Apple iPad serisinin geleceği için farklı adımlar atmaya başladığını biliyoruz. İlk değişim işletim sistemi kısmında yaşandı. iPad ile iPhone akıllı telefonlarında ortak olarak kullanılan iOS işletim sistemi için tablet dönemi sona erdi. Tabletler için özelleştirilmiş olan iPadOS işletim sisteminin sunulduğunu gördük.
iPadOS işletim sisteminin beta süreci devam ederken bir yandan da Apple’ın yeni tablet modelleri için çalışmaları devam ediyor. Bu kez firmanın 2 yeni tablet modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. iPa serisini yenileyecek olan markanın, iki model için onay altığı da görülüyor.
2 Yeni iPad için Hazırlıklar Tamam

Markanın bu modeller için çoktan resmi başvurusunu yaptığı ortaya çıktı. iPadOS işletim sistemini çalıştırdığı net bir şekilde görülen yeni iPad modellerinin A2200 ve A2232 seri numaralarıyla beraber geldiği net bir şekilde görülüyor.
Resmi onayda ortaya çıkan serilerin her iki modelinin de iPad Pro tablet sınıfına dahil olduğunu görmek mümkün olacak. Bir yandaniPad Pro için yenilenme yapılırken bir yandan da tasarım kısmında yeniliklere gidileceği bilgisi var.

Fakat bu iki model için de bir süre beklemek gerekecek. Yeni Tablet modellerinin bu yıl içerisinde tanıtılmayacağı bilgisi var. Yeni tablet modellerinin en erken 2020 yılının 1.çeyreğinde tanıtıma çıkacağı bilgisi verildi.

En geç olarak değerlendirildiği zaman ise tablet modellerinin 2020 yılının 4.çeyreğinde geleceği iddiası var. Şimdilik net çıkış tarihi belli değil. Fakat onayın alınması bile markanın bu konu üzerinde çalışma yaptığının göstergesi oldu.