Apple’ýn yeni iþletim sistemleri içerisinde en çok dikkat çekeni iOS 13 iþletim sistemi olarak karþýmýza çýkacak. Beta sürümünün bitmesi merakla beklenen iOS 13 iþletim sisteminin Eylül ayýnda final sürümü yayýnlanacak.
Bunun yanýnda bir yandan da macOS için yeni sürüm heyecaný devam ediyor. Yine macOS iþletim sisteminin yeni sürümünün final serisi için de Eylül ayý hedef gösteriliyor. Yeni sürümün yayýnlanmasý bir yana, þu an için macOS Mojave iþletim sistemi için de yamalar yayýnlanmaya devam ediyor. Son olarak macOS Mojave 10.14.6 ek yama yayýnlandý.
macOS Mojave 10.14.6 Yamasý ile Neler Deðiþti?

Yeni yamanýn yayýnlanmasýnýn ana nedeni ise önemli bir hatanýn bulunmasý. Yamanýn yayýnlanmasýnýn ardýndan hatanýn nedeni ve ne olduðu da tam olarak açýklandý. macOS Mojave 10.14.6yamasýnýn yayýnlanmasýnýn nedeni uyku modu hatasý.
Bazý MacBook modellerinde yaþanan uyku modu sorununun, bu iþletim sistemi sürümüyle beraber ortaya çýktýðý açýklandý. Sorun, uyku modu performansýný doðrudan etkileyen bir sorun. Uyku moduna geçen modellerin, uyku modundan çýkmasý sýrasýnda performans sorunlarý yaþadýðý ve bazý durumlardan uyku modundan çýkacaðý tespit edildi.

Ortaya çýkan bu sorun nedeniyle yayýnlanan yama, uyku modunun yeniden düzenlenmesini saðlýyor. Yayýnlanan yama sonrasýnda uyku modu performansý için düzenleme yapýlýyor ve MacBook modellerinin uyku modundan tam performansla geri dönmesi saðlanýyor.

macOS Mojave 10.14.6 yamasýnýn tüm modeller için geçerli olduðunu ekleyelim. Her ne kadar uyku modu sorununun hangi cihazlar için geçerli olduðu tam net belli olmasa da güncelleme tüm modeller için geçerli oldu.