iOS 13, genel kullanım kısmında oldukça kullanışlı bir işletim sistemi olacak gibi duruyor. Öyle ki yeni seri işletim sisteminin ilk beta sürümlerinde ortaya çıkan özellikler, kullanıcı dostu bir işletim sisteminin geleceğinin göstergesi.
Tabii ki beta testleri devam ederken iOS 13 işletim sisteminin yenilikleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak iOS 13 için PS4 kontrolcü cihazı desteği öne çıktı. Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber Apple’ın bu konuda da önemli adımlar attığını görüyoruz.
iOS 13 Sonrasında iPhone Modellerine DualShock 4 Desteği Geldi

Apple’ın oyun konsolları konusunda geniş bir desteği var. Son olarak Sony tarafından sunulan Remote Play sisteminin Apple’ın cihazlarına getirildiğini görmüştük. Remote Play özelliği sayesinde iPhone akıllı telefonlarını mini bir oyun konsoluna çevirebiliyorsunuz.
PS4 oyun konsollarınızda yer alan oyunlarınızı WİFİ üzerinden iPhone üzerinden de oynamak mümkün oluyor. İşte iOS 13’ün artısı tam olarak bu kısımda karşımıza çıkıyor. Apple’ın bu kez iPhone akıllı telefonlarında DualShock 4 desteğini geliştirdiğini görüyoruz. Artık oyunları tüm özellikleriyle beraber DualShock 4üzerinden kolayca kontrol etmek mümkün.

Bunun için tek kısıtlama ise bağlantı kısıtlamaları olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki konsollarda yer alana hemen her oyunun Remote Play sistemini desteklemediğini biliyoruz. Bunun dışında iPhone ile PS4 aynı WİFİ ağına bağlı değilse de oyunları oynamak mümkün olmuyor.

Bunların dışında oyuncuların oldukça hoşuna gidecek bir sistemin sunulduğunu ve muhtemelen iOS 13 güncellemeleriyle bu alanda daha da önemli geliştirmelerin geleceğini söyleyebiliriz.