turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
25 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Senior Member mecemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    55 Toplam

Standart Cevap: dm500hd v1 flash yukseltme ve serviceapp kurulumu

Alıntı amonyak Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Gecen bir kaç yazılım yükledim ozoon openpli openatv gibi. en hızlı ozoonda çalışıyor sanki.
    Birden openatv nin 6.0 dan sonraki srümler yükleniyor ama makina açılmıyor.
    atv yazısı çıkıyor orda kalıyor. Ne yapabirlim son yazılımı yüklemek için
    Son sürümler boyut olarak yüksek olduğu için flash yeterdiz kalıyor usb aparatı takıp multiminibootla isyediğiniz imajı ve eklentiyi kurabilirsiniz aliexpress te usb motherbord diye aratırsanız, bulursunuz
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı amonyak Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    üstad benim 500 hd aldığım gibi duruyor. usb aparatı bildiğiniz bulablieceğim bir yer varmı. Biraz araştırdım bu model sanırım eskide kaldığı için satan yok.
    bende bulamamıstım @67sefa ustam hediye etmisti bana fazladan varmıs
    artık bulunmuyor evet ama esata cıkısından hdd takanlar var hdd olabilir esata to famale usb olabilir boyle bir kablo bulsanda olur yada mini bir ssd hd alıp esatadan baglayabilirsin
    esata ile bircok farklı secenek yaratabilirsin
    mini usb to famale usb aparatları var servis girisinden usb taksan tanır mı ? ondan emin degilim ama e-sata ile birseyler yapılabilir
    AlıntıAlıntı

Senior Member sahin_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    64 Toplam

selam arkadaşlar. usb takmak için aparat arayan arkadaşlar toplama bilgisayar yapan firmalardan pc ye takılan her iki ucu hazır kablolu çift usb girişli parçalar var oradan ucuza temin edebilirsiniz ben ankarada uydu işleri yapan sağlam bir firma var çok yardımcı oldular cihazı oraya gönderdim bir gün sonra geldi ve flash expanderle sorunsuz kullanıyorum tek bir şey var takılan kablo uzun o nedenle usb girişeleri dm500hd cihazın dışında ve üstüne yapıştırılmış olarak kullanıyorum.burada firma ismi vermem doğru olmaz isteyen olursa özelden tel. ve adreslerini verebilirim sakın yanlış anlaşılmasın benim firma ile en ufak bağlantım yok zaten ben konyanın ilçesindeyim bu firma yetkilileriylede sadece telefon irtibatım yetiyor.sayın endebar üstadıma da teşekkür ediyorum...
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

endebar (16.10.2019)

Senior Member sahin_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    64 Toplam

sayın endebar ustam ben dm500hd orijinal cihazda serviceAPP yi openpli 7 imajda eklentileden indirip kurdum exteplayer 3 te hata verdi sonra

opkg install ffmpeg
    opkg install exteplayer3

yükledim ayrıca forumdaki iptvplayerı indirip çalıştırdım şimdi sorunsuz kullnıyorum.saygılar...bu son eklediklerimi bilinçli olarak yapmadım forumdaki paylaşımlardan faydalandım ve işe yaradı.
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

endebar (16.10.2019)

1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

japhar imajlarda yukleniyormus bu yontemle bende hep orjinal olanı arıyordum

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

gerci bu orjinal boxlar icinmis ama direk flash a yuklenmiyordu bu imajlar bu sekilde hepsi yukleniyor

Serviceapp kurulu geldi )

OpenPLi 7.1star by Japhar Team, July 29th 2019
    - Python 2.7.13
    - GStreamer 1.17.0.1
    - EPGImport Built-in
    - AC3+/DDP/EAC3 support
    - Feeds online (For Wifi/DVB-T Dongles)
    - DVB-T USB, Trial Tuner, from JAM (Hauppauge, A867, etc)
    - Wifi Realtek, Ralink, Mediatek Supported
    - IPTV Support with Built-in
    1300 Free To Air FREE IPTV Channels from their broadcaster
    100+ VoD Free To Air Public Domain Movies and more coming soon (Charlot, Keaton, etc)
    - JAM 5.3 built-in (Plugins/Addons)
    - Original Sim/Chip Required
    - Support by Japhar Team
    Konu endebar tarafından (17.10.2019 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

67sefa (1.01.2020)

Senior Member atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    101 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    japhar imajlarda yukleniyormus bu yontemle bende hep orjinal olanı arıyordum

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

gerci bu orjinal boxlar icinmis ama direk flash a yuklenmiyordu bu imajlar bu sekilde hepsi yukleniyor

Serviceapp kurulu geldi )

OpenPLi 7.1star by Japhar Team, July 29th 2019
    - Python 2.7.13
    - GStreamer 1.17.0.1
    - EPGImport Built-in
    - AC3+/DDP/EAC3 support
    - Feeds online (For Wifi/DVB-T Dongles)
    - DVB-T USB, Trial Tuner, from JAM (Hauppauge, A867, etc)
    - Wifi Realtek, Ralink, Mediatek Supported
    - IPTV Support with Built-in
    1300 Free To Air FREE IPTV Channels from their broadcaster
    100+ VoD Free To Air Public Domain Movies and more coming soon (Charlot, Keaton, etc)
    - JAM 5.3 built-in (Plugins/Addons)
    - Original Sim/Chip Required
    - Support by Japhar Team
    ustam cihaza direk mi yoksa multiboot olarak mı japar imaj yüklenebiliyor direk cihaza atarsak çökmez mi
    AlıntıAlıntı

3 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı atlas Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ustam cihaza direk mi yoksa multiboot olarak mı japar imaj yüklenebiliyor direk cihaza atarsak çökmez mi
    multiboot tabi ki ustam direk flasha yazılmayacak kadar cok eklentiyle geliyor imaj sadece serviceapp bile yuklu gelse flasha kursan cihaz acılmıyor
    multiboot u o yuzden cok sevdim herseyi yukluyorsun imaj usb ye yuklendigi icin sorunsuz calısıyor
    @mecome ustanın verdigi openpli 6 imajda cok enteresan telnetten giriyorum dm800 yazıyor eklentilere giriyorum openatv eklentileri anladıgım kadarıyla sim 3456 dm800 farketmiyor hersey yukleniyor multiboot olunca
    multiboot imaj derdini bitirdi diyebilirim benim icin openpli 7 ve serviceapp olduktan sonra dunyadaki tum imajlarıda calıstırsa umurumda degil openpli bana yeter
    multiboot a not verecek olsan 10 numara diyebilirim
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

atlas (18.10.2019) , sahin_42 (17.10.2019) , SABIR39 (17.10.2019)

Senior Member mecemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    55 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    multiboot tabi ki ustam direk flasha yazılmayacak kadar cok eklentiyle geliyor imaj sadece serviceapp bile yuklu gelse flasha kursan cihaz acılmıyor
    multiboot u o yuzden cok sevdim herseyi yukluyorsun imaj usb ye yuklendigi icin sorunsuz calısıyor
    @mecome ustanın verdigi openpli 6 imajda cok enteresan telnetten giriyorum dm800 yazıyor eklentilere giriyorum openatv eklentileri anladıgım kadarıyla sim 3456 dm800 farketmiyor hersey yukleniyor multiboot olunca
    multiboot imaj derdini bitirdi diyebilirim benim icin openpli 7 ve serviceapp olduktan sonra dunyadaki tum imajlarıda calıstırsa umurumda degil openpli bana yeter
    multiboot a not verecek olsan 10 numara diyebilirim
    multiboot candır 500 hd için birazda ram olsaydı birçok cihaza değişmezdim
    AlıntıAlıntı

13. Teşekkür edenler:

endebar (18.10.2019)

2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı mecemo Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    multiboot candır 500 hd için birazda ram olsaydı birçok cihaza değişmezdim
    kesinlikle katılıyorum ram isi bozuyor o yuzden full hd skin kullanmıyorum turkvod ve xc plugin yavaslıyor pli hd idare eder ama cok degil +256 mb ram olsaydı ucak gibi olurdu
    ama yine de zap yaparken olusan yavaslık dısınca bir problem yok exteplayer3 hic cpu tuketmiyor ister iptv isterse turkvod ta video izleyeyim sorunsuz izliyorum
    tek problem turkvod ve xc pluginste zap yaparken olusan yavaslama onun dısında hicbir sorun yok
    AlıntıAlıntı

15. Teşekkür edenler:

SABIR39 (18.10.2019) , serkanguzel (18.10.2019)

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 Bu Konu icin
    4.479 Toplam

kesinlikle katılıyorum ram isi bozuyor o yuzden full hd skin kullanmıyorum turkvod ve xc plugin yavaslıyor pli hd idare eder ama cok degil +256 mb ram olsaydı ucak gibi olurdu
    ama yine de zap yaparken olusan yavaslık dısınca bir problem yok exteplayer3 hic cpu tuketmiyor ister iptv isterse turkvod ta video izleyeyim sorunsuz izliyorum
    tek problem turkvod ve xc pluginste zap yaparken olusan yavaslama onun dısında hicbir sorun yok
    Ustam, belirttiğiniz gibi, o da işte RAM yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Yani kullandığı uygulamaları flash bellekten RAM'a açıp, hazır tutuyor.

Bir kaç uygulama üst üste açılınca;

RAM'de açılmış halde bekleyen ilk uygulama, RAM hafızan siliniyor ve açılan son uygulama RAM'de hazır hale geliyor. İşte açılmış olan ilk uygulamanın RAM 'den silinmesi, açılan son uygulamanın RAM'e yerleşmesi derken, biraz zaman geçiyor. Geçen bu zaman ise, kullanıcının beklemesine yol açıyor.

Her nedense, DMM bunu hep yapıyor. Bu andavalların çıkardığı en son modelinde bile bu öngörüsüzlük hala devam etmektedir. Dreambox One modelinde, 2 GB. RAM var. Şimdilik DreamOS için yeterli gibi görünse de, DreamOS altındaki medyatik uygulamalar çeşitlendikçe, 2 GB. RAM'ın yetersiz kalacağını tahmin etmekteyim.( Hele hele bu 2GB.lık RAM ile bu cihazda android hiç bir zaman verimli olarak çalışmaz. Android için boşa kimse ümitlenmesin. )

Hasılı; DMM yıllardan beri hep aynısını yapıyor ve bizler ezberledik artık, DMM'nin bu andavallığını…

Millete konfora yönelik cihaz sunuyorsan, tuzlu tuzlu paranı da alıyorsan, RAM'ini, ROM'unu, yağını, mazotunu eksik etmeyeceksin.

Sonra olmadı kapasitif donanımlar yetersiz kaldı, çıkar v2 donanım sürümlü cihazları... Sat, biraz da v2'lerden para kazan.

Yıllardan beridir, cihazların donanım kapasitesi hakkında forumlarda yazarım, çizerim. Bazı tecrübeli uydu hobiseverleri tarafından bile, hala, bu kapasite yetersizliğinin öneminin kavranmadığını üzülerek görmekteyim.

Öyle ki, adam diyor ki; Dreambox One cihazda flash bellek yetersiz kalırsa, SD kart yuvasından flash bellek kapasitesini artırmak mümkün olabilecekmiş. Doğru... Ancak, peki DMM, Dreambox One cihazdaki RAM yetersizliğini nasıl deruhte edecek ? Sorunun cevabı yok.

Yani bunu DMM her zaman yapıyor. Piyasanın A kalite cihazı olduğu için, DMM'ye karşı bizlerin yapacağı bir şey yok gibi...

Tamam bizim elimizden bir şey gelmese de, bu durum bizim bilinçli olmamızı engellemez ki !...

Yani kullanıcılara diyorum ki; ahmedi al, veli'yi al, Hasan'ı al, hangi cihazı alırsan al. Yani cihazsız kalma al. Ancak aldığın cihazın sınırlarının nereye kadar olduğunu bilerek al. Bilerek al ki, sonradan forumlara gelip, hayıflanarak cihazı kötülemeye kalkma.

Aldığın cihazın sınırlarını bilerek alırsan, zaten ben bu durumu göze almıştım dersin. Yoksa yıllar geçer ama yakınmalar asla sona ermez.

Biraz uzun yazdım affola.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

17. Teşekkür edenler:

67sefa (20.10.2019) , atlas (19.10.2019) , SABIR39 (18.10.2019) , endebar (18.10.2019)

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu