Geçen hafta þaþýrtýcý bir hamle yapan Google, 10 yýlý aþkýn süredir tatlý isimleri verdiði [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] iþletim sistemi için deðiþikliðe gitti. Bu kapsamda Android Q iþletim sisteminin, Android 10 olarak yeniden adlandýrýldýðýný duyurmuþtuk.
Bugüne kadar Google’ýn yeni Android sürümü ile ilgili haberlerimizde, [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] 13 ile ayný dönemde yani Eylül ayýnda yayýnlanacaðýný belirtiyorduk. Beklendiði gibi oldu ve Android 10 çýkýþ tarihi hakkýnda Google’dan beklenen bilgi geldi.

Android 10 çýkýþ tarihi belli oldu

Bazý kullanýcýlar Google Destek ekibine Android 10 çýkýþ tarihi hakkýnda sorular yöneltti. Ýki farklý temsilci, 3 Eylül 2019 tarihinde Android 10 iþletim sisteminin yayýnlanacaðýný belirtti. Yani, Android 10’un yayýnlanmasýna sekiz gün kaldý.
[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]Güncelleme yayýnlandýðýnda Pixel 3 / 3 XL, Pixel 3a / 3a XL ve [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] /2 XL gibi eski modeller de dahil olmak üzere tüm Pixel serisine ulaþacak. Bunun yaný sýra Google, Pixel ve Pixel XL modellerini iki yýllýk destek süresi dolmasýna raðmen,Android 10 ile buluþturacak.
Katlanabilir telefon ve 5G desteði, akýllý cevap gibi yeniliklerin yaný sýra geliþmiþ güvenlik ve gizlilik gizlilik özellikleri Android 10 ile kullanýcýlara sunacak. Bunun yaný sýra arka plan güncellemeleri, geliþmiþ dijital ferah ve ebebeyn kontrolleri gibi birçok özellik daha kullanýcý dostu bir deneyim saðlayacak.