turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası
    Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart Cevap: Octagon SF8008 Yardım!!!

Kardeş usb dönüştürücü ile hiç şansın yok boşuna upraşma ona anca usb üzeri yüklene olanağın var eklentilere gelince internet şart değil ama bir türlü ağa bağlaman lazım medela pc ve cihaz arasına router bağlayabilmen lazım daha sonra pc den cihaza eklentileri yükleyim kurulumu gerçekleştirirsin
    veyahutda eklemek istedğin eklentiyi USB ye kayıt et (tabiki zip,rar çokarmalısın)sonu .ipk olacak usb yi cihaza tak ve biraz bekle ne yapmak istediğini sorar ordan yüklemek istediğini göster hepsi bu kadar.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

ulas1045 (18.04.2020)

Junior Member ulas1045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı selsay58 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Malesef dediğiniz konularda bilgim yok. Cİhazın ağ ayarlarında dhcp kullan yeri hayır yaparsanız kendiniz ip adresi girebilirsiniz.
    Analdım hocam teşekkür ederim. Peki RS232 USB kablo ile imaj yükleme yapılıyormuş. Bu kablo ile diğer veri aktarımı yapabilir miyim. O konuda bilginiz var mı? Mesela kanal listesini bu kablo ile pc ve uydu cihazını bağlayıp aktarma yapacağım.
    AlıntıAlıntı

Member selsay58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5 Toplam

Dediğiniz kablo çöken cihazı kurtarmak için sanırım. Kanal listesini dreamboxEDIT tarzı proğramlarla atabilirsiniz onun içinde internetiniz olması lazım. internetsiz kanal listesi atmadım hiç onun için yorum yapamam.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

ulas1045 (18.04.2020)

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Elvis Hocam; USB belleğe, Dreamset ile düzenlediğim kanal listesini ve picon'larını yüklüyorum bu arada USB belleği fat32 formatında biçimlendirdim, daha sonra Uydu Cihazına takıyorum ekrana USB belleğin içinde veri olmadığı uyarısı geliyor. File Manager olsa en azından veri taşıması yaparım ama o da yok. Hatta USB belleği ext3 formatında biçimlendirdim Bilgisayarımdaki sanal makinedeki Linux üzerinden bazı forumlarda böyle yapın yazıyordu, verileri attım belki tanır diye ama yine olmadı. Bu işin kolay bir yöntemi yokmu. Linux güzel ama kolay çökebilen bir işletim sistemi, her bişey için uydu tamircisine koşacağız, valla işi yaptık biz bunu almakla. Gerimi versem acaba.
    Konu ulas1045 tarafından (18.04.2020 Saat 15:22 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Kardeş eğer kanal listenin kopyasını allmadıysan şu yolu dene usb yi cihaza tak menü/erweitwrungen/ software verwaltung e gir Erweitrrte option 2 sırada wählen sie den sicherungsort a gir usb yi seç ve çık bir önceki menüde Eintellungen sichern yap bütün ayarları kayıt etsin.
    Tekrar cihaza yükleyeceğin zaman
    menü/erweitwrungen/softwareverwaltung a yşne gir ve einstellungen wiederherstellen yap o kendisi usb den tekrar cihazın içine kayıt eder.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

selo65 (18.04.2020)

Senior Member s.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    585 Toplam

@ulas1045 Arkadaşım senin cihaz dahili wifi'li ise konu başlıklarında sorduğun bütün sorular için cep telefonun yeterlidir.
    Dahili wifi olmasa bile usb wifi ile de isteğin işlemleri yapabilirsin. Tabi ki cep telefonundaki interneti mobil wifi olarak paylaştırıp cihazı mobil wifi ye bağlamak koşulu ile.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu s.savas tarafından (18.04.2020 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Elvis Hocam, bu imaj sanırım kurtarma Imajı, ilk aldığımda OpenAtv 6.3 vardı çöktü bende onun yerine USB ile OpenEight 6.7 kurdum herşey sıfırlandı yani. Kanalları kör tarama ile buldum izliyorum ama Dreambox Edit ile netten bulduğum bir listeyi düzenledim onu ağ bağlantısı olmadan yüklemeye çalışıyorum sanırım RS232 kablosu alacağım olmazsa mecbur bir yerden Ethernet girişi bulacağım.

Savas Ustam, bendeki cihaz Single modeli sadece Ethernet girişi var. Bende TP-Link TL-WN722N v1 modelli harici wifi adaptörü var ama uydu cihazına driverini tanıtmadan çalışması imkansız. Octagon'nun ürettiği wifi adaptörüne para vermek istemiyorum, zaten buna 1200 verdim pişman oldum. Dolaylı yollardan bağlantı kurmayı denedim ama yapamadım, bir forumda biri yöntem anlatmış ama olmadı işte denedik.

USB bellekten veri aktaramıyorum, bunun için işlem yapma menüsü yok galiba daha sonra harici yüklemek gerekiyor. Yani kanal listesi olan lamdb dosyasını cihaza aktarsam belki kanallar düzenlediğim gibi olur.
    AlıntıAlıntı

Senior Member s.savas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    585 Toplam

Alıntı ulas1045 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Elvis Hocam, bu imaj sanırım kurtarma Imajı, ilk aldığımda OpenAtv 6.3 vardı çöktü bende onun yerine USB ile OpenEight 6.7 kurdum herşey sıfırlandı yani. Kanalları kör tarama ile buldum izliyorum ama Dreambox Edit ile netten bulduğum bir listeyi düzenledim onu ağ bağlantısı olmadan yüklemeye çalışıyorum sanırım RS232 kablosu alacağım olmazsa mecbur bir yerden Ethernet girişi bulacağım.

Savas Ustam, bendeki cihaz Single modeli sadece Ethernet girişi var. Bende TP-Link TL-WN722N v1 modelli harici wifi adaptörü var ama uydu cihazına driverini tanıtmadan çalışması imkansız. Octagon'nun ürettiği wifi adaptörüne para vermek istemiyorum, zaten buna 1200 verdim pişman oldum. Dolaylı yollardan bağlantı kurmayı denedim ama yapamadım, bir forumda biri yöntem anlatmış ama olmadı işte denedik.

USB bellekten veri aktaramıyorum, bunun için işlem yapma menüsü yok galiba daha sonra harici yüklemek gerekiyor. Yani kanal listesi olan lamdb dosyasını cihaza aktarsam belki kanallar düzenlediğim gibi olur.
    Usb wifi yi denedinizmi hiç. Genellikle imajlar bilinen bir çok usb wifinin sürücülerini içerisinde bulundururlar.
    Cep telefonundan cihaz arayüzüne erişebilirseniz şöyle bir ekranla karşılaşacaksınız.

Burada en altta bulunan Tam open webif'i göster linkini tıklıyorsun.
    Burada Buket düzenleyiciyi tıklıyorsun

Açılan safyada en üstte sağda içe aktar, dışa aktar butonları var. Dışa aktar ile cihazdaki kanal listesini cep telefonuna veya aynı prosedürü pc den yapıyorsan pc'ye aktarıyorsun.

İçe aktar ile de pc den veya cep telefonundan cihaza kanal listesini geri yüklüyorsun.

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

ulas1045 (19.04.2020)

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Sizi anlıyorum ama USB wifi olmuyor, ben onu masaüstü ve Kali için almıştım ve masaüstü için Drive'ını yükledim yoksa çalışmaz ama Kali'nin içinde Ar9271 çipseti olduğu için Driver kurmadım nadir karşılaşılan bir olay. Neyse elimde kısıtlı olan imkanlarla gece saat 5:30 itibariyle olayı çözmüş bulunmaktayım. IMAJ dosyasının içine girerek Kanal Plugin vs dosyaları ekledim tekrar derleyerek, cihazı update ettim. Benim ki farklı bir yöntem oldu ama işe yaradı.
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12