turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Senior Member burak_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    144 Toplam

Standart Cloudready sistemde program kurma

Arkadaslar merhaba.
    Eski netbook pc me cloudready kurdum.Windows 7 ye gore cok daha hizli.Internette daha hizli gezinebiliyorum
    Sorunum ise;dreamboxedit ve filezilla mac versiyonlarini indirdim.Fakat ne yaptimsa kuramadim.
    Bu sistemde ihtiyacim olan programlari kurabilmek icin ne yapmaliyim...program nasil kurulur..
    Internette goiglede arastirdim.Sadece cloudready nasil kurulur konulari var.Cloudready kurduktan sonra program kurulumu ile ilgili bir bilgi bulamadim..
    Konu burak_35 tarafından (17.09.2019 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    2.974 Toplam

Standart Cevap: Cloudready sistemde program kurma

Alıntı burak_35 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadaslar merhaba.
    Eski netbook pc me cloudready kurdum.Windows 7 ye gore cok daha hizli.Internette daha hizli gezinebiliyorum
    Sorunum ise;dreamboxedit ve filezilla mac versiyonlarini indirdim.Fakat ne yaptimsa kuramadim.
    Bu sistemde ihtiyacim olan programlari kurabilmek icin ne yapmaliyim...program nasil kurulur..
    Internette goiglede arastirdim.Sadece cloudready nasil kurulur konulari var.Cloudready kurduktan sonra program kurulumu ile ilgili bir bilgi bulamadim..
    Merhaba
    Sistemdeki eklentilerden FTP kodlarından kaynaklı olabilir
    FileZilla, açık kaynak kodlu bir FTP yazılımıdır. Pek çok fonksiyon sunan, son derece anlaşılır bir arayüze sahiptir. FileZilla'nın kullanımı kolay olup, düzenli bir yerel ve sunucu tarafı dizin yapısına sahiptir.

Beachte auch FTP nedir ve nasıl kullanılır?

Windows/Mac/Linux işletim sistemleri için FileZilla FTP istemcisi mevcuttur:

externer Linkhttps://filezilla-project.org/download.php?show_all=1

En önemli işlevlere genel bakış

Yükleme ve indirmeleri sürdürme
    Çeşitli FTP sitelerini yönetme
    Özelleştirilebilir komutlar
    Canlı Tutma Sistemi (Keep Alive System)
    Zaman aşımı algılaması
    Güvenlik duvarı desteği
    SOCKS4/5 ve HTTP1.1 Proxy Desteği
    SSL (Güvenli bağlantılar)
    SFTP desteği
    Yükleme/İndirme kuyruğu
    Sürükle ve Bırak
    Bu kılavuzda, kısaca FileZilla FTP istemcisinin kullanımı anlatılmaktadır. FileZilla, standart olarak yapılandırma gerektirmez; o nedenle programla doğrudan çalışmaya başlayabilirsiniz.
    FileZilla'yı yükledikten ve başlattıktan sonra, otomatik olarak program penceresi açılır. Diğer birçok FTP programında da olduğu gibi, bu pencere birkaç bölüme ayrılmıştır.

(1): Bu pencerede sunucu ile kurulan iletişim görüntülenir.
    (2) ve (3): Yerel sabit disk sürücüsündeki dizin ağaçlarının ve dosya listelerinin bulunduğu pencere
    (4): Sunucu tarafındaki (web alanı) dizin ağaçlarının ve dosya listelerinin bulunduğu pencere
    (5): Henüz aktarılacak dosyaların listelendiği pencere - "Kuyruk" veya "Queue" da denilir.
    Not: Sunucu tarafında da dizin ağaçlarının ve dosya listelerinin aynı şekilde "alt bölümlere ayrılmış" bir görünümünü elde etmek isterseniz, menü çubuğunun altındaki butonuna tıklayınız.

Bir FTP sunucusuna bağlanma
    Menü çubuğu altından FTP bilgilerinizi giriniz:

Sunucu: istekisim.de ("istekisim.de" yerine kendi alan adınızı giriniz.) ya da alternatif olarak: ftp.strato.com
    Kullanıcı adı: istekisim.de ("istekisim.de" yerine kendi alan adınızı giriniz.)
    Parola: Ana parolanız
    "Bağlantı noktası" giriş alanı boş kalabilir. Şimdi sunucuya bir bağlantı oluşturmak istiyorsanız, Bağlan butonuna tıklayınız.
    Başarılı bir bağlantı denemesinden sonra, ana pencerenin sağ tarafında dosya ve klasör adlarını içeren bir liste belirir (Şekil 1 (4)). Güncel klasörün adı, listenin üst kısmındaki "Sunucu tarafı" giriş alanında görüntülenir. Burada klasör adı "/", kullanıcı olarak sizin erişiminizin bulunduğu en üst dizini ifade eder.

Bir klasör adına çift tıklayarak ya da giriş alanına klasör adını yazıp, [Enter] tuşuna basarak, geçerli klasörü değiştirebilirsiniz. Dosyayı ya da klasörü açmak için bir dosya veya klasör adına sağ fare tuşu ile tıklayıp, bağlam menüsünden Aç ögesini de seçebilirsiniz.
    Dosyaları aktarma / silme
    Dosya adına çift tıklayarak tek bir dosyayı aktarabilirsiniz. Bunun sonucunda dosya, aktarılacak dosyalar listesine (Şekil 1 (5)) alınır ve FTP aktarımı otomatik olarak başlatılır.
    Klasörü ve/veya birden fazla dosyayı aktarmak için, bunları seçip sağ fare tuşu ile seçimin üzerine tıklayınız: Bundan sonra açılan popup (açılır) menüde basitçe "Yükle" veya "İndir" seçeneğini seçiniz.
    Dosyaları bir Drag-and-Drop (Sürükle ve Bırak) fare eylemi aracılığıyla da bir taraftan diğer tarafa aktarabilirsiniz.
    Hinweis Bir FTP programı ile dosyaları ve/veya bütün dizinleri de silebilirsiniz. Tüm içerikleri silerseniz, web sayfanızın ziyaretçileri hiçbir içerik göremezler.

Bunun için istemediğiniz içeriği basitçe seçip üzerine sağ fare tuşu ile tıklayınız. Sil seçeneğini seçecek olursanız, bir güvenlik sorgulamasından sonra içerik web alanınızdan silinir.

Dosyaları daha sonra aktarmak üzere kuyruğa eklemek için, istediğiniz dosyaları ilk önce fare ile seçip, daha sonra açılır menüden Listeye Ekle seçeneğini seçiniz. Dosya adlarını doğrudan kuyruğa da sürükleyebilirsiniz.

Kuyruk hazır hale gelmişse, dosyaların transferini başlatmak için tıklayınız Dosyaların transferini başlatma butonu. Birden fazla FTP erişimi oluşturmak ve kaydetmek istiyorsanız, lütfen tıklayınız Menü çubuğunun altındaki sembol. Ardından, FTP erişimlerinizi ayarlayabileceğiniz ve yönetebileceğiniz bir pencere açılır.

Yeni Sunucu butonunun üzerine tıklanarak, sunucu verileri kaydedilir. Pasif modu etkinleştirmenizi öneririz. Bunun için lütfen Aktarım Ayarları butonuna tıklayıp Aktarım Modu altından Pasif Mod'u seçiniz.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

endebar (18.09.2019)

0 Bu Konu icin
    144 Toplam

Ustam sanırım sız beni anlamadınız.Ben filezilla kullanmasını,dreamboxedit kullanmasını biliyorum.Ben yeni öğrenmeye basladıgım chrome os-cloudready sistemde bu yazılımları indirdim ama kuramadıgımı,nasıl kurmam gerektiğini öğrenmek istiyorum.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    144 Toplam

windowsta exe osyasını indirip ileri tıklayarak kuruyorduk.Chrome os ta nasıl yapıyoruz bunu demek istedim.Hiç mac pc kullanan yokmu ?
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı burak_35 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    windowsta exe osyasını indirip ileri tıklayarak kuruyorduk.Chrome os ta nasıl yapıyoruz bunu demek istedim.Hiç mac pc kullanan yokmu ?
    cloudready ne bilmiyorum anladıgım kadarıyla google chromenin isletim sistemi dusuk pc ler icin gelistirdigi bir yazılım mac pc diyorsan
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    filezilla nın mac os surumunu kullan ama cloudready android tabanlı bir isletim sistemi gibi geliyor bana hic kullanmadıgım icin bilmiyorum uygulamalara bak uzantıları .ipa ise mac os surumu olur .apk ise google playde aynı isi yapacak uygulamalar var filezilla da vardır belki onemli olan uygulamalarının uzantısı once onu belirle sonra hangi uygulamayı kullanacagını netten bulursun
    .apk ise
    google aramaya filezilla.apk yada filezilla.apk alternative yaz mutlaka uyan bir uygulama bulursun
    kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

usta_399 (18.09.2019)