Raspberry Pi Imager Duyuruldu

Raspberry Pi cihazlar için SD kartlar hazırlamak Raspberry Pi Imager ile kolaylaşıyor.

Raspberry Pi Foundation, resmi işletim sistemi Raspbian ve diğer işletim sistemleri ile microSD kart imajlamasını oldukça kolaylaştıracak Raspberry Pi Imager adlı yeni aracını duyurdu. Kısacası, bu araç sayesinde ISO imajları kolayca SD kartlara aktarılabilecek. Açık kaynaklı aracınWindows, Mac ve Ubuntu için sunulduğunu ve bu anlamda yeni kullanıcılar için oldukça erişilebilir olduğunu da belirtmek gerek.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
İndirme sayfasından aracı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

ve kurduktan sonra hangi cihaz ve hangi imajı yazmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Mevcut imajlar arasında ise Raspbian, diğer Raspbian tabanlı imajlar ve LibreElec bulunuyor. Ek olarak, Imager içerisinde SD kartınızı depolama amaçlı olarak kullanmaya karar verme durumunuz için bir seçenek ve başka çeşitli araçlar da bulunuyor. Bu araç öncesinde Raspberry Pi cihazlar için çalışmaya hazır SD kartlar hazırlamanın biraz da zahmetli olduğunu da not olarak düşelim.
Araç ayrıca indirmeyi seçtiğiniz işletim sistemini önbelleğe de alıyor. Bu sayede tekrar indirme yapmadan birden fazla SD karta birden fazla kez imaj yazmanız mümkün oluyor.