AppStore’da film indirme programı arayan ve bu konuda önerilerimizi soran arkadaşlar için konumuzu güncelleme ihtiyacı hissettik. 2019 yılında eski yöntemler işe yaramamaya başlayınca yeni yöntemler eklemek bir zorunluluk haline geldi. Apple iPhone ekranlarını 5.8 inç seviyelerine kadar çıkardıktan sonra bir çok kullanıcı geniş ekranlı iPhone’lar ile yüksek çözünürlükte film ve video izlemek istedi. Ancak her zaman yanımızda bilgisayar taşımadığımız için iPhone’a film indirmek eskiden bu kadar kolay değildi. Yanımızda bilgisayar olduğunda iPhone’a atmak istediğimiz filmi iTunes yardımıyla kolayca atabiliyoruz. Peki iPhone’a filmi direkt indirmek istesek ne yapabiliriz ? İşte adım adım iPhone’a film indirme işlemini anlatacağız.
Önemli Hatırlatma : Filmi indirmeye başlamadan önce Wi-Fi’ye bağlanın. Aksi takdirde indirme işlemi için mobil internet kotanız kullanılacaktır.
Aşağıda 2 yöntem paylaştım. 1. yöntemde vk.com sitesinden iPhone’a film indirmek üzerinden örnek versem de tüm film sitelerinde bu yöntem işe yarar. 2. yöntemi de youtube’dan iPhone’a video indirme şeklinde anlattık. Ama bu yöntem de tüm sitelerde kullanılabilir. Size önerim 2. yöntemi kullanmanız. Ayrıca işlemlerin nasıl yapıldığını da basit videolarla gösterdik.

1- iPhone’a Nasıl Film İndirilir ?

(Youtube’dan indirecekseniz diğer yöntemi deneyin)

1- App Store’dan “turbodl:browser” adlı uygulamayı aratıp indirin. Bu program silindiyse arama kısmında “offilne browser” yazıp yeni uygulamalarla deneyin. Mantık aynıdır.
2- Uygulamayı açarak, Browser kısmına gelin. Bu kısımda video sitelerini göreceksiniz. Bu video sitelerinin her birinden kolayca video indirebilirsiniz. Ama diğer film sitelerinde problem yaşayabilirsiniz.
3- Ben sık sık vk.com’u kullanıyorum. Çünkü bu rus facebook tarzı siteye yüklenen filmler kolay kolay silinmiyor. Bu yüzden çoğu online izleme sitesi, filmlerini vk.com’a yüklüyor.
4- vk kısayoluna tıklayarak vk.com’u açın. Eğer üyeliğiniz yoksa üye olun. VK bir hazinedir. Pişman olmayacaksınız. Sol üstte bulunan menüye basarak arama yapabilirsiniz. Buraya isterseniz filmin adını, isterseniz de “film indir”, “film izle” gibi anahtar kelimeleri yazın. Ben 2. sini deniyorum.
5- Mantık şudur. “Offline” uygulamasında izlediğiniz filmin üzerine uzun süre basarsanız “Download” butonu çıkar. Download butonuna basınca da film iner.
6- İnen filmi “Downloads” sekmesinden görebilirsiniz.

2- iPhone’a youtube’dan video indirmek 2019 güncel

Film indirmekten daha kolay bir yöntemi iPhone’a video indirmek için kullanıyoruz. Üstelik programa da ihtiyaç yok. Youtube üzerinde birçok film de yayınlanıyor.
#1 Öncelikle indirmek istediğimiz şarkının youtube linkini bulalım.
Youtube uygulamasından istediğiniz videoyu açın. Üstte bulunan sağ ok simgesine tıklayın. Çıkan ekranda bağlantıyı kopyala yazısına tıklayın. Kopyalama işlemi bu kadar.

#2 Artık iPhone’umuza video indirme işlemine başlayabiliriz.
Adım 1 – Öncelikle AppStore’dan aşağıdaki uygulamayı kurun: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Document 6; kendi tarayıcısı olan bir uygulama. Mantığımız şu: Safari üzerinden mp3 indirmemize izin verilmiyorsa biz de başka bir tarayıcı kullanırız. Eğer yukarıdaki link çalışmamaya başlarsa App Store’un arama kısmına “document” yazın. Güncel uygulama çıkacaktır.

Adım 2: Uygulamayı kurduktan sonra açın ve Sağ alt köşedeki mavi pusula simgesine tıklayın.

Adım 3: “Go to this adress” yazan kısma “convert2mp3” yazın. Genelde ilk sırada şu site var: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Bu siteye tıklayın. İsterseniz daha kolay olabilmesi için kopyalanabilir bir link vereyim: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
(Not: Bu site işe yaramaz hale gelirse savefrom.net sitesinden de aynı işlemi yapabilirsiniz.)

Adım 4: Convert2mp3 sitesi almanca olarak açılıyor. Sağ üst köşede EN yazan kısma tıklarsanız ingilizce oluyor. Adres kısmına indirmek istediğiniz youtube videosunun adresini yapıştırın.(2)
Adım 5: Bu adım çok önemli! Gelen ekranda öncelikle Mp3 yazan kısma tıklayarak MP4 gibi bir video formatına çevirin ve Convert butonuna tıklayın. (3)
Çıkan ekranda Continue yazısına tıklayın.

Adım 6: Daha sonra Download yazısına tıklayın.

İŞLEM BU KADAR. iPhone’umuza film inmeye başlayacak
iPhone’unuza indirdiğiniz video’yu görmek için;
1- Document 6 uygulamasında sol alttaki mor sembole dokunun.

2- Downloads klasörüne videonuz inmiş olacaktır.

Video’lu gösterim: iPhone’a film indirmek 2019

2019 Güncelleme:
Yöntemler denenmiş ve halen çalıştıkları görülmüştür. Bunlara ek olarak isterseniz indirdiğiniz videoyu artık iPhone’unuzun film rulosuna da taşıyabiliyorsunuz. Bunun için videonun olduğu ekranda Edit yazısına tıklayın. Videoyu seçin. Altta bulunan Move to yazısına tıklayın. Gelen ekrandan Photos yazan yere tıklayın.
3- Youtube ++ kullanarak iPhone’a film indirmek (En kolay yöntem)

AppValley yükleyerek ve içerisinde bulunan Youtube ++’yı kullanarak da kolayca iPhone’unuza film indirebilirsiniz. Bu yöntem çok kolay ama ilk 2 yönteme göre daha az güvenli. Bu yöntemde AppStore harici bir yerden uygulama yüklüyorsunuz. AppValley yıllardır yaygın olarak kullanılıyor ama sonuçta korsan uygulamalar yayınlıyor.