Yeni seri [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] akıllı telefonları için tanıtım yapan Apple, tanıtım sırasında beklenen bazı ürünleri sunmadı. Tanıtımın en çok merak edilen konularından biri olan iOS 13 işletim sistemi için de beklenen açıklamalar yapılmadı. Yeni sürümün yayınlanmasını bırakın, tanıtım sırasında yeni işletim sistemi sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda bilgiler verilmedi. Beklenen haber ise etkinliğin hemen sonrasında geldi. iOS 13 çıkış tarihiresmi olarak açıklandı.
iOS 13 Ne Zaman Geliyor?

Tanıtımın hemen sonrasında Apple’ın resmi sitesi üzerinden yayınlanan iOS 13 sayfasında, çıkış tarihi konusunda bilgiler verildi. Sayfaya baktığımız zaman yeni sürümün 19 Eylül tarihinde geleceğini görüyoruz. Final serisi, desteklenen tüm modeller için aynı anda yayınlanacak. Bunun dışında yeni akıllı telefon modelleri ise zaten yeni işletim sistemi sürümüyle beraber gelecek.

Etkinliğin sonrasında bir detay daha ortaya çıktı. Takip eden kullanıcılar bilecektir, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız].1 beta sürümleri de yayınlanmaya başladı. iOS 13.1 sürümü ilk büyük güncelleme sürümü olacak. Bu nedenle oldukça önemli bir güncelleme. Etkinlik sonrasında söz konusu güncelleme için de tarih ortaya çıktı.
iOS 13.1 Ne Zaman Gelecek?

Ana işletim sistemi sürümünün yayınlanmasının sonrasında ilk güncelleme çıkacak. 19 Eylül tarihinde ana sürüm yayınlanacak ve bundan sonra ikinci sürümü bekleyeceğiz. Fakat aralık çok uzun olmayacak.

Yeni sürüm de yine Eylül ayında gelecek. Yeni sürüm için verilen tarih 30 Eylül olarak gözüküyor. 30 Eylül tarihinde yeni sürümün yayınlandığını ve kullanıma hazır olduğunu görmek mümkün olacak. Yine destekli akıllı telefon modelleri için aynı anda güncelleme sunulmuş olacak. Şimdilik beklentiler bu yönde. Hemen desteklenen modellere de bakalım.
Güncelleme Alacak Cihazlar

iPhone Xs, iPhone Xs Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE