iPhone 12 XDR Pro, isimli bir akıllı telefon gelmeyecek. Toplamda 4 yeni iPhone 12 telefon gelecek ama bunların içerisinde XDR isimlendirmesi olmayacak.
Bu isimde bir telefon gelmeyecek ama bu konsept çalışmalarını engelleyecek bir durum değil. iPhone 12 konsept çalışması benzerlerine hiç yaklaşmıyor. Benzerlerinden daha farklı yapıda bir tasarım değişimi var.
Rende Kapalı iPhone 12 XDR Pro!

Konsept çalışmasının gerçeği yakalaması çok zor. Bu çalışmada biraz yeni Mac cihazına atıfta bulunulmuş.
Mac incelememizde uzun uzadıya tasarım hakkında bilgiler vermiştik. Rendeye benzer özel bir alüminyum kasa kullanılan cihaz, bu yönüyle hem sosyal medyanın diline düşmüş hem de ses getirmişti. Farklılıksa farklılığı sunmayı başarmıştı.
Soğutma performansını da doğrudan etkileyen bu tasarımı iPhone akıllı telefonunda düşünün. İşte iPhone 12 XDR Pro konsept çalışması da tam bu tasarımı işaret ediyor.

Telefonun arkasında iki şerit şeklinde rende tasarımı kullanılmış. Üst ve altlarda Mac modelinde taşıma için kullanılan taşıma kollarının kullanılması dikkat çekici başka bir detay. Genel kasa yapısı ise iPhone 8 akıllı telefonlarında olan kasa yapısı ile aynı.
Bir kere başta çift arka kamera var ve iPhone 8’de olduğu gibi bu kameralar yan yana kullanılmış. Apple logosu ise rende şeklinde iki şeridin tam ortasında.
Ekranda ise bambaşka bir yapı var. Böyle bir telefon gelmeyecek ama biz yine de ekrana da dokunalım. Çift ön kameranın ekrana gömülü olacağı düşünülmüş ve ekranda derya deniz. Sıfır çerçeve.

Daha fazla bir şey söylemek yersiz olur diye düşünüyorum. Geri kalan bilgileri sizin görmeniz lazım. Bunun için videoyu yazıya ekliyorum ve iPhone 12 XDR Pro için hazırlanan ilginç konsepti siz görün istiyorum. 🙂