[*İPhone] 2020 iPhone SE Batarya ve RAM Kapasitesi

Apple hemen her akıllı telefon tanıtımında bazı bilgileri geri planda tutuyor. Firma tanıtım sırasında işlemciler hakkında çok güzel bilgiler veriyor. Aynı şekilde ekran özellikleri konusunda da detaylı bilgilendirmeler ve hatta karşılaştırmalar yapılıyor.
İşletim sistemi ve arttırılmış gerçeklik konusunda da çok detaylı bilgiler paylaşıldığını biliyoruz. Bilmediğimiz şey RAM ve batarya kapasitesi oluyor. Şu ana kadar yapılan tanıtımlarda Apple’ın akıllı telefonlar içerisinde kullanmış olduğu RAM ve batarya kapasitesi için herhangi bir resmi açıklama yapılmıyor. Telefonların içerisinde yer alan RAM ve batarya kapasitesi genelde parçalanma testlerinden sonra ortaya çıkıyor.
2020 iPhone SE için de aynı durum ortaya çıktı. Tanıtım sırasında sadece batarya konusunda bir bilgi paylaşıldı. Bu da kapasite olmadı. iPhone 8 akıllı telefonlarıyla aynı pil sürelerine yer verildiği konusunda bazı detaylar paylaşıldı. Kapasite bilgisi ise verilmedi. Şimdi bu bilgilerin China Telecom üzerinden ortaya çıktığı görüldü.
2020 iPhone SE RAM ve Batarya Kapasitesi Nasıl?

China Telecom tarafından listelenen yeni akıllı telefonların RAM kapasitesinin 3 GB olduğu görülüyor. Bu değer sürpriz olmadı. Telefon tanıtıma çıkmadan önce sızdırılan hemen hemen her bilgide aynı değerler görüntülenmişti. Yeni modelin 3 GB RAM kapasitesine sahip olacağını ve A13 Bionic işlemcisine sahip olacağını biliyorduk.

RAM kısmında bir sürpriz yok. Peki, ya batarya? Bu kısımda da bir sürpriz yok. Tanıtımda söylendiği gibi batarya kapasitesi de iPhone 8 akıllı telefonlarını yansıtmakta. Telefonun içerisinde 1.821 mAh değerinde bataryalar olduğu görülüyor. iPhone 8 modeliyle aynı batarya değerinin sunulmasına karşın yeni işlemcilerin kullanılması, telefonun pil dayanma süresinin biraz daha yüksek olacağını da işaret ediyor.