Gün geçmiyor, zaman durmuyor ki Facebook uygulaması gelmesin. Sosyal medya uygulaması olarak düşünmeyin. Şirket olarak düşünün. Firma tutan ne uygulama varsa, benzerini yapıyor ve pazarı ele geçiriyor. Bunun için kurulmuş olan bir birimi bile var. Sürekli uygulama araştırma ve geliştirme için kurulan NPE biriminin son ürünü ise Tuned uygulaması oldu.
Yakın zamanda yayınlanan uygulama, App Store’da yayınlanan uygulama şimdilik Android işletim sistemi için gelmedi. iOS kullanıcıları dışıdna Android kullanıcılarının uygulamaya erişmesi mümkün değil.
Android sürümünün ne zaman geleceği de belli değil. Biz bu detayları paylaşıyoruz ama isterseniz önce uygulamayı anlatalım.
Tuned Nasıl Bir Uygulama?

Tuned, çiftler için geliştirilen özel bir uygulama. Facebook’un söylediğine göre çiftlerin kullanabileceği ve maksimum gizliliğin geçerli olacağı bir uygulama. Uygulamada çiftler, birbirlerine mesaj gönderebiliyor.
Duygu ve durumun gösterilebileceği çıkartmalar, fotoğraf gönderebilme, ses kaydı gönderebilme gibi özellikler bulunuyor.

Çiftlere özel olarak geliştirildiği açıklanan uygulama ne derece gizlilik sunuyor tartışılır. Facebook bu konularda biraz kötü bir geçmişe sahip.
Geçmişte veri gizliliği olayları çok sık yaşandı. Çiftler için böyle özel bir uygulama sunulması, gizliliğin yüksek olacağının açıklanması soru işaretini oluşturuyor.

Biz Tuned uygulamasının özelliklerinden konuşmaya devam edelim. Fotoğraf gönderebileceğiniz, çıkartmalar gönderebileceğiniz ve sevgilinizle kendi anı defterinizi oluşturmanıza izin veren uygulama, Spotify desteğini de beraberinde getirmekte.
Çiftlerin Spotify üzerinden birbirleriyle şarkıları paylaşması, şarkı listelerini göndermesi mümkün. Müzik desteği için sadece Spotify uygulamasına destek veriliyor. Diğer müzik uygulamaları için de zamanla destek verileceğini düşünüyorum.
Apple Music desteği ilk adım olacaktır. Tabii ki şöyle bir ihtimal daha var. NPE tarafından sunulan uygulama geliştirilme aşamasında iptal edilebilir.
iOS kullanıcıları arasında uygulamanın popüler olması durumunda Android için de yayın yapılacaktır. Ama ilgi istenen düzeyde olmazsa iptal edilen uygulamalar kervanına Tuned uygulaması da dahil edilecek. Şu an ülkemizde kullanılmıyor ama biz yine de Tuned App Store linkini de sunalım.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]