de meydana gelebiliyor.
Windows’un Insider programına dahil olup Windows 10 işletim sisteminizi 18917 numaralı ön gösterim sürümüne yükseltirseniz,Shell Update Agent, yani Kabuk Güncelleme Aracısı adındaki yeni bir komponenti de bilgisayarınıza yüklemiş olacaksınız. Shell Update Agent işletim sisteminin kabuğunu tek başına, bağımsız bir şekilde güncelleyebiliyor.
Bu durumu Albacore isimli bir Twitter kullanıcısı aracılığı ile öğrendik. Yazıldığı yazı dizisinde bu yeniliğin teknik yanından daha ayrıntılı bahsetmiş kendisi.
Kabukları işletim sisteminden ayırmak yeni bir fikir değil.GNU/Linux tabanlı işletim sistemleri hali hazırda bu şekilde çalışıyor. İster grafiksel arayüz kabuğu, ister komut satırı kabuğu olsun, her bir parça işletim sisteminden bağımsız olarak paketler halinde yüklenip güncellenebiliyor.