turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
19 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member ulas1045 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Octagon SF8008 Yardım!!!

Herkese merhaba.
    3 gün önce Octagon sf8008 4k Single uydu alıcısı aldım. Aldığım kişi uydumarket'ten aldığını söyledi, orjinal midir klon mudur hiçbir fikrim yok zaten bu konuda acemiyim, teşhir malı diye 1200 tl'ye sattı. İlk defa uydu aldım. Gelelim meseleye, Uydu ayarlarını kurcalarken yanlış bir yere tıkladım sanırım ayarları sıfırladım. Neyse buraya kadar hala çalışıyordu. Sonra OpenEight 6.7 yüklemek istedim, USB belleğe OpenEight imajı'nı attım, kumandadan mavi tuşa bastım, flash çevrim içi menüsünde USB belleğimdeki yeni imaj görünmedi. Olmucak herhalde dedim sonra ekranda görüntü gitti. Kapattım güç düğmesinden tekrar açtım. Önce OpenATV yazısı geldi, sonra OpenEight yazısı geliyor ve burda donup kalıyor. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Evde internetim de yok. Offline olarak tekrar imaj nasıl yüklerim. Biraz detaylı olarak bilgi verirseniz çok iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum.
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart Cevap: Octagon SF8008 Yardım!!!

Başka bir usb ile deneyiniz
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

ulas1045 (17.04.2020)

Senior Member demmlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    69 Toplam

Evde internetim de yok.gerek yok usb basarirsi 2.4 gb
    Akkili Insan Cok Temmbeldir.Cahil insanda Cok Azimlidir
    AlıntıAlıntı

Senior Member demmlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    69 Toplam

image open ATV 6.3 ilk defa kullan
    Akkili Insan Cok Temmbeldir.Cahil insanda Cok Azimlidir
    AlıntıAlıntı

Member selsay58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    5 Toplam

zipli openeight 6.7 yi flash diske atın sonra flashı cihazın öndeki usb 3 yazan yere takın , cihazı arka şalterden kapatıp açın cihazın üstündeki power tuşuna basıp bırakın kurtarma modu açılacak ordan usb yazan yere tıklayıp yükleyin yazılımı.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

ulas1045 (17.04.2020)

Junior Member mafi1971 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    1 Toplam

open atv6.3 at usbye zipten çıkardığın dosyayı power düğmesine basılı tut açarken ekranda update yazısı çıkacak power düğmesini bırak otomotik yüklenecektir.son ra aynı işlemi 6.4 için yap kolay gelsin aynu cihaz bendede var..
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

ulas1045 (17.04.2020)

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı selsay58 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    zipli openeight 6.7 yi flash diske atın sonra flashı cihazın öndeki usb 3 yazan yere takın , cihazı arka şalterden kapatıp açın cihazın üstündeki power tuşuna basıp bırakın kurtarma modu açılacak ordan usb yazan yere tıklayıp yükleyin yazılımı.
    Alıntı mafi1971 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    open atv6.3 at usbye zipten çıkardığın dosyayı power düğmesine basılı tut açarken ekranda update yazısı çıkacak power düğmesini bırak otomotik yüklenecektir.son ra aynı işlemi 6.4 için yap kolay gelsin aynu cihaz bendede var..
    Ön paneldeki tuşa basınca boot menüsü geldi bunu bilmiyordum. Openeight 6.7 imajının Recovery sürümünü yükleyebildim. Şuan çalışıyor yardımlarınız için teşekkür ederim. İlk aldığımda OpenAtv 6.3 vardı ve içinde TS panel vardı, ordan USB veya HDD içindekilere girip dosya taşıma yapabiliyordum. Şimdi kurduğum OpenEight 6.7'de bu File Manager olayını nasıl yapabilirim. Mesela, USB ve HDD'nin içinendekileri kanal düzenini cihaz hafızasına taşımak istiyorum fakat USB bellek açılmıyor.

Alıntı Elvis Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Başka bir usb ile deneyiniz
    8 GB'lik Toshiba USB belleğim var. Sorun çözüldü.
    Konu ulas1045 tarafından (17.04.2020 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    5 Toplam

kumandadan menü tuşuna bas, eklentiler içine gir, yeşil tuşa bas ordan çıkan seçeneklere tıkla onların içlerinde eklentiler var file explorer olması lazım onu indir sonra o eklentiden yaparsın taşıma. şu an cihaz başında olmadığım için eksik yazmış olabilirim yapamazsanız akşam cihaza bakarak tarif ederim size.
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

ulas1045 (18.04.2020)

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı selsay58 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    kumandadan menü tuşuna bas, eklentiler içine gir, yeşil tuşa bas ordan çıkan seçeneklere tıkla onların içlerinde eklentiler var file explorer olması lazım onu indir sonra o eklentiden yaparsın taşıma. şu an cihaz başında olmadığım için eksik yazmış olabilirim yapamazsanız akşam cihaza bakarak tarif ederim size.
    Hocam evimde internet yok TT altyapı yok diye bağlamıyor. Altyapıda yapmıyor, port açmıyor yani. Ben pluginleri sitelerden indirip offline olarak cihaza yüklemek istiyorum.
    **RS232 kablo alsam bir ucu USB diğer ucu RS232 girişi olan, bu kablo ile cihaza veri yükleyebilir miyim?
    **Yada PC'ye wifi ile telefondaki neti paylaştım sonra PC ile Uydu Cihazını ağ kablosu (Croos Network) ile bağladım. PC'deki interneti uydu cihazı ile köprü attım. Ama Octagon sf8008 uyduda IP adresi görünmüyor. IP'yi görse bağlantı yapacak diye düşünüyorum. Burda neden Iap adresi görünmüyor yada elle nasıl IP veririm.
    Konu ulas1045 tarafından (18.04.2020 Saat 03:00 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    5 Toplam

Malesef dediğiniz konularda bilgim yok. Cİhazın ağ ayarlarında dhcp kullan yeri hayır yaparsanız kendiniz ip adresi girebilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

15. Teşekkür edenler:

ulas1045 (18.04.2020)

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu