turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Member sharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    10 Toplam

Exclamation Dreambox HD 800 PVR Flash sorunu

Merhaba arkadaşlar arkadaşıma ait elimizde 2010 yılında üretim olan dreambox HD800 Pvr cihaz var ilk açılışta eskiden boot ta kalıyordu sonra tekrar açılıp kapandiğinda
    ca eror vermeye başladı bende tüm yapılacakları google amcadan araştırdım makinayı ip gösteri ekranına kadar getiriyorum sonrada explorer üzerinden yazılım atıyorum orijinal yada klon hepsini denedim seting kapatmadan makinaya atıyorum hatta başka sayfa üzerinden explorerde setingleri görüyorum fakat makinayı kapatıp tekrardan actiğimda ca eror hatası alıyorum şimdi bende sonuçta merak ettim sim varmı diye makinaya baktım her hangi bir sim makinada yok bu makinayı nasıl düzeltebilirim fikri olan varmı acaba söylediklerinizi tekrardan denemek istiyoru bir de bazen makina açılışıyor dvi yada scarty seç diyoruz ana ekranda kanal yüklediğimde kanal numarasını ve adını görüyorum restar yapınca aynı hata alıyorum yardımlarınız için teşekkürler
    AlıntıAlıntı

Senior Member bunlarne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    122 Toplam

Standart Cevap: Dreambox HD 800 PVR Flash sorunu

sim yeri olupta sim yoksa açmaması normal sanırım. açılışta klonlara sim gerekiyor
    AlıntıAlıntı

Member sharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    10 Toplam

arkadaşım makinada sim yeri de yok sanıyorum orijinal az önce multiflasher programı ile cihaza openpli 7.2 image attım yine açılmadı bu kez putyy programı ile tanıttım cihaz açılıyor fakat langue kısmında ingilizcede kalıyor öyle duruken dreamedit ile kanal listesi attım explorerden kanalları içerisinde görüyorum ama languede kaldı işlem yapmıyor aslında bu gibi işler dreambox cihazlarda çok fazla çıkıyor arkadaşıma diyeceğim git bir tane octagon yada mutant veya gigablue al rahat et 3 gündür kafayı yedirtti cihaz şuan topluyorum cihazı başka yolu yok kafayı yemeden yanıtın için teşekkürler
    AlıntıAlıntı

Senior Member bunlarne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    122 Toplam

öncelikle şunu tavsiye edim imaj yükleyip ayarları kurarken internete bağlamadan kabloyuda çıkararak yap güncelleme felan yapmasın. birde birkaçkez elektrik fişini çektak yap elektrikte 15-20dk beklet ondan sonrada fişi çektak yap bakalım durum ne. badsector olabilir flashında veya adaptörde elektriksel sorun olabilir başka adaptörle dene birde şimdilik aklıma gelenler bunlar.
    AlıntıAlıntı