turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Member hadebe16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Standart Enigma2 cihazlardan Dizüstü yada Masaüstü PC ile 4.2.2 feed yayınları izleme yöntemi.

Bilindiği üzere 4.2.2 feed yayınları izleyebilmek için ya iyibir donanıma sahip bilgisayar yada iyi donanımlı bir bilgisayara entegre edilmiş digital uydu kartı gerekmekteydi.Yada enigma2 cihazlardan aynı şekilde iybir donanıma sahip bilgisayara stream ederek izlenebiliyordu.Eski bilgisayarlar hem donanım olarak hemde yapı ve mimarisi olarak bu aktarımları oynatmada sıkıntılar yaşatıyordu.işte bu sıkıntılar 64 bit işletim sistemi mimarisiyle sona erdi.öncelikle pc nizdeki ram miktarını yükseltmek ve ssd diske 64 bitlik bir windows 10 işletim sistemi kurmak gerekiyor. Bu işlemleri yaptıysak eğer gelelim yöntemimize.Bu Yöntem dreambox 800 hd pvr cihazdan Toshiba A300 Satellite dizüstü pc ye stream yoluyla aktartılarak denenmiştir.Öncelikle PC Normal sabit disk üzerine kurulu Windows Vista 32 bit işletim sisteminden SSD (solid state disk) kullanılarak Windows 10 Enterprise 64 bit işletim sistemine dönüştürülmüştür. Bu sayede daha önceki işletim sisteminde izleyemediğim 4.2.2 feed yayınları şuanki işletim sistemiyle daha hızlı olduğuda bilinen ssd disk sayesinde rahatça izleyebiliyorum.Sizde kaliteli bir SSD diske terfi ederek güncel bir işletim sistemi ile artık 4.2.2 feed yayınları kolayca izleyebilirsiniz.

AlıntıAlıntı

Senior Member osnakli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    58 Toplam

Standart Cevap: Enigma2 cihazlardan Dizüstü yada Masaüstü PC ile 4.2.2 feed yayınları izleme y

Çok fazla donıma ihtiyaç yok. İşlemci hevc destekli 1200 liralık laptopta bile 15000 sr li maçları takılmadan izlersiniz. Fazla para vermeyin. Ayrıca enigma cihazı olan herkrs 1000 liralık apple tv den bile feedleri on numara izleyebilir.

HD1900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    AlıntıAlıntı

Banned NEXX45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    173 Toplam

Standart Cevap: Enigma2 cihazlardan Dizüstü yada Masaüstü PC ile 4.2.2 feed yayınları izleme y

Alıntı hadebe16 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Bilindiği üzere 4.2.2 feed yayınları izleyebilmek için ya iyibir donanıma sahip bilgisayar yada iyi donanımlı bir bilgisayara entegre edilmiş digital uydu kartı gerekmekteydi.Yada enigma2 cihazlardan aynı şekilde iybir donanıma sahip bilgisayara stream ederek izlenebiliyordu.Eski bilgisayarlar hem donanım olarak hemde yapı ve mimarisi olarak bu aktarımları oynatmada sıkıntılar yaşatıyordu.işte bu sıkıntılar 64 bit işletim sistemi mimarisiyle sona erdi.öncelikle pc nizdeki ram miktarını yükseltmek ve ssd diske 64 bitlik bir windows 10 işletim sistemi kurmak gerekiyor. Bu işlemleri yaptıysak eğer gelelim yöntemimize.Bu Yöntem dreambox 800 hd pvr cihazdan Toshiba A300 Satellite dizüstü pc ye stream yoluyla aktartılarak denenmiştir.Öncelikle PC Normal sabit disk üzerine kurulu Windows Vista 32 bit işletim sisteminden SSD (solid state disk) kullanılarak Windows 10 Enterprise 64 bit işletim sistemine dönüştürülmüştür. Bu sayede daha önceki işletim sisteminde izleyemediğim 4.2.2 feed yayınları şuanki işletim sistemiyle daha hızlı olduğuda bilinen ssd disk sayesinde rahatça izleyebiliyorum.Sizde kaliteli bir SSD diske terfi ederek güncel bir işletim sistemi ile artık 4.2.2 feed yayınları kolayca izleyebilirsiniz.

şunu vermediniz resim atıyorum işlemci kullanımı
    ssd lerde çok büyük fark alamazsınız
    server 2012r2 kurun ne dediğimi anlayacaksınız,işlemci,rem ve ekrankartı kullanımı düşüktür fakat reminizin x64 bir işletim sisteminde 8 gb olması gereklidir güncellemelerden sonra ne dediğimi anlaya bilirsiniz
    x64 işletim sistemini çoktan beri kullanıyorum enterpres işletim sistemini kullandım,fark görmek istiyorsanız server 2012r2 kurun gerçek x64 dür
    sadece siz 4.2.2 fhd yayında aça bilirsiniz,4.2.2 4k yayında yüksek bitrate olduğu için sisteminizde çalışmayacaktır 40000 bin ve 50000 bitratelerde, fhd 4.2.2 yayın en fazla 20000 bin ve 30000 bin bitrate yayındır o elinizdeki bilgisayarınızın işlemci kullanımını rem kullanımını ve ekran kartı kullanımını verin bunları flimde veya resimli olarak vermediniz o bilgisayar normalde x64 işletim sistemi kurulmaz, enterpres sistemi kurulmaz, kurduğunuzda windovs güncellemelerinden sonra bilgisayarınızda verim düşer verdiğim resime iyi bakın, o bilgisayarınızı yakarsınız,draytx 12 ben zaten kullanıyorum gt1030 ekrankartında ve son olarak eyer o bilgisayar masaüstü olsaydı ekran kartınız gt1030 olsaydı performansınızın yüzde 50 lere kadar çıktığını görürdünüz fark ederdiniz malesef ssd lerde en fazla yüzde 10 performans artışı vardır verdiğim resime baktığınızda ssd bilgisayar üzerinde olduğunu görürsünüz, size bilgi olarak yazdım dikkate alın siz bilgisayarı yok ettiğinizde değil yok etmeden size yazdım saygılarımla
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi
      Mesaja cevap vermeden eklentiyi indiremessiniz
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

serif1970 (17.07.2020)