turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Senior Member burak_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    144 Toplam

Standart Dreambox 800se Tuner

Selamlar.
    Arkadaşlar 800hd se cihazımı uzun zamandır kullanıyordum.Yalnız 1 haftadır sinyal sorunu yaşamaya başladım.
    Cihaz ilk açıldıgında tv8 de yani 12346 H 9600 frekansında,yaklasık 2 dakıka bazen dahada çok sinyal gelmiyor.Kanal değiştirip Vertikal bir kanala zap yapınca hiç sorunsuz bekletmede sinyal geliyor ve kanalı izleyebiliyorum.Tekrar Horizontal bir kanala zap yaptıgımda yine sinyal yok deyip uzun zaman sinyal gelmiyor.
    Horizontal kanallarda sinyal gelince %70 ten asagı degil,bazı kanallar %84 lere kadar cıkıyor.Yani canak ayarsız falan degil,yada lnb ayarsız degil.
    Daha öncede buna benzer bir sorun olmuştu.Adaptör arızalanmış,degiştirdim düzeldi.Bu sefer komsunun saglam adaptörünü aldım denemek için,fakat malesef yeni adaptördede sorun düzelmedi.Adaptör 12v 3amp.Yani adaptörlerin gücü aynı Kendi adaptörümde komsununkide 12v 3amp.
    En son aklıma Tuner arızalanmıstır diye düşünmeye başladım.Fakat arızalı olsa VERTİKAL kanallardada gec sinyal alma sorunu olması lazım.Sadece HORİZONTAL kanallarda var bu sorun.
    Acele edip Tuneri degiştirmeden önce forumda arkadaşlara danışayım dedim.
    Bu sorunu nasıl halledebilirim.Böyle bir sorun yasayan oldumu acaba.

Not:İmajdan falan degil,cihazda barryallende 10 tane degişik imaj yüklü.Hepsinde aynı sorun oluyor.Birde anten merkezi sistem.Diğer odalardaki anten girişlerindede denedim sorun hepsinde oluştu.

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    AlıntıAlıntı

Senior Member simazambrosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    265 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 800se Tuner

Benimde başıma geldi tuner bozulmuş. Tekbir tamircisi var istanbul perpada dreambox tamiri yapıyor bir aga. Tuneri öylebir tamir edip güçlendiriyorki eskisinden 10 kat daha iyi oluyor sinyaller bile yükseliyor. o aganın telini bul oaraya gönder tamir etsinler aksi halde tuner değiştirmen gerekir o bile çözğm olur mu bilmem.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

burak_35 (8.04.2020)

Junior Member ultron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı simazambrosso Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Benimde başıma geldi tuner bozulmuş. Tekbir tamircisi var istanbul perpada dreambox tamiri yapıyor bir aga. Tuneri öylebir tamir edip güçlendiriyorki eskisinden 10 kat daha iyi oluyor sinyaller bile yükseliyor. o aganın telini bul oaraya gönder tamir etsinler aksi halde tuner değiştirmen gerekir o bile çözğm olur mu bilmem.
    kim yapıyorsa bilgi verirseniz sevinirim banada lazım tamir eden yada satan bi firma
    AlıntıAlıntı

Senior Member burak_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    144 Toplam

Valla hala beklemedeyim.Bu arkadasın telefonu yada iletişim bilgilerini bulmak istiyorum.olmadı mecbur yeni bi tuner alıp degiştirecegim tuneri.
    AlıntıAlıntı

Member alpaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

öncelikle geçmiş olsun e1 de bu sorunu bende yaşamıştım gerçi e2 ve cihaz farklı ama bendeki sorun;
    lnb arızası ve kabloda ek vardı, her iki sorunda canımı çok sıktı çözene kadar çok uğraştırdı beni önce lnb değiştirdim biraz düzelmişti tabi sorunu hallettiğimi zannedip bu şekilde biraz kulandıktan sonra kabloyu eksiz şekilde tamamen yenileyince hiçbir sıkıntım kalmamıştı, tunerden önce bu ihtimalleride bence eleyip sonrasında tunere yönelin derim
    (aynı cihazdan kullanıyoruz tuneri değiştirirseniz nerden ve ne kadar maliyeti oldu paylaşırsanız, bizede yardımcı olmuş olursunuz koly gelsin )
    Konu alpaslan tarafından (11.04.2020 Saat 21:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yaptım
    AlıntıAlıntı