turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart [*İOS/App] İOS 14 Version sürümleri

Apple, iOS 13 işletim sistemi için sürekli düzenleme güncellemesi yayınlıyor. Aradan geçen kısa süre içerisinde 8 güncellemenin sunulduğunu gördük. Beta sürümlerini de sayacak olursak, güncellemelerin sayısı çok daha fazla. Ardı ardına yayınlanan güncellemeler iPhone kullanıcılarının bir hayli canını sıkmış durumda.
    Her yeni güncellemede sorunların çözüldüğünü düşünüyoruz ancak her seferinde yeni bir hata ortaya çıkıyor. Haliyle güncellemeler istenen etkiyi yaratmıyor ve kullanıcıların her sürümde farklı bir hata ile uğraşması gerekiyor. iOS 13 işletim sisteminde yaşanan bu durum sonrasında Apple’ın harekete geçtiğini de ekleyelim. Firmanın yazılım ekibi, yaşanan sorunlardan sonra sistem değişikliğine gidiyor. iOS 14 sistem değişikliği ile gelen ilk yazılım olacak.
    iOS 14 Adım Adım Geliştirilecek

Markanın önemli değişiklikler getireceği ve beklenen düzenlemeleri sunacağı sürüm olarak şimdiden öne çıkan iOS 14 işletim sisteminin, geliştirme sırasında farklı bir sistemi izleyeceği açıklandı. Buna göre artık söz konusu işletim sisteminin her sürümünde hata ile karşılaşılmayacak.
    İşletim sisteminin yayınlanan hemen her beta sürümü kontrol altında tutulacak. Beta sürümü yayınlanmadan önce, sorun yaratacak ya da geliştirmesi devam eden bir özellik olduğu zaman bu özellikler kapatılacak. Yeni bir özelliğin ya da %100 başarılı sonuçlar vermeyen özelliğin, tamamlanana kadar kapalı tutulduğunu görmek mümkün olacak.

Böylece hem beta sürümlerinde biraz daha kapalı testler yapılmış olacak hem de hataların en aza indirilmesi sağlanacak. Ortaya çıkan hataların en aza indirilmesi için atılacak olan adımın, sorunları ne kadar çözebileceği ise başka bir tartışma konusu.
    Bu şekilde geliştirilecek olan iOS 14 işletim sisteminin beta sürümlerinin de daha kapalı bir şekilde test edilmesi, tüm özelliklerin de bir anda kullanılamayacağını gösteriyor. Daha önce Microsoft ve Google tarafından da kullanılan yöntemde Apple yorumunu görmek ilginç olacak.
    Elbette ki bu sistemin ne kadar başarı göstereceğini de zaman gösterecek. Kesin olan şey hatalardan Apple’ın da rahatsız olduğu ve artık işi ciddi bir şekilde ele alması gerektiği. iOS 13 bu konuda başarısız bir işletim sistemi oldu.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

kral_27 (23.11.2019)

TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: [*İOS/App] İOS 14 Version sürümleri

Apple her sene iPhone tanıtımından önce yeni iOS sürümleri için tanıtımlarını gerçekleştiriyor. WWDC etkinliklerinde marka sürekli olarak yeni yazılımları için duyurular yapıyor. Bu sene de markanın tanıtımını gerçekleştireceği etkinlikte iOS 14 işletim sistemi sürümünün tanıtımı yapılacak.
    Yeni sürümün tanıtılacağı etkinlik ise Haziran ayında yapılacak. Etkinlik kapsamında duyurulacak yeni yazılımlar için bazı iddialarda gelmeye başladı. Son olarak iPhonesoft isimli bir siteden iOS 14 alacak cihazlar için önemli bir iddia geldi.
    iOS 14 Hangi Cihazlara Gelecek?

iOS 14 alacak cihazlar için iddialar oldukça ilginç. Öyle ki Apple bazı eski cihazlarına destek sunmuyor. Her yeni iOS sürümü sunulduğu zaman, eski nesil iPhone modelleri için güncelleme desteği kesiliyor. Bu durumun son örneği iOS 13 işletim sistemi oldu. iOS 13 işletim sisteminin yayınlanmasının ardından iPhone 5s ve iPhone 6 modellerinin güncelleme desteği son buldu.
    Aynı durumun iOS 14 işletim sisteminden sonra olması da bekleniyor. iOS 14 işletim sisteminden sonra şu an güncelleme alan iPhone 6s akıllı telefonlarının güncelleme desteğinin kesileceği iddiası var. Daha doğrusu beklenti bu yönde. Fakat iPhonesoft sitesinin paylaştığı bilgilere göre Apple bu sene farklı bir yol izleyecek.

Bu kez iOS 14 işletim sisteminin yayınlanmasının ardından iPhone 6s serisinin desteği kesilmeyecek. Yine iPhone 6s modelinde de güncellemenin sunulduğunu göreceğiz. Siteye göre iOS 14 güncellemesi alan akıllı telefonlar ise şöyle olacak;

• iPhone 6s
    • iPhone 6s Plus
    • iPhone SE
    • iPhone 7
    • iPhone 7 Plus
    • iPhone 8
    • iPhone 8 Plus
    • iPhone X
    • iPhone XR
    • iPhone XS Max
    • iPhone XS
    • iPhone 11
    • iPhone 11 Pro
    • iPhone 11 Pro Max
    • nesil iPod Touch

Bu modellerin iOS 14 güncellemesini alacağı söyleniyor ancak bunun kesin bir bilgi olduğunu söylemek yanlış olur. Yani Apple’ın resmi olarak açıkladığı bir bilgi yok.

İkinci bir kısım da iPadOS 14 işletim sistemi. iPadOS 14 işletim sisteminin güncellemelerini alacak olan cihazlar için de yeni iddialar var. Bu cihazlar içerisinde güncelleme alacak olan modellerin şöyle olması bekleniyor:

• 9 inç iPad Pro
    • 11 inç iPad Pro
    • 5 inç iPad Pro
    • 7 inç iPad Pro
    • nesil iPad
    • nesil iPad
    • nesil iPad
    • nesil iPad Mini
    • nesil iPad Air
    AlıntıAlıntı