turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Smartdvb

TDW Team-Mod. nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    9.734 Toplam

Standart Smartdvb

selam arkadaşlar smartdvb de veya başka bir dvbplayer de
    data kanal izlemek mümkünmü
    50.E türkast uydusunda bu tp yi (11005 h 2500 s2)
    izlemek mümkün olmadı biss şifreli izleyebilen varmı
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: Smartdvb

Alıntı nasre Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    selam arkadaşlar smartdvb de veya başka bir dvbplayer de
    data kanal izlemek mümkünmü
    50.E türkast uydusunda bu tp yi (11005 h 2500 s2)
    izlemek mümkün olmadı biss şifreli izleyebilen varmı
    Ustam, verdiğiniz frekansta "tv yayını" bulunduğuna emin misiniz ?

Eğer tv yayını bulunduğundan eminseniz, "IPcleaner" programı ile data paketleri ayıklamak suretiyle, izlenebiliyor ;
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Web sayfası ; [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Üzerinden çok zaman geçti ama, ben bu IPcleaner programını ben bir ara Hotbird uydusunda denemiştim.

Denemeyi aşağıdaki "kodlama tipi"nde yapmıştım ;
    Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    - DVB-IP / MPE kodlaması ; [B]Multi Protocol Encapsulation İstisnai kodlama tipidir. Direkt modülasyon altından kodlama yapılmasına imkan sağlar. Kodlamanın kapsül içine alınmış halidir.

Aynı frekans( transponder ) içinden kaç tane kanal gönderiliyorsa, sistem kanallara ait akış datalarını, parçalar halinde paketleyip göndermektedir. Yani ayni frekanstaki bütün kanallar, tek bir paket içinde gönderilmektedir.

! Normal uydu yayınında bu paketleme işi kanal bazında olmakta ve FEC düzeltme oranı üzerinden kontrol edilmektedir.

Şimdiki standart DVB Player'larla( DVBViewer, ProgDVB, SmartDVB, DVB Dream, AltDVB vs ) DVB-IP/MPE kodlaması çözümlenememektedir. PC'ye IPcleaner yada dtvTools adlı program kurulursa, IP kapsülleri içinden gelen kanallar ayıklanabilmektedir. IPcleaner > VLC yada IPcleaner > Potplayer üzerinden yani...[/COLOR]
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ( [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] )

Çalışmaları takip edebileceğiniz board ; [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Hasılı; deneyin isterseniz... İlerleme kaydederseniz, bizleri de bilgilendirin lütfen.
    Konu serkanguzel tarafından (14.11.2019 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme...
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

nasre (15.11.2019)

Member Real-madrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    223 Toplam

13e de olan 12245 h 27500 tp de SkyItalia var ve data durumunda değil,
    50e de olan NTL - CA_system_ID sisteminde yayın yapılıyor yani Ericsson RX8200 cihazı ile çözülebiliniyor.
    Konu Real-madrid tarafından (14.11.2019 Saat 22:01 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

nasre (15.11.2019)

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Aferin ( ! ) Her zaman ki gibi "vur beline kazmayı" yapmışsın !

Ben yalnızca geçmişte yaptığım bir çalışmayı, hangi frekans üzerinde yaptığımı örneklemiştim. O frekansta sonsuza kadar aynı "kodlama" ile yayın yapılacak hali yok herhalde...

Ayrıca verdiğin link'in ilk sayfasında 10 no'lu mesaja bakarsanız, RAS ile ilgili bir çalışma yaptığımı da görebilirsin. Yalnız RAS 'ta şifreleme var. Oysa biz şifrelemeden değil, kodlamadan bahsediyoruz.

Neyse... Daha fazla detay vermeyeyim. Zira fazla detay verdiğim zaman, iş ezberciliğe biniyor ve konular öğrenilemiyor.

Öğrenmek için önce kavramları yerli yerinde anlamak gerekiyor.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

nasre (15.11.2019)

Member Real-madrid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    223 Toplam

nasre ustanın tp sini inceledim dvb-ip/mpe ile alakalı değil sizin yazdığınız farklı protokolden, kodlama diye tabir ettiğiniz şey protokol sanırsam. özellikle her konunuzda insana yakışır olmayan cevaplar verdiğini fark ettim cevap verirken önce insanlık çerçevesinde kalmaya önem verelim sonuçta insanız çerçevemizde bunu yansıtmalıyız.
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

nasre (15.11.2019)

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Ipcleaner programı yalnızca dvb ip/mpe kodlamalı yayınları değil, kapsül içine alınmış bütün aktarımları ayıklamak için kullanılıyor.

Yani data aktarımları da kapsül içine alınarak gönderiliyor. Eğer data aktarımının içinde tv yayını varsa ıpcleaner programı kapsül içine alınmış kanalları ayırarak ayıklama işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.

Bana laf geliştireceğine ilk mesajda verdiğim bilgiler üzerinden biraz çalışma yapsaydın, hiç olmazsa ilmin artmış olacaktı. Yani yine çaktın... Bilmediğin bir konuda fikir beyan etmemekte, insanlık çerçevesinde kalmayı gerektirir. Bilmem anlatabildim mi ?
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

nasre (15.11.2019)

0 Bu Konu icin
    9.734 Toplam

ilginize çok teşekkür ederim arkadaşlar smartdvb de daha önce sinyal aldığım tp den
    şimdi sinyal alamıyorum uydu cihazımda sinyal var fakat kanal bulmuyor
    ne yaptım sa olmuyor data kanal olarak almıştı hafızaya şimdi sinyal yok
    diğer dvb playerlerlede denedim sinyal almıyor

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    9.734 Toplam

serkan ustam bu sayfadaki 50 nolu mesaj daki bilgiler doğrultusunda tv
    yayını olduğunu düşünüyorum ama emin değilim
    aceba sürekli değilde arada bir tv yayını yapıyor olabilirmi

AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alıntı nasre Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    serkan ustam bu sayfadaki 50 nolu mesaj daki bilgiler doğrultusunda tv
    yayını olduğunu düşünüyorum ama emin değilim
    aceba sürekli değilde arada bir tv yayını yapıyor olabilirmi

Aynen belirttiğiniz gibi... Çünkü yayın piyasasında iki geliştirici firma var. Biri TRT, diğeri Turkuaz Medya. Yani feed'ler gibi sürekli yeni birşeyler deniyor olabilirler.

Bahse konu frekansa gelince; DVB Dream'de tarattıktan sonra, kanal ayarlarına girip, "tv" olarak kaydedin. Eğer bu frekansta tv yayını varsa, görüntü alabileceksiniz. Tabi yayın yoksa, siyah ekran olacaktır.

Bu aktarım teknikleri üzerinde devamlı oynama yapılmasının bir diğer nedeni ise; firma tv yayını gönderdiğinin tespit edilmesini istemiyorsa, kanalın tanım bilgisini "tv" değil de, "data" olarak işaretliyor. Kullanıcı tarama yaptığında "data olarak yakaladığı için, yayın yok zannedebiliyor. İşte bu yayın tanım bilgisini değiştirmek yoluyla yapılan işlem, kullanıcıların tespit etmesini engellemek içindir.

Siyah ekran olmasına rağmen, yayının kapsül içinden gönderilebileceği ihtimali üzerinden bir araştırma yapmak istiyorsanız, ilk mesajda anlattığım ipcleaner ile deneme yapmalısınız.
    Konu serkanguzel tarafından (15.11.2019 Saat 11:07 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme...
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

15. Teşekkür edenler:

nasre (15.11.2019)

1 Bu Konu icin
    9.734 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Aynen belirttiğiniz gibi... Çünkü yayın piyasasında iki geliştirici firma var. Biri TRT, diğeri Turkuaz Medya. Yani feed'ler gibi sürekli yeni birşeyler deniyor olabilirler.

Bahse konu frekansa gelince; DVB Dream'de tarattıktan sonra, kanal ayarlarına girip, "tv" olarak kaydedin. Eğer bu frekansta tv yayını varsa, görüntü alabileceksiniz. Tabi yayın yoksa, siyah ekran olacaktır.

Bu aktarım teknikleri üzerinde devamlı oynama yapılmasının bir diğer nedeni ise; firma tv yayını gönderdiğinin tespit edilmesini istemiyorsa, kanalın tanım bilgisini "tv" değil de, "data" olarak işaretliyor. Kullanıcı tarama yaptığında "data olarak yakaladığı için, yayın yok zannedebiliyor. İşte bu yayın tanım bilgisini değiştirmek yoluyla yapılan işlem, kullanıcıların tespit etmesini engellemek içindir.

Siyah ekran olmasına rağmen, yayının kapsül içinden gönderilebileceği ihtimali üzerinden bir araştırma yapmak istiyorsanız, ilk mesajda anlattığım ipcleaner ile deneme yapmalısınız.
    serkan ustam ilgi ve bilginden dolayı sonsuz teşekkürler ediyorum
    bu aralar silyal sıkıntısı yaşıyorum bu sorunu çözdüğüm anda dvbdream ile
    deneyeceğim
    AlıntıAlıntı

17. Teşekkür edenler:

serkanguzel (15.11.2019)