Debian Türkiye Forum’un değerli bir üyesi, değerli arkadaşımız Vedat Kılıç; uzun zamandır kendine özgü ISO kalıpları hazırlıyor. Vedat, bunları kendisine ait olan gnulinux üzerinden yayımlıyor. Ancak, daha geniş bir çevreye duyurulması amacıyla bundan böyle bu çalışmaları forum üzerinden ve buradan da sizlere duyurmaya karar verdim. Sizlere ilkin Vedat Kılıç‘ın en son yazdığı “İlledelinux kalıpları güncellendi” başlıklı yazıyı duyuruyorum. Vedat Kılıç yeni çalışmalar yaptıkça, onları da buradan duyuracağım.

İlledelinux kalıpları güncellendi

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
İlledelinux kalıpların aynı sürümleri güncellendi. Sürüm yükseltmeyi düşünüyordum ama Stable ve LTS sürümlerde kalmayı daha uygun gördüm. Aslında güncellemeden ziyade baştan sona tamamen değişti desek daha doğru olur. Zira bu güncellemede Debian ve Ubuntu’nun ham kalıpları kullanıldı. Bu yüzden her iki kalıp da sıfırdan inşa edildi. Kendim tespit ettiğim eksiler ve geri dönüşler doğrultusunda yenilikler eklendi. Arayüz ve kullanım şekli daha cazip hale getirildi.
Arayüzde özellikle sadeliğe ağırlık verdim. Chrome yerine çok daha özelliklerle dolu olan Slimjet tarayıcı ekledim.
Daha hoş görünüm ve kullanım olacağını düşünerek Launcbar ve Conky ekledim. Bu güncellemenin bana göre en önemli yanı, ham kalıplardan inşa edildiği için sistemi daha az kullanması ve daha hızlı, daha kararlı çalışmasıdır. Umarım hoşunuza gider. Her zamanki gibi deneyimlerinizi aktarırsanız memnun olurum. Alttaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]